ARKADAŞLAR ACİL..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR ACİL..

İleti berkanttfk » 17 May 2014, 11:44

Öncelikle Merhabalar. Aracım Skoda Forman 1994. aracımda son 2 günde büyük sıkıntılar yaşıyorum arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyaç var ;
Aracıma 20 TL ' lik gaz aldığımda ortalam şehir içinde 80 KM kadar geziyordum,
Ama son 2 gündür aracıma 20 TL ' lık gaz aldığımda bu gaz bana en fazla 50 KM gidiyor :(
( gazı hep OPET ' ten aldığım halde )
ikincisi ve en büyük sorunum da budur aracımda giderken baza bastığım zaman araba sanki yernden kalkmıyor , acayip bir şekilde motor sesi geliyor ama deviri bir türlü yükselmiyor yani araba kısacası gitmiyor.
Sanki aracımı tutan birşeyler var...
Sizce ne olabilirki yarın Kütahyaya gideceğim bu durumda maleseff gidemiyorum

berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti favorit55 » 17 May 2014, 12:13

berkanttfk yazdı:Öncelikle Merhabalar. Aracım Skoda Forman 1994. aracımda son 2 günde büyük sıkıntılar yaşıyorum arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyaç var ;
Aracıma 20 TL ' lik gaz aldığımda ortalam şehir içinde 80 KM kadar geziyordum,
Ama son 2 gündür aracıma 20 TL ' lık gaz aldığımda bu gaz bana en fazla 50 KM gidiyor :(
( gazı hep OPET ' ten aldığım halde )
ikincisi ve en büyük sorunum da budur aracımda giderken baza bastığım zaman araba sanki yernden kalkmıyor , acayip bir şekilde motor sesi geliyor ama deviri bir türlü yükselmiyor yani araba kısacası gitmiyor.
Sanki aracımı tutan birşeyler var...
Sizce ne olabilirki yarın Kütahyaya gideceğim bu durumda maleseff gidemiyorum

Araçın benzinde çekişi nasıl eger benzinde normal ise sorunsuz iyi lpg beyninde promlem olmuştur. Eger benzindede aynı çekiş düşmüşse aklıma gelen ateşleme sisteminde sıkıntı olabilir. Avans ayarındada sıkıntı olmuş olabili,r bazen ustalar tam sıkmıyor birden bozula biliyor.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti berkanttfk » 17 May 2014, 14:19

BENZİN DE HİÇ DENEMEDİM BİRDE BENZİN DE BAKAYIM. TEŞEKKÜR EDERİM
berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti ubabubab » 17 May 2014, 19:34

dıstrb kapağını aç tevziyi elinle yokla zorlamadan başı boş ne kadar dönüyor saati baz alarak yaz 2-3-4-5-6 gibi yada milim kıpırtısızmı ona göre cewap yazalım
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir