Bakımdan sonra olanlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bakımdan sonra olanlar

İleti Onur » 21 Nis 2014, 13:31

Aracım bakım yaptırmadan önce her hangi bi sıkıntısı yoktu bakımda hava filtresi bujiler yag yağ filtresi değişti periyodik bakım bundan sonra ki ilk gün aracım gazdayken stop etti ve baya uğraştım çalıştramadım benzine aldım benzinde bir sıkıntı yok bi kaç deneme sonrası çalıştı ustayı aradım gaz ayarı yaptır dedi götürdük gaz ayarı yaptırdık orda çalışmaya başlaı fakat aradabi giderken aynı sorun oluyor araba gaz yemiyer tekliyip stop ediyor çok nadir olsada bunu yapıyor sebebi ne olabilir anahtar dediler baktım anahtarda bi sıkıntı yok gaz beyni yeni sayılır yani bi senelik fln bide işin aslı bakımdan sonra böyle bir olay olması yardım ve fikirlerinizi bekliyorum...

Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKDFORMAN » 21 Nis 2014, 13:43

Onur bey, sorunuzun cevabını zaten siz vermişsiniz. Araca periyodik bakım yaptırmışsınız. Benzindede problem yok. O halde problem yok.
Bakımdan sora araçların gaz ayarı bozulur. Bilgisayarlı gaz ayarına sokmanız gerekir.
Sorununuz gaz ayarı.
Geçmişolsun.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 21 Nis 2014, 15:24

Düzgün bir bilgisayarlı gaz ayarı yapılırsa sorun kalmayacaktır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti felicia_3437 » 21 Nis 2014, 20:36

mer haba aracınızı enjeksiyonlumodelmi bilmiyorum boğaz kelebeğine mudahale edildiyse yapar bır sure bu olayı şünkü feliciaların adaptasyonu cokzordur ve doru düzgün yapan ustada yok gaz kelebeğine sıkıyorlar balata sıpreyını temizleniyor oondan sonrada bu sorunlar baş gösteriyor gayet noral yanı bır süre kulanın aracınızı eyer enjeksiyonluysa boğaz kelebeğiniz kirlendiğinde aracınız düzelecektir sıkıntı etmeyın yada bujilerin üstüne takılan bobın tam oturmamıştır yerıne onada bakın arac calışırken kenarlarından elektirik kacahıvarmı diye yoksa dediğimgibi nezaman kirlenirse ozaman sorun cözülür
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti SKDFORMAN » 21 Nis 2014, 21:20

felicia_3437 yazdı:mer haba aracınızı enjeksiyonlumodelmi bilmiyorum boğaz kelebeğine mudahale edildiyse yapar bır sure bu olayı şünkü feliciaların adaptasyonu cokzordur ve doru düzgün yapan ustada yok gaz kelebeğine sıkıyorlar balata sıpreyını temizleniyor oondan sonrada bu sorunlar baş gösteriyor gayet noral yanı bır süre kulanın aracınızı eyer enjeksiyonluysa boğaz kelebeğiniz kirlendiğinde aracınız düzelecektir sıkıntı etmeyın yada bujilerin üstüne takılan bobın tam oturmamıştır yerıne onada bakın arac calışırken kenarlarından elektirik kacahıvarmı diye yoksa dediğimgibi nezaman kirlenirse ozaman sorun cözülür

Hiç enjeksiyonlu ve boğaz kelebekli favorit görmedim, siz gördünüz mü?
Ayrıca bujilerin üstüne ne bobini takılıyor cidden merak ettim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 22 Nis 2014, 08:23

kkkk945 yazdı:
felicia_3437 yazdı:mer haba aracınızı enjeksiyonlumodelmi bilmiyorum boğaz kelebeğine mudahale edildiyse yapar bır sure bu olayı şünkü feliciaların adaptasyonu cokzordur ve doru düzgün yapan ustada yok gaz kelebeğine sıkıyorlar balata sıpreyını temizleniyor oondan sonrada bu sorunlar baş gösteriyor gayet noral yanı bır süre kulanın aracınızı eyer enjeksiyonluysa boğaz kelebeğiniz kirlendiğinde aracınız düzelecektir sıkıntı etmeyın yada bujilerin üstüne takılan bobın tam oturmamıştır yerıne onada bakın arac calışırken kenarlarından elektirik kacahıvarmı diye yoksa dediğimgibi nezaman kirlenirse ozaman sorun cözülür

Felicia' yı anlatmış arkadaş sanırım. Favorit' te sadece tek noktadan enjeksiyonlu versiyon üretildi, ancak Türkiye' ye ithalatı hiç yapılmadı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Onur » 22 Nis 2014, 11:52

ARACIM ENJEKSİYONLU DEĞİL KARBİRATÖRLÜ GAZ AYARI BOZULMUŞ OLABİLİR DİYE GAZ AYARI YAPTRIDIM ZTN BİLGİSAYARLI OLARAK AMA SORUNUM ONDAN SONRADA OLDU YANİ ŞÖLE SÖLİM BELKİ 10 GÜNDE BİR SEFER YAPTI BU OLAYI KİMİSİ PİSLİK GELMİŞTİR VS DEDİ GAZDA NE PİSLİĞİ OLUCAK STOP OLAYINDAN SONRA BELKİ 5 10 DK UĞRAŞTIM ÇALIŞTIRMAK İÇİN EN SON BENZİNDE ÇALIŞTI SONRA GAZA ALINCA DEVAM YANİ PİSLİK OLAYI VARSADA NASI TEMİZLERİZ NEREYİ SÖKÜCEZ KARBİRATÖRÜ SÖKÜP TEMİZLERİM AMA AYAR FLN KAÇAR DİE ELLEMİYORUM
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti blauzahn » 22 Nis 2014, 14:17

Hocam tüp beyninde alyan ile yapılan ayar yerini çok kısmış olabilirler mi? Benim araç için ilk ayar yaptırdığımda alyan ile ayarlanan yeri çok kısmışlardı. Biraz sorunlu çalışıyordu, ayar yapan yere gittim anlattım durumu azıcık açtı sonra düzeldi. Geçenlerde yağ filtre bakımından sonra tekrar ayara gittim oraya dokunma ihtiyacı bile hissetmedi.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 22 Nis 2014, 15:28

Sarı pirinç vida, yani rolanti ayar vidası, gaz beyni üzerinde. Onu yarım tur veya bir tur sola doğru sevirin sorun çözülecektir o halde.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 22 Nis 2014, 18:32

kkkk945 yazdı:

pardon ya kusura bakmayın ben aracı feliciya sandım dikatimden kacmış zürdilerim felicia enjeksiyonlularda bujılerın üzerine bobın takılıyor ve bujı kaplosu yokyanı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti phenomx3 » 23 Nis 2014, 01:03

Onur yazdı:ARACIM ENJEKSİYONLU DEĞİL KARBİRATÖRLÜ GAZ AYARI BOZULMUŞ OLABİLİR DİYE GAZ AYARI YAPTRIDIM ZTN BİLGİSAYARLI OLARAK AMA SORUNUM ONDAN SONRADA OLDU YANİ ŞÖLE SÖLİM BELKİ 10 GÜNDE BİR SEFER YAPTI BU OLAYI KİMİSİ PİSLİK GELMİŞTİR VS DEDİ GAZDA NE PİSLİĞİ OLUCAK STOP OLAYINDAN SONRA BELKİ 5 10 DK UĞRAŞTIM ÇALIŞTIRMAK İÇİN EN SON BENZİNDE ÇALIŞTI SONRA GAZA ALINCA DEVAM YANİ PİSLİK OLAYI VARSADA NASI TEMİZLERİZ NEREYİ SÖKÜCEZ KARBİRATÖRÜ SÖKÜP TEMİZLERİM AMA AYAR FLN KAÇAR DİE ELLEMİYORUM

Bir de LPG anahtarına baktır derim.

Bende de arasıra olmaya başlamıştı. en sonunda gazda hiç çalışmamaya başladı. sadece benzinde kullanıyordum. En sonunda elektrikçi arkadaşa gösterdim. Lpg Anahtarına baktı sıkıntı bundan dedi. o anda çalıştı ve hala çalışıyor ama gaz-benzin-gaz geçişinde zorlanıyor. yani anahtar değişecek ama satmayı düşünüyorum bu yüzden değişmedim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti alwaysloser » 23 Nis 2014, 21:54

yeni hava filtresi çok temiz kalıyordur hava girişini kapatın
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir