rektefiye kiti....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rektefiye kiti....

İleti AG7 » 21 May 2014, 18:27

arkadaşlar mrb. benim favoyu az çok tanıyosunuz artık :D aracımda yağ yakma var her lpg de olduğu gibi.. bir de su eksiltme var. ama bu su eksiltmeyi hala bulamadık. daha doğrusu çokta araştırmadık. geçenlerde lpg beynini değiştirmeye gittiğimde, o arada ustaya sordum. benim şu conta işine çok kafam takılmıştı. usta yağına suyuna baktıktan sonra seni yolda bırakmaz dedi. fakat ben kısa vadede uzun şehir turları yapmayı düşünüyorum.. bu yandan da araca pek güvenemiyorum. rektefiye yaptırmak istiyorum. bunun yanında tabi ki; radyatörü idi distribütörüydü yağ pompasıydı benzin pompasıydı o'su bu su derken epey bişey değiştirticem.. şimdi sorum şu öncelikle.. bu rektefiye kitleri var. işte 700 lira 500 lira markasına göre değişiyo. bunları almak mı mantıklı. yoksa toplama gibi birisini ayrı diğerini almak mı mantıklı.. bir diğer konuda; şimdi diyorum kendi kendime ben bunlara 2000 lira gibi bi para harcarım.. yada favomu satıp üzerine bu parayı koyup felicia gibi bişey mi alsam diyorum. ama şu da var. aldığım araca nasıl güvenicem. bu aracı ben ilk elden aldım. en azından kasası sağlam.. ve felicia veya fabia gibi bi araç alınca haliyle parçaları daha pahalı olucak mesela bu da benim pek işime gelmez. o kadar da zengin değilim yani... aracımı sıfırlamak delilik mi olur ? yada ne yapsam.. bi el atarmısınız benim bu konuya :)

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti felicia_3437 » 21 May 2014, 18:50

aracının kaportası boyası guzelse cürüğü yoksa 2000 lirayı bulmaz buyuk iğtimal yapacahın işlemler motorunu sıfırla bın 5 senedaha alıcahın feliciaya senın aracın üstüne atıyorum 3 bın koycan oda masraf ıstıcek bır süre sonra ama elindeki arrac diri ise yap sıfı km arac olsun cıksın ortaya bın yılarca tabı adam gıbı bır usta bulman şart bunun icin bunlardan herkesz anlamıyor piyasada bu yuzden ölü favo formen feli dolu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti murat öner » 21 May 2014, 19:11

aşırı yag yakmıyorsa bence kurcalatma..sonra eskisini arar olursun.yine de niyetin var isede acele etme ustanı çok iyi seç...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti mustafakoc70 » 22 May 2014, 09:46

Herkese selamlar. Benim 92 Formanda yağ eksiltme problemi var. Yalnız normal miktarda mı tam olarak kestiremiyorum. Dün ustama gittim. Fin25 Teflon adlı motor yağı katkı maddesini ısrarla ve şiddetle tavsiye etti. (Çoğu galerici bu ürünü kullanıyormuş). Bu konuyu araştırırsanız belki yardımcı olur.
mustafakoc70
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa koç
Nereden: Karaman
Arabanız: Skoda Forman 135 L

İleti sainz » 22 May 2014, 16:19

AG7 yazdı:...kısa vadede uzun şehir turları yapmayı düşünüyorum... ...aracımı sıfırlamak delilik mi olur...

Bu şehir turları sırasında yolda kalıp rezillik çekmek midir delilik yoksa aracınızın o bahsettiğiniz parçalarını yeniletmek midir delilik?
Bence bu sorunun cevabına göre hareket etmelisiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir