DİYAFRAM YIRTILMASI MOTORA ZARAR VERİR Mİ ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİYAFRAM YIRTILMASI MOTORA ZARAR VERİR Mİ ?

İleti AG7 » 06 May 2014, 15:43

Arkadaşlar mrb. şimdi benim yedek su deposuna gaz karışmış ya,, regülatör arızası yani. şimdi ben araştırdım ama tam net bi bilgiye ulaşamadım. yani tam anlayamadım. ama yanlış anlamadı isem, bu regülatör arızası motora bayağı zarar veriyomuş.. silindirlere su göndererek. yani eğer anlayanınız yada başına gelen varsa tecrübe eden açıklayabilir misiniz ? şimdi regü arızası ne zamandan beri var bilmiyorum. çarşamba-perşembe günü tamirciye bırakıcam ama, merak ettim ve tırstım. şimdi silindirlere su gitse, yağa da karışmaz mı ? motorun çalışması düzgün. yada yeni yeni mi gitmeye başladı yoksa..

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti skodaizm » 06 May 2014, 15:58

Gaz diyaframının su ile ilişkisi yoktur.

Sadece sıvı haldeki gazı buharlaştırıp gaz fazına geçirir ve diyafram sayesinde de motor devrine göre emme basma ile gereken miktardaki gazı karbüratör-enjektörlere gönderir.

Su ise hem gazı buharlaştırmaya yardım eder hemde verdiği sıcaklık sayesinde gazın buharlaşırken etraftan aldığı ısı yüzünden cihazın donmasını önler.

Sonuç itibarı ile diyaframdan motora su gelmez. Ancak gereğinden fazla veya az yakıt göndererek ya çekişi düşürür yada gaz sarfiyatının artışına sebep olur.

Bu sebeplerden bir an önce yeni diyafram taktırarak yakıtı ve çekişi düzeltebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti AG7 » 06 May 2014, 16:10

anladım.. peki benim yedek su deposunda neden gaz kaçağı çıktı. hemde fazlasıyla gaz varmış su'da.. ? sebep nerden olabilir.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti skodaizm » 07 May 2014, 00:27

Aracın kapak contasında hafif kaçak vardır. Tam yanmamış gaz(benzinli çalışmada da benzin) kokusu soğutma sıvısına karışabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 15 misafir