1994 SKODA FORMAN ' IMIN YAKITINI BİR TÜRLÜ DÜŞÜREMİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1994 SKODA FORMAN ' IMIN YAKITINI BİR TÜRLÜ DÜŞÜREMİYORUM

İleti berkanttfk » 10 Nis 2014, 10:21

MERHABA ARKADAŞLAR 1994 SKODA FORMAN ARACIMIZI 1994 YILINDA SIFIR ALDIK VE IKI KEZ CONTA YAKTI. 1 AY ÖNCE MOTOR KOMPLE YENILENDI CONTA TAMIR OLDU. ARACIM LPG ' Lİ ANCAK YAKITI SORUŞTURMAMA RAĞMEN FAZLA ( ÖRNEĞİN 20,00 TL ' LIK GAZ İLE ŞEHİR İÇİN MAKSİMUM 55 KM ) GAZI DEVAMLI TOTAL ' DEN ALIYORUM GAZIN LİTRESİ 2,85 TL GİTMEDİĞİM GÖTÜRMEDİĞİM YER KALMADI MOTORU DA YAPILMIŞ OLMASINA RAĞMEN , MUAYENEDEN SORUNSUZ GEÇMESİNE RAĞMEN ARACIMDA SADECE FAZLA YAKIT PROBLEMİM VAR VE ARABADAN BU YAKIT YÜZÜNDEN SOĞUYORUM. UZUN YOLDA İKE ESKİŞEHİR KÜTAHYA ARASI 70 KM GİTTİM GELDİM TOPLAM 140 KM ŞEHİR İÇİNDE KÜTAHYADA DA GEZDİM TOPLAM 80.00 TL ' LIK GAZ YAKTI VE BANA FAZLA GİBİ GELDİ SİZLERİN DÜŞÜNCESİ NEDİR ACABA ? SAYGILARIMLA...

berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti SKDFORMAN » 10 Nis 2014, 12:11

Berkant kardeşim, öncelikle aracınız çok fazla LPG tükkettmiş. Yaptığınız yorum bizler için çok faydalı. Bu aracın sıfırına binen birinin yorumları cok önemli. 2 defa conta değiştiğine göre bu arabalarda conta değişimi periyodik bakım gibi bişi diyebilir artık :) ayrıca foruma daha fazla katılımınızı bekliyoruz. 94 yılından beri araca bindiğinize göre bayağ bi ustalaşmışsınızdır bu araçta. Aracınız şu anda kaç bin km de.
Ayrıca LPG yi ne zaman taktırdınız. Takdırdığınızda da böylemiydi yoksa sonradanmı oldu.
Aracınızın baskı balatası kontrol edildimi.
LPG de çok fazla yakıt tüketmişsiniz. Motor yapıldığına göre ateşleme arızalarından bahsetmiyorum.
Bilgisayarlı gaz ayarına girmenizi ve bütün değerlerinizi tek tek değerlendirmenizi öneririm.
Ltfen foruma daha sık girin. Bizlerinde sizden öğrenenec, çok şey var eminim diye düşünüyorum
syglar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti MadloveR » 10 Nis 2014, 15:37

Motor yenilendikten sonra tekrar subab ayarı yaptırdınız mı?
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti blues84 » 11 Nis 2014, 08:57

Verdiğiniz ilk örnekte 100Km/12.7 litre çıkıyor, benim yaktığımdan bile düşük.
LPG 14 litreden aşağı inmiyor benim.. Benzin cızz, elimizi yakıyor depoda geçen seneden az biraz kaldı.. :)
İkinci örnekte ise 100km/20 litre yakmışsınız ki bu ne yani??? Hem de ilkinde şehiriçi, ikincide uzunyol olmasına rağmen...???

İki misal arasında çok fark var sanırım bir yanlışlık var. Daha önce benim 100km/13 lt LPG için forumda ''NORMAAL'' demişlerdi.
Arabayı kullanmaya başladığım ilk yıl, lpg takılmamıştı ve acemi idim, 100km/13lt benzin idi.. (ÇÜŞŞŞ!)
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti berkanttfk » 11 Nis 2014, 13:33

Öncelikle merhabalar arkadaşlar , aşırı yakıt nedeni ile aracımı çok fazla kullanamıyorum işim nedeni ile de malesef sadece pazar günleri çıkartıyorum ihtiyacımı karşılıyorum. kkkk945 öncelikle ilgin için teşekkür ederim aracı sıfır aldım ve memnunuz ( yakıt hariç ) bir çok bizim forman ' a eşdeğer araba kullandım ama Skoda Forman ' ın konforu bana göre Bi Tofaş ' a göre Bi Lada Samara ' ya göre daha konforlu geldi.
Aracım metalik mavi renk olup orjinal 141.230 KM ' de şu zamana kadar ben aracımla heryere gittim sıkıştırmadım üzmedim ancak sizlerinde bildiği gibi Forman ve Favoritte hareret sorunu olduğu için conta 2 kez değişti.
Arabamda kaporta boya hiç görmedi zamanında oluşan ve şu zaman kadar boyatmadığım onarmadığım kaporta boya atmaları , çizikler ve bazı yerlerde paslanmalar var
yakında sizlerle fotoğraflarını paylaşacağım.
Pazar günü tekrar sanayiye götüreceğim ve gaza bakacaklar siboplara bakacaklar.
aracın baskı balatası daha yeni değişti.
berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti SKDFORMAN » 11 Nis 2014, 20:53

berkanttfk yazdı:Öncelikle merhabalar arkadaşlar , aşırı yakıt nedeni ile aracımı çok fazla kullanamıyorum işim nedeni ile de malesef sadece pazar günleri çıkartıyorum ihtiyacımı karşılıyorum. kkkk945 öncelikle ilgin için teşekkür ederim aracı sıfır aldım ve memnunuz ( yakıt hariç ) bir çok bizim forman ' a eşdeğer araba kullandım ama Skoda Forman ' ın konforu bana göre Bi Tofaş ' a göre Bi Lada Samara ' ya göre daha konforlu geldi.
Aracım metalik mavi renk olup orjinal 141.230 KM ' de şu zamana kadar ben aracımla heryere gittim sıkıştırmadım üzmedim ancak sizlerinde bildiği gibi Forman ve Favoritte hareret sorunu olduğu için conta 2 kez değişti.
Arabamda kaporta boya hiç görmedi zamanında oluşan ve şu zaman kadar boyatmadığım onarmadığım kaporta boya atmaları , çizikler ve bazı yerlerde paslanmalar var
yakında sizlerle fotoğraflarını paylaşacağım.
Pazar günü tekrar sanayiye götüreceğim ve gaza bakacaklar siboplara bakacaklar.
aracın baskı balatası daha yeni değişti.

İlginiz için tşk ederim.
141binde aracınız komple motor inmiş. Ben 200bin km nin üstünde gittiğini tahmin ediyordum. Ayrıca bu km de 2 defa conta yanmasıda bizim için önemli bilgi. Demekki 50bin km yi geçince contadan şüphelenmeye başlayabiliriz yavaş yavaş. Aynı triger kayışlı araçların belli bir km gidip kayışı değiştirdiği gibi bizlerde conta değiştireceğiz anlaşılan :)
Değerli yorumlarınız için tşkler.
Resim ve yorumlarınızı merakla bekliyoruz.
saygılarımla
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti firatkorkmaz_77 » 12 Nis 2014, 11:44

son bir kaç aydır benim favoda çok yakıyor , lpg ayarını adam gibi yapan bir yer bulamaım kocaelinde iki açıyor bir kapatıyorlar , uzun yolda 10 lt lpg ile 100 km gidiyor altı ay çncesine kaar 8 lt ile 100 km gidiordum . acaba neyden yapmış olabilir
kocaeli web tasarım http://www.nicomediayazilim.com/
firatkorkmaz_77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fırat korkmaz
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 93 favorit glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir