Lastiklerle başım belada :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lastiklerle başım belada :(

İleti iris_mavi » 29 Eyl 2007, 18:04

Arkadaşlar ben favoyu alalı baya zaman oldu 6-7 ay gibi ama üstünde Brillant - Barum marka lastikler var araç müthiş pati çekiyo ve frene dokunur dokunmaz kızaklamaya başlıyo + dün virajda çok deli savurdu korkuyorum bigün bir yere girecem diye bunlar orjinal lastiklerimi made in chezkoslovakia yazıyo tavsiye edebileceğiniz lastik markası varsa sevinirim.

iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 29 Eyl 2007, 18:16

arkadaşım bak kullanma kılavuzunda okudum aynen yazıyorum tavsiye ettikleri lastikler şöyle: michelin 165/70 R 13-MXL   continental 165/70 R 13 CS 21   good year 165/70 R 13 GPS,  165/70 R 13 GT 70  

ama bu ölçülerdeki lastikleri kullanırsan aracın altı yere sürtebilir bendede burda yazanın continental olanı vardı nerdeyse her tümsekte cırt cırt sürtüyodu altı sonra onları değiştitirken lastikçi toros lastiği takalım o zaman sorun olmaz dedi ondan taktık hem arabanın çamurluklarındaki mesafe kısaldı yani yere yapışık gibi duruyo ama eskisine göre 2 cm daha yüksek yerden ve hiçbir şekilde yerede sürtmüyo ama alabileciğn markalar bunlar ne kadar yardımcı oldum bilemiyorum ama yazdığı kadarıyla böyle
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 29 Eyl 2007, 18:28

Teşekkür ederim bendekiler 165 80 r 13 çok yüksek baksana 80 yanak var tabanda çok ince bisiklet tekeri gibi uyus oldum bide tutmuyo işte toros lastiklerinin ebatlarını söylemen mümkünmü bide yakıtı ve performansı nasıl etkiledi :)
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 29 Eyl 2007, 18:40

yakıt ve performansta hiç bir problem yok aynen eskisi gibi ama taban problemi var tabi ince toros lastikleri 75 olması lazım 80 baya yüksek leylek gibi olur araba bide hzılı gittiğini düşün yeni sünnet olmuş çocuklara benzer valla yazık yaw yapma çocuğa öyle şeyler 75 yanak iyi fazlasına gerek yok ya zaten lastikçiye git eğer ki biraz olsun bu işlerden anlıyosa tors lastiği dediğin zaman sana gösterir çok abes durmuyo 75 yanak gayet normal ama yukardakilere göre taban inceliği 3 4 mm daha geniş yani yol tutuşu ii latiklerin bi problem yaşamazsın ama markalı lastik al dandik bişey olmasın sana şöyle söylyim dandik lastikle patinaj çektiğin zaman hem sağa sola kaçıyo hemde kötü bi ses çıkıyo ama ii bi lastikle hem tam dümdüz patinaj çekiyo ve güçlü ses çıkıyoki tarif edemem aldığın zaman kıyabilirsen lastiklerine bi dene derim aradaki farkı hemen anlıcaksın Thumbs%20Up
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 29 Eyl 2007, 18:45

Ewt ya o problemleri yazdım yukarıda bide o var patiye paşlayınca önden çekişli olmasına rağmen sağa sola kayıyo tavsiyen için teşekkür ederim he bide dediğin gibi araba leylek gibi duruyo LOL
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 29 Eyl 2007, 18:53

bak ne yap biliyo musun bi arkadaşınla beraber yola çık ondada araba olsun 110 km hıza ulaştığın zaman hem yandan hem arkadan hem önden fotosunu çeksinler arabanın bak gör nasıl komik oluyo araba yerlere yatarsın gülmekten sanki böyle yeni sünnet olmuşta ağlasam mı ağlamasam mı diye düşünüyo gibi görünüyo LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 29 Eyl 2007, 21:45

Bence orjinal ebatta yeni lastik almalısınız 165/70 R13 79T
Çek malı lastikse arabanın Ömrü boyu hiç değiştirilmemiştir çünkü bildiğim kadarıyla o marka lastik Türkiye de yok.

Derhal değiştirmenizi öneririm

LASSA ATRACTA

LASSA GRANDSLAM

BRİDGESTONE B250

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 29 Eyl 2007, 22:07

barum brillant lastikler hala var ve genelde lastiğe para vermek istemeyen sürücüler bu lastiği kullanıyorlar her ebatı mevcut tanesi 45 ytl bu lastiğin o yüzden tercih ediliyo herkes bi lastiğe 150 ytl veremez ki Disapprove
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 29 Eyl 2007, 22:53

Big%20smiledoğru ama Lassa hem Türk markası hem de çok iyi tutunuyo
fiyatı da çok pahalı değil

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Eyl 2007, 02:55

orası öyle tabide ben örnek olarak söyledim zaten bizim araçlarımız performanslı araçlar değiller o yüzden 150 ytl lik lastiğe gerek yok ama güvenlik isteyenler taktırıyo lassada ii lastik oda olabilir tabiThumbs%20Up
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kıvanç » 30 Eyl 2007, 04:13

kardeşim ben yeni değiştirdim lastikleri lassa takılıydı ömrü ve dişleri bittiği için değiştirme kararı verdim.birigistone taktırdım aynı ölçülerde ve harika .taktırmadan önce cok araştırdım Dünyada en iyi üç tane marka birigsitone michelin ve  contenental.Ve türkiye yolları için ise en iyisinin brigtone olduğuna kanaat getirdim .100 forum okuduysam 80 i böle .100 kişiye sorduysam da gene oranlarsak 70 80 i böle dedi.taktırdıktan sonra 2000 km yol yaptım hem ş.içi hem Ş.dısı problem yok kayma yok yolu tutuşu da değişti sanki.Bu arada formula yarışları lastik açısından Çok önemlidir.çünkü lastiğin kaliteli olup olmadığını en hızlı orada anlıyorsun.F1 şampiyonu birigiston bu sene .Ve michelin f1 den cekilmiş. 
Kıvanç
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 03 Ekm 2007, 17:22

[quote="skoda-auto"]Bence orjinal ebatta yeni lastik almalısınız 165/70 R13 79T
Çek malı lastikse arabanın Ömrü boyu hiç değiştirilmemiştir çünkü bildiğim kadarıyla o marka lastik Türkiye de yok.

LASSA ATRACTA

LASSA GRANDSLAM

BRİDGESTONE B250

[/QUOTE]

Chezkoslovakia diye bir yer bile kalmadı zaten.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fabialife » 03 Ekm 2007, 17:32

[quote="sainz"][quote="skoda-auto"]Bence orjinal ebatta yeni lastik almalısınız 165/70 R13 79T

LASSA ATRACTA

LASSA GRANDSLAM

BRİDGESTONE B250

[/QUOTE]

Chezkoslovakia diye bir yer bile kalmadı zaten.
[/QUOTE]

barum çek malı ancak continantel satın almış ve onun lisansıyla lastik üretiyorlar ve Türkiyede bütün bayilerde satılıyor. ben 4 yıl önce serçeye 4 tane takmıştım bayağı yumuşak ve yol tutuşu çok güzeldi.

ancak eski araçların üzerinde gelen barumlar çok kötüydü.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti iris_mavi » 04 Ekm 2007, 16:09

[/QUOTE]

barum çek malı ancak continantel satın almış ve onun lisansıyla lastik üretiyorlar ve Türkiyede bütün bayilerde satılıyor. ben 4 yıl önce serçeye 4 tane takmıştım bayağı yumuşak ve yol tutuşu çok güzeldi.

ancak eski araçların üzerinde gelen barumlar çok kötüydü.
[/QUOTE]

Ya bilmiyorum ama benim barumlar dişli olmasına rağmen her dur kalkta kayma ve patinaj problemi var galiba lassa veya bridgstone kullanacaz gibi hepinize teşekkürler yardımlarınız için Big%20smile
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti spepe » 26 Ekm 2007, 11:58

Ben 3 ay önce aldım favoritimi. Frende kazıklama yapıyodu bendede. ilk işim lastiklerin taban kalınlığını değiştirdim. sorum tam olarak olmasada ortadan kalktı. yani 165 ebat yerine 175/70/13 ebatlı lastik kullandım. bir de bristone aldım 1 yıllık yol yardımı var ya ne olur olmaz yolda kalırsak ücretsiz çekicimiz olsun.
spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 26 Ekm 2007, 23:09

Michelin den şaşmam
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 27 Ekm 2007, 00:20

brncede bristone ve michelin almalısın cunku yol tutusu dayanıklılıgı ve iceri gıren ses ve amortısoru tamamlaması yanı darbeyı emmesı cok iyi
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti iris_mavi » 29 Ekm 2007, 18:11

[quote="ihsan"]brncede bristone ve michelin almalısın cunku yol tutusu dayanıklılıgı ve iceri gıren ses ve amortısoru tamamlaması yanı darbeyı emmesı cok iyi[/QUOTE]

Teşekkürler zaten 13'' olduğu için fiyatıda uygun en geç bir aya değiştiriyorum lastikleri :D

iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir