Conta yakma sonrası ilginç bir arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta yakma sonrası ilginç bir arıza

İleti EXOR » 17 Nis 2014, 08:03

Arkadaşlar benim başıma gelen gibi bir olayla daha önce karşılaşan var mı acaba? Ne yapacağımı bilemedim. Şimdi olay şöyle; bir hararet sonrası conta yakma işlemi gerçekleşti ama ben ekonomik olanaksızlıklar nedeniyle biraz daha kullandım aracımı bunun sonunda arabanın hava filtresi dahil her yerinden yağ kusması ve conta değişimi ile son buldu. Ammavelakin araba iki gün sonra tekrar aynı arizayi yaptı neden olabilir bilgisi olan varmi acaba.

Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti ramazanünlü » 17 Nis 2014, 19:30

bence senin sorun contadan degil başka bişeydenmiş ustan seni yanlış yönlendirmiş benim görüşüm şimdi bana hava filtreinden yag gelmesi biraz tuhaf geldi
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti SALIH55 » 12 May 2014, 10:32

EXOR arkadaşım sen arabayı devrinde kullanmazsan conta yakar birde soğuk yerlerde pek fazla hararet yapmaz ama sen sıcak yerde mi kullanıyorsun bu arabayı öyle yerlerde pek tavsiye edilmiyor dostum iyi günler
SALIH55
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SALİH KARLI
Nereden: Samsun
Arabanız: SKODA FAVORİT

İleti ubabubab » 12 May 2014, 22:04

radyatör hava yapaar peteklerin yada yedek depon tıkalı olabilir sonuçta kaç kere temizlendi acaba takip et zor değil ...evet devir siz kullanmaak tam olarak soğutma yapamaz gaz maliyetini düşüreyim derken... her viteste devir saati 20 den sonra vites atacan 30 u geçirme o da zarar
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti EXOR » 15 May 2014, 21:35

Evet arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. Öncelikle arızanın devirsiz kullanmakla yada sıcak yerde kullanmakla alakası olmadığını belirteyim. Türkiye'de yaşıyoruz sonuçta hele birde Ege'deyseniz. Neyse benim sorun komple motorun inip bloğun sökülmesinden sonra açıklığa kavuştu. Blok pistonların altında bir yerden yırtılmış, yağa su ve suya yağ karıştırmasına sebep oluyormuş. Blok kaynak yapıldı (Neyseki) komple piston, gömlek, sekman değişti. Bujiler yağ filtresi hava filtresi contalar değişti. Sonuçta 21 yaşında araba biraz canımı sıktı o kadar.
Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti aslan_1960 » 15 May 2014, 23:16

Selamınaleyküm,çok geçmiş olsun.ALLAH beterinden korusun.Araba kullanıyorsak malesef masrafınada katlanacağız.Olmasa iyi olur ama,almadan vermek ALLAH,a mahsus.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Arabanız: Skoda forman glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir