ARABAMIN RESİMLERİ VE GENEL TARTIŞMA-DERTLEŞME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABAMIN RESİMLERİ VE GENEL TARTIŞMA-DERTLEŞME

İleti masyali » 28 Mar 2014, 13:41

Resim eklwmek istiyorum ama dosya boyutu cok buyuk diyor. Ne yapmam lazim dostlar

masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti SKDFORMAN » 28 Mar 2014, 13:45

masyali yazdı:Resim eklwmek istiyorum ama dosya boyutu cok buyuk diyor. Ne yapmam lazim dostlar

Paylaşmak istediğin resimleri paint te aç. Yeniden boyutlandırı tıkla. Oradan piksel ayarını yatay 1280 px, ditey 900px civarlarına ayarla. Sora ekleyebilirsin.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 28 Mar 2014, 13:47

resımlerını paıntten ac sol ust kosede yenıden boyutlandır kısmına gır pıksel tıkını kullanarak pıkselı en fazla 1280 dı sanırsam ona gore ayarla kaydet sorunun duzelecektır
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 28 Mar 2014, 13:54

İstop yazdı:o ısaretlı yer bendede kırmızı bı tıpayla kapalı. bu arada senın arabaya takas varmı kürşat bak benım arabada cantlar orjınal :D mustafa abı bugun cok yogundum resım falan cekemedım zor bela attım kendımı eve ama keske ımkan olsaydı depo doluyken tum ısıklar yanıyoken bıkac resım ıyı olurdu :D bugun ıyı hararet yaptırmadım aracı 70 veya 80 km 1. 2. vıteste surdum nerdeyse ısım geregı ıbre yukselıp durdu korktum valla ama ıbre ortaya gelmeden fan acıyo o hosuma gıttı :D yarın veya hafta sonu ıstobun resımlerı ve soru bombardımanlarıma hazır olun :)

Ahmet ben memnunum şimdilik :D ama aklıma takılan başka araç(lar) var Mustafa biliyor :P Benim de jantlar orijinal ve jant kapakları da orijinal :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 28 Mar 2014, 14:04

kazasız belasız kullan kardesım cok guzel masallah. bu arada yorum yapmadınız da dun az daha haraet yapıyodum yav bu ne yav 33 kurus yakmısım karısık sayılır ama genelı sehır ıcı. gaz olayını agresıf kullanım etkılıyo bılıyodum ama bukadar etkıledıgını dusunmuyodum demekkı neymıs dag bayır tepe kullanmıycan aracını :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti masyali » 28 Mar 2014, 14:27

Telefondan yapamadım. Pc başına geçince yaparım artık
masyali
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: blackline

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 18:00

masyali yazdı:Telefondan yapamadım. Pc başına geçince yaparım artık

Eee kardeş hani resim koycaktın :)

Arkadaşlar favo feli forman kullanıcılar resim bekliyoruz.
Soru ve önerilerinizi bu konu başlığı altında yapabiliriz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 05 Nis 2014, 18:18

Mustafa abı ben resım ekleyıp sorcagım bıkac sorum var lakın ımkan bulamıyorum suan arac yatıyo. sanayıye arkadasın tofası goturduk vıtes elınde kalmısta onu hallettık ustaya sordum 10-40 koydur yagını dıyo bıde po dan alma yagını castrol sheel bı yag daha demıstı unuttum onları kullan dıyo bıraz pahalı ama saglam olur dıyo bakalım hayırlısı :D bı sorum daha olacak bu cam sılme suyu yerıne camsıl koysak olurmu ılle cam sılme suyumu olacak antıfırızlı motoru yaptımya suyu bıtırmısım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 19:08

Arkadaşın vitesin alttan boru şeklinde şanzumana bağlı demiri kırılmış yada civatadan cıkmıştır. Geçmiş olsun.
Yağ konusuna gelince herkes bişi sölüyor. Herkesin bi fikri var. Karar senin.
Aklına gelmeyen yağın markası mobil olabilir. 10-40 mobil 4lt ankarada 45 tl civarı. ben p.o nide 45 e almıştım. fazla fark yok. en fazla 5-10 tl fark var diyebilirim.
Cam suyuna gelince, yazın normal suda koyabilirsin, camsilde koyabilirsin. Ama camsil pahalı olur biraz. 5lt cam silme suyu ankarada 5 tl civarında. Bana 1 seneden fazla gidio. bim markete bazen geliyor 5 lt si geçenlerde 4.5 tl idi galiba.
Ben yazın normal su koyuyorum. az bişide cam sil karıştırıyom.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 05 Nis 2014, 19:16

tmm ozaman saolasın mustafa abı yav ıste ben daga bayıra gıdıyorum genelde tertemız araba bı anda tozdan kahverengıne donuyo tam zamanında halletmısız su motor sorununu tekrar teekkur ederım. ıyı oluyo on camın gorusu bozuluyodu bazen yapıs yapıs toz dan falan. bıde abı ne sorcam bu arkaya sılecek taktırma olayını dusunuyorum yerı falan var sılecek kolu yok sadece fıskıyesı motoru var motor calısıyomu calısmıyomu deneme ımkanım olmadı ama vızeye gırmeden once halledıyım aradan cıksın ıstıyorum bugun sanayıde ustaya sordum elektırıkcıler bakar ona dedı o sılecek kolu + takması ıscılıgı yanı kaca malolur bı bılgın varmı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 20:55

İstop yazdı: arkaya sılecek taktırma olayını dusunuyorum yerı falan var sılecek kolu yok sadece fıskıyesı motoru var bugun sanayıde ustaya sordum elektırıkcıler bakar ona dedı o sılecek kolu + takması ıscılıgı yanı kaca malolur bı bılgın varmı

Ahmet abi söylediğin gibi arka sileceğin dişlisi varsa sadece silecek kolu ve bir adet silecek alacaksın. Kendinde takabilirsin aslında, bir somun sıkacaksın. Penseyle sıksanda olur ;). Tofaşların silecek koluda uyar diye tahmin ediyorum. Arka fıskıyeye gelince, fıskıyeyi yapmayı zaten biliyorsun. Motor bozuk diilse ve arkaya giden su borusu tıkalı, çatlak veya sıkışmamışsa çalışır. Ama bu arka sileceğin devamlı problem çıkardığını unutma. Zaten problemli olduğu için muayeneye girerken sökmüş olabilirler.
Silecek kolu ve silecek fiyatı hakkında net bişi söyleyememekle birlikte, pek bir şey tutmuycağını düşünüyorum. En fazla 15-20 tl ye halledersin gibime gelio.
Bir tofaş parçacısından fikir al. Onlarda takabilir. İşçiliğinde bişi yok.
Umarım arka silecek motorun çalışıyordur.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 05 Nis 2014, 21:54

abı umarım saglamdırda bana bozuk gıbı gelıyo cunkı kablolar onda takılıyken hıc ses seda yoktu sanırsam bozuk ama bakacam yıne ben ozaman en ıyısı muayene haftasında o ısı halledıyım valla su muayenede gecsınde artık yok kırık yok cıkık bozuk bısey gormek te ugrasmakta ıstemıyorum :D saolasın
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 05 Nis 2014, 22:47

İstop yazdı:abı umarım saglamdırda bana bozuk gıbı gelıyo cunkı kablolar onda takılıyken hıc ses seda yoktu sanırsam bozuk ama bakacam yıne ben ozaman en ıyısı muayene haftasında o ısı halledıyım valla su muayenede gecsınde artık yok kırık yok cıkık bozuk bısey gormek te ugrasmakta ıstemıyorum :D saolasın

Abi fıskiye motoruyla silecek motoru ayrı şeyler. Ben silecek motoru sağlamdır umarım demiştim.
Hayırdır abi muayene geldimi senin. Fazla dert etme. Frenlerin ve ön takım iyiyse geçersin. Eskisi gibi fazla irdelemiolar. Benimde arka silecek yok. Takmayıda düşünmüom ;) kaç senedir yokmuş zaten. Olsa bile anca fazlalık. İyikide sökmüşler diyorum :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 05 Nis 2014, 23:05

muayene yakın sayılır yazın abı valla ıkı tane motor vardı ıste resımde gordugun uzere oburune taktım saglam calısıyo ama sagdakınden ses seda yok :D aslında benımde hıc ısım olmuyo yanı o yagıslı havada konyaya gıttım arka cama yagan yere dusuyo zaten bısey tuttugu yok ne bılıyım aklımdayken soruyum dedım ıste :D frenler saglam sımdılık hatta asırı kayıyo gecen sıpanın bırı onume cıktı anıden fren yaptım ogun kurtardı benıde o veledıde :D lutfen sehır ıcı dıkkat edelım bu arada saka maka cocuk altımda kalıyodu alıstık artık yol hakkı sendeyken sagdan soldan davar suruculerın bı anda gırmesınden ama sokak araları ozellıkle resmen felaket bıraz dıkkat. herkese kazasız belasız surusler
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir