ARKADAŞLAR SKODAMI GERİ ALDIM...:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR SKODAMI GERİ ALDIM...:)

İleti kamyoncutanzer » 12 May 2014, 21:05

aldığım lada vega güzel bir araç ama ustaların bu araca lpg takılmasında ki tutarsız tavırları beni rahatsız etti ve yinede kendi bildiğim aracımı kullanmanın daha iyi olduğunu düşünerek bugün gidp aracımı geri aldım...zararım ,ise ladanın sol ön otomatik cam mekanizmasını sıfırlamak oldu....skodamda ki yakıt sorununa çare aramaya devam edeceğim.....:)....yapacak bir şey yok bugün eski aracımı komple başatan aşşağı temizledim ...ne yalan söyliyeyim özlemişim onu....en azından bana arıza çıkardığın da ne yapabileceğimi biliyorum....sevgiler saygılar arkadaşlar...yakıt konusun da yardımcı olacak kişilerin önerilerine açığım...ALLAHA EMANET OLUN...:)

kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti SKDFORMAN » 12 May 2014, 21:16

kamyoncutanzer yazdı:aldığım lada vega güzel bir araç ama ustaların bu araca lpg takılmasında ki tutarsız tavırları beni rahatsız etti ve yinede kendi bildiğim aracımı kullanmanın daha iyi olduğunu düşünerek bugün gidp aracımı geri aldım...zararım ,ise ladanın sol ön otomatik cam mekanizmasını sıfırlamak oldu....skodamda ki yakıt sorununa çare aramaya devam edeceğim.....:)....yapacak bir şey yok bugün eski aracımı komple başatan aşşağı temizledim ...ne yalan söyliyeyim özlemişim onu....en azından bana arıza çıkardığın da ne yapabileceğimi biliyorum....sevgiler saygılar arkadaşlar...yakıt konusun da yardımcı olacak kişilerin önerilerine açığım...ALLAHA EMANET OLUN...:)

Abi araba aldım dediğinde bi yorum yapamadım. Ama şimdi yaptığın en doğru şey olmuş. Lada Vega LPG de cok uyumsuz bir araç. LPG ciler bu araçlara LPG uymaz derler hatta. Çok başınızı arıtırdı eminim. Formaninizi çok arardınız. Ha ben benzinde kullanırdım derseniz o ayrı tabi. Ayrıca dardır. Siz aracı 6 yıl yeniledim demiştiniz ama aslında sadece bu kağıt üzerinde. Ben sizi daha öncede uyarmıştım aracınızın kıymetini bilin diye sanırım. Ayrıca şimdiki aracınızın vergi avantajınıda göz ardı etmeyin.
Neyse hatadan dönmekte güzel.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ubabubab » 12 May 2014, 21:42

ey yorum özürlüler
yakıt konusnda açıklamada bulundum şu an ş.dışı 180 krş ş.içi 250krş ha ne yaptım derseniz bir daha yazayım
altındaki araç dedem model bendekide dahil(1992) eski endiksiyonu atacan yenisi 35 tl tak 15.000 şerare sonra disitribitör sarhoş eski si.... yenisi milimsiz ama vika tak 90 tl birisk buji (16 tl).0.7 sente aralığı bosh 0.8 olmaz illaki brisk lpg için yakın mesafe şerare +kablo tabancalı avans ayarı+b.sayarlı eğzost ayarı büyük sözü dinleyin ankaralılar amasyalılar
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti İstop » 12 May 2014, 21:42

sa hayırlı olsun tanzer usta :) yav su yakıt konusunda sen mustafa abıyıde benıde kursatıda fıkrını soyleyen kımseyıde dınlemıyonkı abı :D o yakıt duzelecek okadar ugrasına ragmen bence basıt bısey cıkacak ellemedıgın yerı kalmadı cunkı :D neyse hayırlı ugurlu olsun tekrar kazasız belasız kullanırsın ınsaallah. ubabubab ben sana laf attıgımı hatırlamıyorum yorum ozurlu falan sen ne ayaksın yav ne sacma sapan herseye nane olmaya laf yemeye calısıyon bı anlasam la sanane benım yakıtımdan arabamdan sana bı halt dıyenmı oldu yıne basladın edebsızce laf saymaya arkadas bıde dua dıyosun mılletın ıcınden beddua etmek gelıyo su laflarını gordukce haberın yok ne yapısık adamsın sen yav yazma yorum morum laf atıp durma azcık edebını takın.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 12 May 2014, 22:03

ubabubab yazdı:ey yorum özürlüler
yakıt konusnda açıklamada bulundum şu an ş.dışı 180 krş ş.içi 250krş ha ne yaptım derseniz bir daha yazayım
altındaki araç dedem model bendekide dahil(1992) eski endiksiyonu atacan yenisi 35 tl tak 15.000 şerare sonra disitribitör sarhoş eski si.... yenisi milimsiz ama vika tak 90 tl birisk buji (16 tl).0.7 sente aralığı bosh 0.8 olmaz illaki brisk lpg için yakın mesafe şerare +kablo tabancalı avans ayarı+b.sayarlı eğzost ayarı büyük sözü dinleyin ankaralılar amasyalılar

ımmmm. !!!
cevap vermeye değmez yaw.

Bu arada diğer arkadaşlar benim araç 110 krş yakıyo. kıskananlar çatlasın. Git gidede düşüo
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 12 May 2014, 22:12

valla kardeşlerim sanırım doğru bir şey yaptım....aracı geri almakla...hem şu an borca girmeyede gerek yok...ıstanbuldan lada klübünden numarasını bulduğum bir ustayla görüştüm bu akşam...ısatn bula gidersem kesinlikle yanına gideceğim...ismi bayhan usta faydalı bilgiler verdi...fakat anlıyorum ki aslında bizm araçlarımız gayet iyi...bir şekilde gaz fiyatlarıda biz etkiliyor..şu an burda 2 70 civarı..ben en son sıcak havayı kapatıp soğuk hava açıp bir miktar bantladım...kendimi biliosam bugün yarın yine biraz uğraşırm..:)artık olduğu kadar.yapacak bir şey yok..en son ş dışı 230 krş düşürmüştüm tabi şu an ne kadar bilemiorum.....bu sıcak havanın tek zararı bence benzine geçince çok fazla yakması ..gaz biterse ve araç sıcak havadaysa asla güvenmek lazım nasıl olsa 20 liralık benzinim var diye....fakat lpg de daha rahat gidiyor araç daha sessiz oluyor ve yakıt biraz daha düşüyor ilginç işte...:)...yorumlarınıza çok teşekkür ederim
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti kamyoncutanzer » 12 May 2014, 22:13

945....sen yakıtı nasıl düşürdün sende hava girişleri nasıl kardeşim...yardımcı olurmusn
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 12 May 2014, 22:32

kkkk945 yazdı:
ubabubab yazdı:ey yorum özürlüler

ımmmm. !!!
cevap vermeye değmez yaw.

Bu arada diğer arkadaşlar benim araç 110 krş yakıyo. kıskananlar çatlasın. Git gidede düşüo

Naptın kardeşim 110 krş. Petrol mü satın aldın :D Ben daha da düşürdüm 10,5 krş yakıyor. Devir saati takınca 10 krş.u görürüz beraber :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 12 May 2014, 22:53

yokmu arttıran ?
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 12 May 2014, 22:59

ben benzıncının kızını aldım yakıtım suan 0 kurus dıger arkadaslara basarılar dılerım.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 13 May 2014, 07:06

Ben ortadoğuda kuyu çalışmalarına başlayacağım :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blues84 » 13 May 2014, 07:58

Arkadaşlar,
eğer evinizde 22-23 yıldır aynen ilk günkü gibi kullanabildiğiniz elektrikli araç gereç varsa yukardaki öneriye gülüp geçin..
Ama eminim ki pek azdır, telefon cihazınızı bile 6 ayda 1 yılda değiştiriyorsunuz, 25 yıllık indiksiyon bobini ise hem motorun sıcağına hem de aşırı soğuklara nasıl dayansın??
Parçacıya sordum, yok ama 20 senede 2 tane anca satmışımdır dedi. İyice gidip patladıktan sonra değiştirirsin tabi ama bu parçalar genelde en son sırada bile kontrol edilmeyen parçalar.
1 tane buji görevini yapmazsa araba ne biçim yakıyor, güçten-çekişten düşüyor, bilenler bilir.
Peki arıza yapana kadar değiştiriyor musunuz bujileri, veya kışa girerken yeniliyor musunuz...??

En son ölçümüm 100km/11 lt LPG dir, bujileri aldım, bobin bulamadım, bulunca beraber değişeceğim.
Daha önce 100km/13 lt LPG idi, lastik havalarını az arttırdım, otoparka girip çıkarken yaptığım gereksiz manevralara son verdim 2-3 litre farketti..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Favorit 135 L

İleti İstop » 13 May 2014, 11:31

o bobını nerden bulacaz bulalımda degıstırelım madem zaten bujılerde gıcıgıma gıdıyo onuda orjınale cevırmıs oluruz hem dıyodum kı sanalpazardan buldum aslında bunuda degıstırsek bı zararı olmaz bakalım ıns
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 13 May 2014, 12:35

Bobini internette her yerde bulursun Ahmet lakin Hanhart marka olanını bulabilirsen daha bir güzel olur :) Bazen sanalpazarda rastlıyorum hanhart marka geliyor. marmaristeki satıcı getiriyor..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 13 May 2014, 12:47

blauzahn yazdı:Bobini internette her yerde bulursun Ahmet lakin Hanhart marka olanını bulabilirsen daha bir güzel olur :) Bazen sanalpazarda rastlıyorum hanhart marka geliyor. marmaristeki satıcı getiriyor..

saolasın kursat +1
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 13 May 2014, 16:54

o kadar etki ediyorsa değiştirelim ama bahsettiğiniz marka yok piyasadada nette onu nerden bulucaz. bütün markalar işi görürmü
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti blues84 » 13 May 2014, 17:33

(K)ARDES marka buji kablo takımı ve ateşleme beyni var ama indüksiyon bobini yok, (ithal) marka(!) var.. Muhtemelen çan çin çon dur. Beyin felicia ise aynı ise ondan alalım, VİKA markası bulunuyor, resmi azıcık değişik gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Favorit 135 L

İleti SKDFORMAN » 13 May 2014, 17:43

favorit55 yazdı:o kadar etki ediyorsa değiştirelim ama bahsettiğiniz marka yok piyasadada nette onu nerden bulucaz. bütün markalar işi görürmü

Arkadaşlar endiksiyon bobinini değiştirdikten sorada araçta ne gibi değişiklik oldu - olmadı, hatta hiçbir değişiklik olmadı, haybeye değiştirdim gibi yorumlarıda ltfen paylaşın ltfen
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir