ARKADAŞLAR BÖYLE BİR YAKIT MİKTARI YOK...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR BÖYLE BİR YAKIT MİKTARI YOK...

İleti kamyoncutanzer » 05 May 2014, 03:44

arkadaşlar arcın sıcak hava girişi açık ve soğuk öntaraf yani kapalı...10 tl benzin ile yani 2 litre şehir içi sadec 10 km gittim ve benzin bitti...yahu bu skoda ne saçma sapan bi araba anlmadım gitti şehir içi lpg yakıtımı 400 krş kadar düşürdüm lütfen yardım edin bu arçta yakıt bir türlü düşmüyor...

kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti Arye » 05 May 2014, 08:36

bende 2004 benzinli fabia kullanıyorum. 101 beygir motor durumu %80 araç şehir içinde 440 tl yakıyor. ya 1.4 aracın bu kadar yakmasına herkes şaşırıyor. acaba sıkıntı varda ben bilmiyormuyum. bende aracı yeni aldım.
Arye
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 1.4 16v 2004

İleti AG7 » 05 May 2014, 11:49

öncelikle mrb. bende aynı dertten muzdaribim hala. ama biz sorunu çözdük. lpg beyni arızası. fakat yakıtı etkileyen onlarca faktör var ki. çok iyi araştırılmalı.. şundandır bundandır diye boş yere parçaları değiştirmeyin. geçen gün gaz ayarında adam bana conta yanık dedi. arıza beyinde çıktı. güvendiğiniz insanlara danışın araştırın. hatta bi sitede vardı lpgyi etkileyen faktörler. o kadar açıklayıcı ve güzel yazmışlar ki. yeniden bulursam paylaşırım.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 05 May 2014, 11:59

kamyoncutanzer yazdı:arkadaşlar arcın sıcak hava girişi açık ve soğuk öntaraf yani kapalı...10 tl benzin ile yani 2 litre şehir içi sadec 10 km gittim ve benzin bitti...yahu bu skoda ne saçma sapan bi araba anlmadım gitti şehir içi lpg yakıtımı 400 krş kadar düşürdüm lütfen yardım edin bu arçta yakıt bir türlü düşmüyor...

Çok büyük bir hata yapıyoruz. LPG li araç benzinde çok çok fazla yakar, normal benzinli araçtan.
Çünkü dediğiniz gibi hava girişleri LPG ye göre ayarlı yani sıcak hava - soğuk hava bantlı daraltılmış vs vs. Ayrıca hava girişinde LPG mikseri var. Ve benzinde istediği havayı alamıyor araç. Bu nedenden zengin karışım yakıyor benzinde.
Benzinde yakıtı denemeniz için, hava girişindeki tüm daraltmaları ve bantları sökmeniz gerek. Ayrıca soğuk havayı açmanız gerek. Gaz mikserinide sökmeniz gerek. O zaman benzinde tüketimi tam olarak görürsünüz. Aksi takdirde çok yakması normal.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Arye » 05 May 2014, 12:01

AG7 yazdı:öncelikle mrb. bende aynı dertten muzdaribim hala. ama biz sorunu çözdük. lpg beyni arızası. fakat yakıtı etkileyen onlarca faktör var ki. çok iyi araştırılmalı.. şundandır bundandır diye boş yere parçaları değiştirmeyin. geçen gün gaz ayarında adam bana conta yanık dedi. arıza beyinde çıktı. güvendiğiniz insanlara danışın araştırın. hatta bi sitede vardı lpgyi etkileyen faktörler. o kadar açıklayıcı ve güzel yazmışlar ki. yeniden bulursam paylaşırım.

bende lpg yok, benzinli kullanıyorum. 1.4 motorun 440 tl civarı yakması normal mi ya. herkes o kadar yakmamalı diyor.
Arye
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 05 May 2014, 12:07

Arye yazdı:bende lpg yok, benzinli kullanıyorum. 1.4 motorun 440 tl civarı yakması normal mi ya. herkes o kadar yakmamalı diyor.

yanlış anlamadıysak 44tl benzin yani 100km şehir içi.
9 lt benzin 100km normal diyebilirim. Şehir dışı kullanımda 100km de 6-7 lt ye kadar düşecektir enjeksiyonlu aracınız.
LPG li araçlarda 35-40 kuruş yakıyor diyorlar. Yani sizin araçtan 0.4 daha tasarruflu :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Arye » 05 May 2014, 12:12

kkkk945 yazdı:
Arye yazdı:bende lpg yok, benzinli kullanıyorum. 1.4 motorun 440 tl civarı yakması normal mi ya. herkes o kadar yakmamalı diyor.

yanlış anlamadıysak 440tl benzin yani 100km şehir içi.
9 lt benzin 100km normal diyebilirim. Şehir dışı kullanımda 100km de 6-7 lt ye kadar düşecektir enjeksiyonlu aracınız.
LPG li araçlarda 35-40 kuruş yakıyor diyorlar. Yani sizin araçtan 0.4 daha tasarruflu :)
o kadarlık farkın bence hiçbir önemi yok ama yinede çok yaa. lpg o kadar yakmamalı diye düşünüyorum
Arye
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 05 May 2014, 13:26

Arye yazdı:
AG7 yazdı:öncelikle mrb. bende aynı dertten muzdaribim hala. ama biz sorunu çözdük. lpg beyni arızası. fakat yakıtı etkileyen onlarca faktör var ki. çok iyi araştırılmalı.. şundandır bundandır diye boş yere parçaları değiştirmeyin. geçen gün gaz ayarında adam bana conta yanık dedi. arıza beyinde çıktı. güvendiğiniz insanlara danışın araştırın. hatta bi sitede vardı lpgyi etkileyen faktörler. o kadar açıklayıcı ve güzel yazmışlar ki. yeniden bulursam paylaşırım.

bende lpg yok, benzinli kullanıyorum. 1.4 motorun 440 tl civarı yakması normal mi ya. herkes o kadar yakmamalı diyor.

boşver sen çok yakıyor diyenleri, aracınızın şehir içi fabrika verileri 9 lt/100 km... anormal birşey yok...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti blues84 » 05 May 2014, 19:15

150 km de 20.95 lt (53TL) LPG yakmışım. 100Km/13.96 lt yapıyor...
Lastikler kışlık ve havaları düşük.
Gereksiz park manevraları da olmazsa 11.5- 12 lt olur daha da az olmaz.
Geçen kış gene 13lt yakıyordum ama BENZİN.. Onun da 9-10 lt den aşağı düşürebileceğimi sanmam.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Favorit 135 L

İleti ubabubab » 05 May 2014, 20:28

EY AHALİ YÜKSEK YAKITTAN YAKINANLAR DERDİNİZ ÇOK YAKIYOR DİYE ÖNCELİKLE
1-ENDİKSİYON BOBİNİ ÖMRÜ 13OBİN 150BİN KM ARASI 15.000VOLT ÜRETEN BOBİN 10BİNLRE İNİYOR
2-DİSTİRİBİTÖRÜ AÇ TEVZİ MAKARASINI ELLE HAFİFÇE SAĞA SOLA ÇEVİR SERT DEĞİL BAŞI BOŞ MİLİM KIPIRDİYOR SA SENİN YAKIT YANMA ODASINDA HAVAYA YANMADAN GİDİYOR KOMPLE SÖKECEN ATIP YERİNE Vİka MARKA ALACAN ÖBÜRLERİNE GÖRE İYİSİ SEN İSTİYOSUN FABR. TAKMIŞ ÖMÜR BOYU HİZMET ETSİN HERŞEY YAŞLANIYOR YORULUYOR BUNA DÜNYADA DAHİL bunun yenisini alınca hemen yerine taktırma yanında 3 damla yağ alan yağdanlığı var doldur orta hareket mili var yağla 20-50 motor yağı ile fabrikasından çıktığından beri kaç yaptık yada yaptınız usta lak diye takar sakın yağlamadan takma 6 ayda bir düzenli sök yağla gelelim diğerine
3- lpgli ise brisk marka buji alaca niyemi bu 0.7 sente arası yakın lpg geç yandığı için bu 4ad 16 tl kesinlikle brisk çünkü babamın fabrikası (keşke) avansı tabanca ile ayarlatıp -bilgisarlı gaz ayarı
bunları yap yarı yarıya düşmezse o zaman gör yalnız abdes alıp temiz ağzınla bana allah razı olsun de allahın razı olduğu bir kul olayım yeter
4- ben bunları araştırarak yaptım çok şükür kutuldum uzun yolda 35-40 kuruştan 17 kuruşa düştü şaka değil uzun yolda 35 kuruş deneyin görün aşağdaki allah razı olsun kutusu boş doldurun demiyenin öbür tarafta ellerim yakalarında haberiniz ola ben bu uğurda gözlerimi kör ettim "net i" hatim ettim
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti SKDFORMAN » 05 May 2014, 20:55

ubabubab yazdı:EY AHALİ YÜKSEK YAKITTAN YAKINANLAR DERDİNİZ ÇOK YAKIYOR DİYE ÖNCELİKLE
1-ENDİKSİYON BOBİNİ ÖMRÜ 13OBİN 150BİN KM ARASI 15.000VOLT ÜRETEN BOBİN 10BİNLRE İNİYOR
2-DİSTİRİBİTÖRÜ AÇ TEVZİ MAKARASINI ELLE HAFİFÇE SAĞA SOLA ÇEVİR SERT DEĞİL BAŞI BOŞ MİLİM KIPIRDİYOR SA SENİN YAKIT YANMA ODASINDA HAVAYA YANMADAN GİDİYOR KOMPLE SÖKECEN ATIP YERİNE Vİka MARKA ALACAN ÖBÜRLERİNE GÖRE İYİSİ SEN İSTİYOSUN FABR. TAKMIŞ ÖMÜR BOYU HİZMET ETSİN HERŞEY YAŞLANIYOR YORULUYOR BUNA DÜNYADA DAHİL bunun yenisini alınca hemen yerine taktırma yanında 3 damla yağ alan yağdanlığı var doldur orta hareket mili var yağla 20-50 motor yağı ile fabrikasından çıktığından beri kaç yaptık yada yaptınız usta lak diye takar sakın yağlamadan takma 6 ayda bir düzenli sök yağla gelelim diğerine
3- lpgli ise brisk marka buji alaca niyemi bu 0.7 sente arası yakın lpg geç yandığı için bu 4ad 16 tl kesinlikle brisk çünkü babamın fabrikası (keşke) avansı tabanca ile ayarlatıp -bilgisarlı gaz ayarı
bunları yap yarı yarıya düşmezse o zaman gör yalnız abdes alıp temiz ağzınla bana allah razı olsun de allahın razı olduğu bir kul olayım yeter
4- ben bunları araştırarak yaptım çok şükür kutuldum uzun yolda 35-40 kuruştan 17 kuruşa düştü şaka değil uzun yolda 35 kuruş deneyin görün aşağdaki allah razı olsun kutusu boş doldurun demiyenin öbür tarafta ellerim yakalarında haberiniz ola ben bu uğurda gözlerimi kör ettim "net i" hatim ettim

Arkadaş iyi güzel hoş anlatmışında bide resim koyabilseydin ya şu distribitör olayını
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ubabubab » 05 May 2014, 20:58

neyin resmini istiyon aç sanalpazarı
ardes endiksiyon 35 tl vika distiribitör 90 tl brisk buji 16 tl al doya doya bak sıkıntın var sa
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti serhat_a89 » 05 May 2014, 21:15

ubabubab yazdı:EY AHALİ YÜKSEK YAKITTAN YAKINANLAR DERDİNİZ ÇOK YAKIYOR DİYE ÖNCELİKLE

İyi yazmışsın Allah razı olsun
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti İstop » 05 May 2014, 21:30

tanzer abı oncelıkle yenı gordum benım dıyeceklerımı fazlasıyla mustafa abı soylemıs zaten benım aractada benzın felaket yakıyo cunkı lpg ye gore ayarlı herseyı sadece hava gırısı degıl bujısı bıle fark edıyo bence. ag7 kardesım ıkı kere dedım en son lpg beynınde sıkıntıya baktır dıye ama dınlemıyon kı laf :D sende beynı degıstırdıkten sonra ufak tefek bujı falan degıstırınce yakıt sıkıntın kalmayacak bence hatta hava fıltresının bıraz kırlı olması bıle avantajmıs yanı yenısını taktırma ıdare eder gıbıyse cok fazla tıkalıya degıstır onun dısında ellesme cunkı oda etkılıyomus fazla hava alması ıyı degılmıs lpg de. bu aralar benım arabadada bı duzensızlık var 135 tl lık gazla 425km fazlası olabılır ben testı orada kestım cunkı 425km gormustum karısık kullanımda. gecen 50 lıralık gaz aldım 165km cogu sehır ıcı kullanımda kırmızı yanıyo oda tahmınım bıtmek uzere tas catlasa bı 20km daha goturur. bırazda kullanıma bakıyo ben cok fazla dur kak yapmak zorunda kalıyorum ve rampa cogu normal kullanımda bu deger 0,25 kuruslarada duser tamamen sehır ıcı. duzen tutturunca daha ellememek en guzelı.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti kamyoncutanzer » 05 May 2014, 22:32

istop benim beyin değişti zaten vikars marka taktılar bujilerim yeni sayılır...geçen kontrol ettrdim...sıcak hava açıkken son değr şehir içi 400 krş...bugün sıcak havayı kapttım soğuk açıp yarım bant yaptım...ve bugün az daha satıyordum arabayı ucundan döndüm...bir daha asla skoda almam ve kimseyede tavsiye etmem.....ilk fırsatta satıcam...o kadar nefret ediyorum arabamdan düşün yani...lada yada reno alıcam....
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 05 May 2014, 22:50

abı gecmıs olsun bılıyorum cok ugrastında benım demek ıstedıgım bende cok ugrastım ama lpg ayarıyla benzın ayarı bır olmuyo ben lpg ayarlattım cok asırı zorlamada ehır ıcı 33,3 kurusu gecmıyo uzun yolda 0,20 0,22 arası oynamalar oluyo benım sana anlatmak ıstedıgım olay lpg ve benzın aynı yakısı bulamazsın ya benzın ayarı yapıp benzın gıdecen ya lpg ayarını tutturup lpg gıdecen ben mesela hesaplamadım ama lpg kacırıyo dıye bı ara benzınle yolculuk yaptım 150 km ne 80 lıra yaktım80 lıra nedemek ama mecburdum suanda aynını yakar emınım. nacızane tavsıyem lpg ayarını tutturmustun daha elleme ha 30 lıralık benzın al olurya lpg bıter aklında olmaz benzınle en azından bı pompaya cekersın aracı ıkısı aynı anda taarruflu olmuyo ısın acıgı yıne dogrusunu sen bılırın cok ugrastırıyosa sat tabı. reno ıyıdır dag bayır camur sok cıkar bısı olmaz :) lada bızım burda cok var onada saglam dıyolar ama bılmıyom bı kere bındım benı sarmadı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 06 May 2014, 00:27

peki senin ayr nasıl yapıldı soğuk hava mı açık ne durumda ya ni benim tespitim sıcak hava açıkken benim araç daha az yakıo...ama yine 400 den aşşağı düşmüo şehir içi...şimdi soğuk havaya geçtim bakalım ne olacak...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 06 May 2014, 02:24

tanzer usta bak basımdan gecen surecı anlatıyım.bujı lerı degıstırttım ıkı kere kac kere ayar yaptırdım hava fıltresını falan degıstırdım westınghousede kacak varmıs hava yapıyomus onu yaptırdım yakıt banamısın demedı. en sonunda lpg beynınde kacak varmıs onu tespıt ettı usta beynı degıstırdık elıyle ayar yaptı sordum hava gırıslerınede bı bak dıye yok dedı onlarda sıkıntı olsaydı anlardım dedı uzun yolda 0,20 kısa yolda 0,27 30 arası yakar dedı dedıgı gıbıde oldu. yanı bılmıyom ne acık ne kapalı ama sen bosa kızma arabana lpg ayarın tam ken benzınde ayar olmaz cunki bırısı soguk hava ıstıyo bırısı sıcak hava lpg de de sanırsam sıcak actın sen lpg yı dusur benzıne hıc bulasma yok ben benzınde kullanacam dıyosan soguk hava benzın ayarını guzelce yapıp oyle kullanmalısın ona gore bujılerıde degıstırmelısın bence. ha bu seferde lpg cok yakar yanı ya o olacak ya bu ıkısının ortası yok olan varsada yardımcı olurlar zaten stres yapma sende benım gıbı pımpırıklısın takma okadar. ha bıde usta bak ag7 kardesede soyledım sanada soyleyım herseyı yaptım dıyosan sen tekrar bı kacak varmı baktır bıde baskı balatayı kontrol et son olarakta ne alaka onuda anlamadım ama westınghousede hava yapıyomu onada baktır bıde bu ıslemlerı dene. zaten yapmadıgın bısey kalmadı ıns duzelır. bıde su var lafı uzattım ama bazı tartısmalarda sırketten sırkete bu gaz kalıtesı degısıyomus kı benımde basıma geldı bı yerden aldıgım gaz 100km gıttıyse aynı olcude baska yerden aldıgım gaz 30 km ye kadar eksık gıttı bunlarıda dıkkate al umarım halledersın sonucları paylas burdan. bılgım dahılınde bıseyler anlatmak ıstedım cok ahım sahım anlamam yanı onuda dıyım saayıye gıde gele bunları kaptım :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir