LPG silkeleme +sorunlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG silkeleme +sorunlar

İleti AG7 » 04 May 2014, 13:30

Conta eger gazı suya karıştırıyosa, yağında karışması lazım.

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti AG7 » 04 May 2014, 13:36

Ve sürekli hararet yapması lazım. Conta yanması basit bişey deıl yani
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 04 May 2014, 15:46

ARKADAŞLAR MRB. TANIDIK Bİ TAMİRCİMİZ VARDI AZ ÖNCE ONU ARADIM. DÜNKÜ CONTA YANMIŞ DİYEN USTAYA SELAM YOLLADI :D EĞER SUYA GAZ KAÇAĞI VARSA BU BEYİNDENDİR. ASLA VE ASLA CONTA YANMASI DEĞİLDİR. EĞER CONTA YANSA SUYA YAĞ- YAĞA SU KARIŞTIRMASI DA LAZIM. VE ARABANIN ÇALIŞMA ŞEKLİ BİLE DEĞİŞİR DEDİ. SEN GEL BEYNİ DEĞİŞTİRELİM. OLAY KAPANSIN DİYE SÖYLEDİ. ÇOK YAKMASI DA REGÜLATÖR ARIZASINDAN VE SU EKSİLTMESİ DE O YÜZDENMİŞ.. UYGUN Bİ ZAMANDA GİDİP 100-150 TL YE BEYNİ DEĞİŞTİRİP İŞİ KAPATICAZ. AYRINTILARI YAZARIM..
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 04 May 2014, 16:14

Ag7 kardeşim
Bu araçlarda conta yakma olayı kronikleşmiş bir arıza olduğu için, ustalarda bunubildiği için en ufak arızada conta yanmasından şüpheleniyor hatta hemen teşhis koyabiliyorlar. Bizlerde biliyoruzki conta yakma olayı o kadar da kolay biyeş değildir. Arızalı ve düzensiz termostat kullanımı, hararetin 100C derecelerde seyretmesine sebep olup contayı çok çabuk aşındırıyor. Bu araçların termostatı ve fan müşürlerini çok çok iyi kontrol etmek gerekiyor. Termostatı düzgün ve uygun derecede çalışan bir aracın conta yakması cok zordur evet. Benim gözlemimde eski formanimde bayağ km yapmış biri olarak ve şimdiki formanimde de conta yakma olayı yaşamadım şimdiye kadar.
Conta sorunu olmadığına sevindim.
Şimdi arkadaşlar usta bu teşhisi nası koyuyor. Su deposunu açıyor ve gaz kokusu var. demekki conta yanmış gaz su ile karışmış. Oysaki gaz beyninede su gidiyor. Yani gaz beyninden de suya gaz karışabilir. İşte tam bunu atlıyor.
Geçmiş olsun.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti AG7 » 07 May 2014, 18:23

herkese mrb. bugün aracı bıraktım sanayiye. işi bilen usta başka oluyor arkadaşlar. ilk önce baktığı yer distribütör oldu. açtı. orda dönen makaranın yanında bi zımbırtı var. tam adını blmiyorum k.bakmayın. orası boşta imiş. bu teklemeye neden olur avans tutmaz dedi. hemen orayı puntalatalım. sabitlenmesi lazım dedi.. ardından gazın hortumu çıkardı. kontağı aç-kapa yaptık. kontağı açınca gaz geliyo. kapatınca hala gaz geliyo. gazı kesmiyo yani.. ardından beyni de deiştircez dedi. mimgas takılmış. sonra gaz ayarını da yapmış. total 120 TL ödedim. ve şimdi inş. bi sıkıntı yok. umarımda olmaz.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti debrelim03 » 31 Oca 2015, 21:42

AG7 yazdı:herkese mrb. bugün aracı bıraktım sanayiye. işi bilen usta başka oluyor arkadaşlar. ilk önce baktığı yer distribütör oldu. açtı. orda dönen makaranın yanında bi zımbırtı var. tam adını blmiyorum k.bakmayın. orası boşta imiş. bu teklemeye neden olur avans tutmaz dedi. hemen orayı puntalatalım. sabitlenmesi lazım dedi.. ardından gazın hortumu çıkardı. kontağı aç-kapa yaptık. kontağı açınca gaz geliyo. kapatınca hala gaz geliyo. gazı kesmiyo yani.. ardından beyni de deiştircez dedi. mimgas takılmış. sonra gaz ayarını da yapmış. total 120 TL ödedim. ve şimdi inş. bi sıkıntı yok. umarımda olmaz.

merhaba öncelikle sorunlarndan kurtulduğuna sevindim bende yaklaık 1 ay önce favo aldım ve benim sorunum bir benzin kesiciyi değiştirmekle başladı benzinde çalışmıyor diye kesici değiştirdik arızanın nereden nerye geldiğini farkedemedim bile yani demem o ki benimde tekleme sorunu meydana geldi lpg beyni arızalı dediler değiştirdim 130 -140 giden araç düz yolda 80 90 ı zor geçiyor sanki aracı bişey asılıyor gaz pedalını yarıya kadar basarken o tekleme çok hafifde olsa farkediliyor ama dipledimmi tekleme geçiyor normalde durduğu yerde yüksek rolentete çalışır gibi olan araç 80 90 la giderken boşa attımmı bazen stop ediyor tamirciye gideyorum orasına bakıyor burasına bakıyor her şey normal diyor kaç tane araca bindim böyle bisey görmedim tamircide benzinde çalısıyor eve geliyorum sabah benzinde çalıştırayım diyorum basıyrum çalışmıyor artı 3 gün önce yağını değiştirdim 100 km yol yaptım yağ cubuğunu bu gün cektim baktım ince isli siyah gibi görünüyor maximum olan su seviyesi minumumlara düşmüş durumda acaba conta yakmış olabilirmi şaşdım kaldım yakasım geliyor benzin döküp bu arabayı
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

İleti AG7 » 31 Oca 2015, 23:45

Kader ortağım öncelikle sakin ol :) favorit almakla çok iyi Yapmışsın. Ben 11/2013'te 95 ilk sahibinden 126000 de orijinal aldım. Buna rağmen bu zamana kadar tam 3000 lira masraf yapmisim. Kimisi pimpirikligimden kimisi mecburi. Abi napalim daha iyisini alana kadar idare edicez. Daha motorum yeni yapildi. 3000 kmde hala yok motordan mi ses geliyor yok yine şöyle boyle, boşver üzme kendini. Gelelim senin meselene. Bana kalirsa senin Ariza elektriksel gibi geliyo. Ha bu arada ilk önce kendimize adam gibi bi tamirci bulmamiz lazim. Ve sanayiye gitmeden öncede durumları burda paylasip öyle git. Burada ne abilerimiz var. Çoğu ustaya taş cikartir. Bana çoklaf ddüşmez. Daha bir yillik kullaniciyim. Ama dediğim gibi elektriksel bi durum gibi. (tekleme olayın) Benimde araç gitmiyo gibiydi. Basiyorum basiyorum hiz yok. Yokuşta çekmez Ulan diyorum motorda yeni.. Distribütör u değiştirdim. Simdi 10 numara. Teklemede yok. Şimdi bu durumu. Ozan abi gibi blues84 gibi Toyota gibi bluazhan gibi daha ismini unuttuğum diğer abilerim çözecektir. Bende kiziyorum bazen ama, keratalar güzel araba, yakmaya kiyamaz insan gerçekten ;)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti debrelim03 » 01 Şub 2015, 17:23

AG7 yazdı:Kader ortağım öncelikle sakin ol :) favorit almakla çok iyi Yapmışsın. Ben 11/2013'te 95 ilk sahibinden 126000 de orijinal aldım. Buna rağmen bu zamana kadar tam 3000 lira masraf yapmisim. Kimisi pimpirikligimden kimisi mecburi. Abi napalim daha iyisini alana kadar idare edicez. Daha motorum yeni yapildi. 3000 kmde hala yok motordan mi ses geliyor yok yine şöyle boyle, boşver üzme kendini. Gelelim senin meselene. Bana kalirsa senin Ariza elektriksel gibi geliyo. Ha bu arada ilk önce kendimize adam gibi bi tamirci bulmamiz lazim. Ve sanayiye gitmeden öncede durumları burda paylasip öyle git. Burada ne abilerimiz var. Çoğu ustaya taş cikartir. Bana çoklaf ddüşmez. Daha bir yillik kullaniciyim. Ama dediğim gibi elektriksel bi durum gibi. (tekleme olayın) Benimde araç gitmiyo gibiydi. Basiyorum basiyorum hiz yok. Yokuşta çekmez Ulan diyorum motorda yeni.. Distribütör u değiştirdim. Simdi 10 numara. Teklemede yok. Şimdi bu durumu. Ozan abi gibi blues84 gibi Toyota gibi bluazhan gibi daha ismini unuttuğum diğer abilerim çözecektir. Bende kiziyorum bazen ama, keratalar güzel araba, yakmaya kiyamaz insan gerçekten ;)

saol usta bende bu aracı ilk elden orj olması sebebi ile aldım inanırmısın fabrikasyon stepne lastiği duruyor boya kaporta orjinal kapılar sıfır gibi şıkır şıkır kapanıyor çok beğendim ama böyle ufak tefek sorunlar oldumu birde götürdüğümüz tamirci anlamamasına rağmen orasını burasını kurcaladımı insan çileden çıkıyor arabayı hakikaten severek aldım. acaba distribütore baktırmalımıyım tamircilere ısrarla bujilerine bakın dememe rağmen bujilik bişşey yok diyorlar ,,sen distiribütör makarasının yanında bişeyi sabitleme diye bi yazı paylaşmışsın ne olduğuna ben bakabilrmiyim kendiim acıp birde diyelim ki conta yaktı en basit nasıl anlarız yani çalışmasında çekişinde farklılık olabilirmi ayrıca yardımın için teşekkürler böyle durumlarda insan hakkaeten dertleşecek birini arıyor
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 01 Şub 2015, 17:27

Hocam siz yeni bir konu açın sıkıntılarınızı maddeler halinde sıralayın bizlerde elimizden geldiğince birşeyler karalamaya çalışalım. En azından sizi doğru sıkıntı ile yönlendirebiliriz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti debrelim03 » 01 Şub 2015, 18:37

blauzahn yazdı:Hocam siz yeni bir konu açın sıkıntılarınızı maddeler halinde sıralayın bizlerde elimizden geldiğince birşeyler karalamaya çalışalım. En azından sizi doğru sıkıntı ile yönlendirebiliriz.
anladım ustam da benim sorunum da açılmış olan konu ile alakalı olduğu için üzerinden gideyim demiştim çok fazla konu açmamak için
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Şub 2015, 07:17

Problem arabayı benzinde çalıştırmak ise işin içine karbüratör giriyor oda başlı başına kafa ağrısı.

Karbüratörün 2. boğazı açtığından ve üzerinde LPG ile çalışmasından dolayı kuruyup çalışmayacak yerlerinin olmadığından eminseniz (kapış diyaframı falan) ve arabanın avans ayarını LPG için bozmamışlarsa ve vakum avansta düzgün çalışıyor ise yakıttan yanan teklememesi lazım.

conta yanıksa kuvvetle muhtemel yağına su karıştırması lazım yağ doldurma kapağında ve içinde mayonez yapar genleşme kabında suyun rengi çok temiz olmaz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti debrelim03 » 02 Şub 2015, 17:07

AhmetH yazdı:Problem arabayı benzinde çalıştırmak ise işin içine karbüratör giriyor oda başlı başına kafa ağrısı.

Karbüratörün 2. boğazı açtığından ve üzerinde LPG ile çalışmasından dolayı kuruyup çalışmayacak yerlerinin olmadığından eminseniz (kapış diyaframı falan) ve arabanın avans ayarını LPG için bozmamışlarsa ve vakum avansta düzgün çalışıyor ise yakıttan yanan teklememesi lazım.

conta yanıksa kuvvetle muhtemel yağına su karıştırması lazım yağ doldurma kapağında ve içinde mayonez yapar genleşme kabında suyun rengi çok temiz olmaz.

bizim problem aracı benzin de çalıştırma problemini geçti ustam bu duruma nasıl geldi bende anlamadım aracı soğukken 2-3 marşta zor çalıştırıyorum benzin hortumunu iptal ettim sadece gazda çalışıyor gaz pedalına yavaş yavaş bastığımda sanki gaz yemiyormuşcasına farıltılı bişekilde çalışıp gaz pedalını dipledimmi normal motor sesine dönüyor rolentede normal bi şekilde durduğu yerde çalışan araç düz yolda boşa attımmı stop ediyor ve gaz pedalına normal yavaş yavaş bastıımda seyir halinde iken tekleyerek hızlanıyor gazı dipledimmi tekleme olmuyor ama sanki ilk aldığımdan farklı bişekilde arac istediğim gibi sürat yapmıyor ilk aldığımda çok çabuk hızlanıyordu çekişi falan çok iyiydi gaz beyni ayar tutmuyor ölü dediler sıfır beyin taktırdım .bu gaz yememe gibi olan durum beyinle alakalı olabilirmi lpg ci gaz beyninin alışması için biraz zaman geçmesi gerektiğini söylüyor eğer ki ilk gaza basmada farıltılı b şekilde tekleme olayı distrübütördense neresine bakmalıyım yardımcı olurmusunuz
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2015, 18:23

debrelim03 yazdı:bizim problem aracı benzin de çalıştırma problemini geçti ustam bu duruma nasıl geldi bende anlamadım aracı soğukken 2-3 marşta zor çalıştırıyorum benzin hortumunu iptal ettim sadece gazda çalışıyor gaz pedalına yavaş yavaş bastığımda sanki gaz yemiyormuşcasına farıltılı bişekilde çalışıp gaz pedalını dipledimmi normal motor sesine dönüyor rolentede normal bi şekilde durduğu yerde çalışan araç düz yolda boşa attımmı stop ediyor ve gaz pedalına normal yavaş yavaş bastıımda seyir halinde iken tekleyerek hızlanıyor gazı dipledimmi tekleme olmuyor ama sanki ilk aldığımdan farklı bişekilde arac istediğim gibi sürat yapmıyor ilk aldığımda çok çabuk hızlanıyordu çekişi falan çok iyiydi gaz beyni ayar tutmuyor ölü dediler sıfır beyin taktırdım .bu gaz yememe gibi olan durum beyinle alakalı olabilirmi lpg ci gaz beyninin alışması için biraz zaman geçmesi gerektiğini söylüyor eğer ki ilk gaza basmada farıltılı b şekilde tekleme olayı distrübütördense neresine bakmalıyım yardımcı olurmusunuz

Benzin otomatiği araç LPG li olduğu için sık arızalanıyor. O yüzden bende benzin hortumunu iptal ettim.
Eğer gaz ayarınız düzgünse, avans ayarınız ve ateşleme sisteminiz problemsizse 1 marşta çalışır. max. 5 sn. bi marştan bahsediyorum. -20C bile tek marşta çalışıyor..
Aracı ilk çalıştırmada herzaman tam gaz yapıp marş yaparım. Jigle bu şekilde devreye giriyor çünkü. Eğer jigle devreye almassanız motor ısınana kadar araç biraz saçmalıyor ;)
Ve tam gaz yapıp marş yapmassanız araç sabahları zor çalışabilir jigle devrede olmadığı için...
Dİğer tekleme, gaz yememe gibi sorunlar gaz beyninden, ateşleme sisteminden, avans ve gaz ayarından meydana gelebilir...
Bu arada çin meşeli int. sitelerinde uygun fiyatla harici elektrikli yakıt pompası satılıyor. benzin otomatiği için iyi bi alternatif olabilir. bulabilirsem uyguluycam.
linkide bu: http://tr.aliexpress.com/item/Universal ... 74047.html
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti debrelim03 » 02 Şub 2015, 19:42

kkkk945 yazdı:
debrelim03 yazdı:bizim problem aracı benzin de çalıştırma problemini geçti ustam bu duruma nasıl geldi bende anlamadım aracı soğukken 2-3 marşta zor çalıştırıyorum benzin hortumunu iptal ettim sadece gazda çalışıyor gaz pedalına yavaş yavaş bastığımda sanki gaz yemiyormuşcasına farıltılı bişekilde çalışıp gaz pedalını dipledimmi normal motor sesine dönüyor rolentede normal bi şekilde durduğu yerde çalışan araç düz yolda boşa attımmı stop ediyor ve gaz pedalına normal yavaş yavaş bastıımda seyir halinde iken tekleyerek hızlanıyor gazı dipledimmi tekleme olmuyor ama sanki ilk aldığımdan farklı bişekilde arac istediğim gibi sürat yapmıyor ilk aldığımda çok çabuk hızlanıyordu çekişi falan çok iyiydi gaz beyni ayar tutmuyor ölü dediler sıfır beyin taktırdım .bu gaz yememe gibi olan durum beyinle alakalı olabilirmi lpg ci gaz beyninin alışması için biraz zaman geçmesi gerektiğini söylüyor eğer ki ilk gaza basmada farıltılı b şekilde tekleme olayı distrübütördense neresine bakmalıyım yardımcı olurmusunuz

Benzin otomatiği araç LPG li olduğu için sık arızalanıyor. O yüzden bende benzin hortumunu iptal ettim.
Eğer gaz ayarınız düzgünse, avans ayarınız ve ateşleme sisteminiz problemsizse 1 marşta çalışır. max. 5 sn. bi marştan bahsediyorum. -20C bile tek marşta çalışıyor..
Aracı ilk çalıştırmada herzaman tam gaz yapıp marş yaparım. Jigle bu şekilde devreye giriyor çünkü. Eğer jigle devreye almassanız motor ısınana kadar araç biraz saçmalıyor ;)
Ve tam gaz yapıp marş yapmassanız araç sabahları zor çalışabilir jigle devrede olmadığı için...
Dİğer tekleme, gaz yememe gibi sorunlar gaz beyninden, ateşleme sisteminden, avans ve gaz ayarından meydana gelebilir...
Bu arada çin meşeli int. sitelerinde uygun fiyatla harici elektrikli yakıt pompası satılıyor. benzin otomatiği için iyi bi alternatif olabilir. bulabilirsem uyguluycam.

ustam şuan bende benzini şimdilik iptal ettim dediğm gibi beyin yeni gaz yememenin başka bi nedeni olabilir mi avans ayarının ilk kalşkışdaki tekleme ile alakası olabilir mi
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 02 Şub 2015, 21:03

kkkk945 yazdı:Benzin otomatiği araç LPG li olduğu için sık arızalanıyor. O yüzden bende benzin hortumunu iptal ettim.

Kardeşim bu pompa güzel duruyor. Yalnız dinlendirme kabına bu pompa ile benzin basıp geri döndüğünü düşünürsek basınç sıkıntı yaratır mı? Bizim pompadan daha yüksek basınç ile pompalama yaparsa ne olur? Birde şöyle bir şey geldi aklıma bu pompa elektrikli, gazda kullanırken pompayı çalıştırmayız. Pompa çalışmadığında güzel olur. Depo tarafında ayrı bir pompa yok değil mi bizde? Eğer yok ise gaz tesisatına montajlayabilirsek aracı benzine aldığımızda pompa da çalışır hale gelir gazdayken pompa off durumda olur.

debrelim03 yazdı:ustam şuan bende benzini şimdilik iptal ettim dediğm gibi beyin yeni gaz yememenin başka bi nedeni olabilir mi avans ayarının ilk kalşkışdaki tekleme ile alakası olabilir mi

Hocam avans ile tekleme arasında ilişki var yalnız sizdeki tekleme sadece ilk kalkışta mı? Normal seyir halindeyken bir sıkıntı var mı?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti AG7 » 02 Şub 2015, 21:27

""""Aracı ilk çalıştırmada herzaman tam gaz yapıp marş yaparım. Jigle bu şekilde devreye giriyor çünkü. Eğer jigle devreye almassanız motor ısınana kadar araç biraz saçmalıyor ;)""""

Abi oto jigle tam gaz yapmadan ddevreye girmez mi? Ben gaza basmadan calistiriyorum. Devreye giriyo isininca gaza yukleniyorum. Ozaman devreden cikiyo. Bilgilenmek için soruyorum
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2015, 21:55

blauzahn yazdı:Kardeşim bu pompa güzel duruyor. Yalnız dinlendirme kabına bu pompa ile benzin basıp geri döndüğünü düşünürsek basınç sıkıntı yaratır mı? Bizim pompadan daha yüksek basınç ile pompalama yaparsa ne olur? Birde şöyle bir şey geldi aklıma bu pompa elektrikli, gazda kullanırken pompayı çalıştırmayız. Pompa çalışmadığında güzel olur. Depo tarafında ayrı bir pompa yok değil mi bizde? Eğer yok ise gaz tesisatına montajlayabilirsek aracı benzine aldığımızda pompa da çalışır hale gelir gazdayken pompa off durumda olur.

AG7 yazdı:Abi oto jigle tam gaz yapmadan ddevreye girmez mi? Ben gaza basmadan calistiriyorum. Devreye giriyo isininca gaza yukleniyorum. Ozaman devreden cikiyo. Bilgilenmek için soruyorum

Basıncın problem olacağını sanmıyorum. Sonuçta ihtiyacı olan benzini kalbiratör ayarlıyor. fazla olanda zaten dönüyor. Enj. arabalardaki gibi LPG ye geçince pompa durur ve bu cok güzel olur evet. Zaten bizim benzin otomatiği LPG de de devamlı çalıştığı için buzuluyor. Depo tarafında pompa yok kalb. arabalarda. sadece benzin otomatiği var işte.
Benim aklıma takılan hortumda yakıt olmadığında da bu pompa depodan yakıt çekebilirmi. Çünkü bazı pompalar hava yapıyor. ayda bir benzinde çalıştırırız en geç, bu sorunda ortadan kalkar.
Peki bu ürün kaça mal olur bize TL bazında. kargo bedava felan diyo. benzin otomatiği alacağıma bundan alayım. Olmadı bahçeye fıskiyeli havuz yaparım ;)

ag7 arkadaşım. ben aracı ilk aldığımda jigle çalışmıyor zannetmiştim. Sora tam açayıp dağıtayım mekanizmayı derken "sainst uğur" arkadaş bu yorumu yapmıştı. sora denedim sorunsuz çalıştı. senin dediğin gibi gaza tam basıncada kapanıyor. daha sonra "blauzahn kürşad" arkadaşımınız paylaştığı klavuzda da böyle yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Her ikisinede tşkler. Forumdan ne cok şey öğrendik ;)
Senin araçta oto. jiglenin çalışması farklı olabilir. Onu bilmiyorum 94 sonu benim araç
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti debrelim03 » 02 Şub 2015, 22:09

blauzahn yazdı:
kkkk945 yazdı:Benzin otomatiği araç LPG li olduğu için sık arızalanıyor. O yüzden bende benzin hortumunu iptal ettim.

Kardeşim bu pompa güzel duruyor. Yalnız dinlendirme kabına bu pompa ile benzin basıp geri döndüğünü düşünürsek basınç sıkıntı yaratır mı? Bizim pompadan daha yüksek basınç ile pompalama yaparsa ne olur? Birde şöyle bir şey geldi aklıma bu pompa elektrikli, gazda kullanırken pompayı çalıştırmayız. Pompa çalışmadığında güzel olur. Depo tarafında ayrı bir pompa yok değil mi bizde? Eğer yok ise gaz tesisatına montajlayabilirsek aracı benzine aldığımızda pompa da çalışır hale gelir gazdayken pompa off durumda olur.

debrelim03 yazdı:ustam şuan bende benzini şimdilik iptal ettim dediğm gibi beyin yeni gaz yememenin başka bi nedeni olabilir mi avans ayarının ilk kalşkışdaki tekleme ile alakası olabilir mi

Hocam avans ile tekleme arasında ilişki var yalnız sizdeki tekleme sadece ilk kalkışta mı? Normal seyir halindeyken bir sıkıntı var mı?
normal seyir halindeyken gaz dan cekip tekrar gaza yüklendiimde farkettiriyor ama gazı belibir devirin üzerine cıkardığım zamn tekleme olmuyor yanlız aracın çekişi ve hızı düştü dip gaz giderken sanki aracı bişey zorluyormuş gibi hiisediyorum yani sürat yapmaması için ilk aldığımda zaten hemen 120 lere çıkıyordu şimdi düz yolda 100 e zor cıkıyorum oda dip gaz uzun mesafe gidersem
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir