yağmurda su alma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağmurda su alma

İleti favorit55 » 28 Nis 2014, 16:33

arabanın ön iki paspasın altı her yagmurdan sonra ıslak oluyor. Kuruması cok uzun suruyor nerden aldığını suyu bir türlü bulamadım bilgisi olan var mı

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti sainz » 28 Nis 2014, 16:59

Kuvvetle muhtemel ön cam lastiğinin yenilenmesi gerek.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia_3437 » 28 Nis 2014, 18:30

lastiği yenılemenede gerek yok benım keratada alıyordu burda bır camcıylakonulş tum bırını aradı adam elınde cam macunu gıbı bırşeylegeldı onu camlastıhının altına doldurdu o kurduktan sonra 4 senedır su almasorunum yok 50 tl ye yapıyorlar şuanda oto camcılarında genelde oluyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ozantavsan » 28 Nis 2014, 18:41

Bendede aynı sorun var.Eskiden çok su alıyordu şöför tarafı.Cam lastiğinin altına şeffaf sıvı silikon doldurdum.
Yine alıyor ama az.Çok yağmur yağınca alıyor , noraml yağmurda genelde sorun olmuyor.Paspas üzerinde kalıyor su.Paspası dışarı alıp boşaltıyorum.Zemine geçmiyor.
Eskiden zemin ıslak olurdu .
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti favorit55 » 28 Nis 2014, 21:11

Anladığım kadarıyla cam fitillerini söküp arkasına silikon sıkıp yerine takıyoruz. deneyim inşallah keser silikon keserse camcıya macunla yaptırırım.

Ozan abi karbüratörle sıkıntım var yardımcı olurmusun
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 28 Nis 2014, 22:59

favorit55 yazdı:Anladığım kadarıyla cam fitillerini söküp arkasına silikon sıkıp yerine takıyoruz. deneyim inşallah keser silikon keserse camcıya macunla yaptırırım.

Kaçıran yeri bulabilirsen sıvı conta ile halledersin. 5 tl bişi. Birde kalitelisi var oda 12,5 tl idi sanırım. Evladiyelik olur.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 29 Nis 2014, 10:15

favorit55 yazdı:Anladığım kadarıyla cam fitillerini söküp arkasına silikon sıkıp yerine takıyoruz. deneyim inşallah keser silikon keserse camcıya macunla yaptırırım.

Ön camın fitilini sökmek demek komple camı yerinden çıkartmak demek. Yerinden çıkartmadan lastiği hafif hafif kaldırıp boşluklarına silikon doldurmak arkadaşların bahsettiği. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 29 Nis 2014, 22:16

Fitilleri sökmüyoruz.O fitili sökmek öyle kolay birşey değil zaten.Camcılar bile sökmek yerine komple cam değiştirmek istiyorlar.

Silikonun ucu sivri zaten uçtan kesince silikon oradan çıkıyor.Bu uç fitili hafifçe elle kaldırdımı içeriye giriyor.Bir yandan silikonu tabancası ile sıkarken ellede ilerletiyorsunuz.Tüm fitile uyguluyorsunuz.

Dün gece çok kuvvetli yağış vardı.Sabah paspasya 1 su bardağını doluracak kadar su vardı.Paspasla dışarı alıp boşalttım.Zemin kuru.Camdan süzüldükten sonra direksiyon alt sol taraftan paspasa akıyor.

Geçmiş yıllarda camcıya gittim bu sebeple , camı kırmadan çıkaramayız ; Komple camı değiştiririz demişti.
Saçma geldi.Sonuçta üstündeki cam orjinal , adam farklı cam takacak.Kalsın dedim ,bastım silikonu..
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti orhanfoto » 03 May 2014, 17:05

hemşerim cam fitilinin yenisini taktır ben gecen kış 40 tl ye almıştım
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Arabanız: favorit 93 lx

İleti ozantavsan » 03 May 2014, 17:52

Ön camdan bahsediyorum.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 03 May 2014, 22:34

ozantavsan yazdı:Ön camdan bahsediyorum.

Değiştiriliyor Ozan. "Çıkartırken kırılır" diyen ustanın ustalığından şüphe ederim.
Ha çıkartırken camın çevresindeki kaporta parçalarında çürükler vardır, çıkartma sırasında dökülür bir de kaporta işi çıkarsa, karışmam tabii ki. :D
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti favorit55 » 05 May 2014, 06:45

silikonu sıktım yağmur bekliyorum sonucu paylaşıcam olmazsa fitili değiştiririz
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fyora » 05 Haz 2014, 23:56

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Malum bu aralar çok yağışlı geçiyor günler. Direksiyon altına ve sigorta kutusuna su alıyor. Daha sonra da kendiliğinden parklar yanıyor çözüm bulamıyordum. Camcı sorun yok dedi kaportacı bulamadı. Ben de her gün akşam far sigortalarını sökerek geçici önlem alıyordum.

Herneyse bugün iç dikiz aynası yerinden çıktı yerine de girmedi sertleşmiş lastik, ben de biraz aşırı güç uyguladım cam çatladı gündüz gidip değiştireceğim umarım bu su alma sorunu da böylece çözülmüş olur.

Feliciaların ön cam fiyatlarını bilen var mı kaça mâl olur sizce bana. Camı değiştirirken fitili de değiştireyim diyorum başka almam gereken önlem var mıdır sizce bu su alma olayı için ??
fyora
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih Yora
Nereden: Kayseri
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti ayhan8m » 18 Ağu 2014, 00:28

Bu su sorunu bendede vardı kaputun oturdugu sağ köşe çürümüş camdan gelen su direk akünün yanındaki boşluğa ordada ufak bi delik vardı ordanda içeri mastik le sıvadim orayı şimdi orası su dolsada iceri almıyor bende ilk cam fitillerinden sanmıstim silikonlamistim meğer akünün yanindanmiş
ayhan8m
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ayhan kurt
Nereden: Eskişehir
Arabanız: favorit lx 93

İleti serkanyavru » 07 Ekm 2014, 16:34

arkadaşlar yeni favorit glx aldım sağ tarafın arka ve ön paspası kaldırdığımda sudan göl olmuşdu zorla kuruttum acaba camdan su alıyor olabilirmi nasıl çözeriz?
Kullanıcı avatarı
serkanyavru
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan yavru
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORİT 1.3 GLX 94

İleti sainz » 07 Ekm 2014, 17:45

Kapı sacının en alt kısmında yer alan tahliye deliklerini temizleyerek deneyebilirsiniz ilk olarak.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serkanyavru » 24 Kas 2014, 21:35

çok teşekkürler sorun çözüldü dediğin gibiymiş :)
Kullanıcı avatarı
serkanyavru
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan yavru
Arabanız: SKODA FAVORİT 1.3 GLX 94

İleti İSMAİL67 » 10 Arl 2014, 09:33

Aynı sorun bendede var paspasın altı su oluyor her yağmudan sonra, kontrol ettikten sonra kapı döşemesinin oradan geldiğini gördüm, hoparlörün altından damlıyor tahliye deliklerine baktım oralar açık ama yinede içeri su veriyor, cam sıyırıcıyı değiştirsem sorun hallolur mu acaba_?
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ismail kaçar
Arabanız: FAVORİT

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir