UFAK BİR KAPORTA BOYA TAMİRİ VE ÖNERİLERİNİZ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UFAK BİR KAPORTA BOYA TAMİRİ VE ÖNERİLERİNİZ?

İleti SKDFORMAN » 29 Mar 2014, 23:58

Arkadaşlar arabamın arka kapısına, yanına park yapan dikkatsiz birisi kapısını sert olarak vurmuş. Kapı kuşağı olmadığı içinde kapımda resimdeki hasar oluştu. Küçük bir yer ama arabamın rengi bordo olduğu için göze batıyor. Ben burayı az bişi zımparalayıp macun çekip boyamayı düşünüyorum. Resmini paylaştığım sprey boyayı aldım. Kapaktaki renk ile arabamın boyası hemen hemen aynı. Ama yinede birebir tutacağını sanmıyorum. Ben burayı boyadıktan sora boyayı tutturamassam, pasta cila ile boya uyumunu tutturabilirmiyim. Ayrıca başka önerileriniz varsa onlarıda bekliyorum. Tamir aşamasında faydalı olur.

Eklentiler
DSCN2014.JPG
DSCN2013.JPG
DSCN2012.JPG
Goruntu(865).jpg
Goruntu(863).jpg
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti heart23 » 30 Mar 2014, 00:29

imkani yok boya tutmaz çünkü her boyanin bir kodu vardır ve sadece orayı boyayarak renk tutmaz. En guzeli 50 100 gr araç boyasindan yaptırın fırça ile rutus yapin
heart23
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 2001 elegance

İleti İstop » 30 Mar 2014, 00:48

abı gecmıs olsun hep bızı bulur bu ergenler zaten ınsan bı not bırakır ozur dıler mal doldu guzel memleket
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti INFERNO » 30 Mar 2014, 00:54

Boyanın birebir tutması mümkün değildir. Ayrıca hangi marka olursa olsun sprey boyalar bırakın pasta cilayı siz aracı yıkadıkça atar! Elini o bölgeye sürseniz elinize bulaşır. Yani kısaca kalıcı değil ömrü kısa olur. Bunun için boya ustasından yardım almalısıniz. İlla kendim yapacağım derseniz de orjinal oto boyası kullanmaniz gerekir. Aksi takdirde bi sonuca varamazsıniz..
INFERNO
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVİA AMB. 1.4 TSI

İleti Onur » 12 Nis 2014, 12:11

ARACIN BOYASI PASTA CİLA İLE UYUMLU HALE GELMEZ SADECE KAT FARKI VARSA DENGELEMEK İÇİN YAPILIR TON FARKINA ÇARE DEĞİLDİR SENİN YAPICAĞIN ARACIN BOYASINA UYGUN ARABA BOYASINI TÜPE BASAN YERLER VAR BUNU İNTERNETTE BİLE SATIYOLAR FAKAT BEN ARABAMIN KODUNU BULAMADIM O YÜZDEN GİRMEDİM O İŞE SEN BULABİLİRSEN ARABA BOYASI OLARAK DOLDURT SANAYİLERDE YAPAN YERLER VAR O ŞEKİLDE İŞİNİ GÖRÜR BOYADAN SONRA O BÖLGEYE MAKİNE İLE PASTA CİLA YAPMAN LAZIM ELLE OLMAZ BOYAYIDA KAPALI ALANDA YAPMAN LAZIM YOKSA RÜZGARDAN DOLAYI PETEK OLUR ....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti hetepe » 12 Nis 2014, 14:25

orayı hafif zımparalayıp, macunla doldurun, sonrasında macunu zımparayla kapı çizgisini falan oluşturun, boyayı kesinlikle spreyle değil, süngerle yapın.(sprey kapağına sıkın boyayı, süngerle de alın ve kapıya sürerek değil, hafif hafif bastırarak uygulayın.Çok daha temiz iş çıkacağını garanti ederim.Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir