SOL ARKA AMORTİSÖRDEN GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOL ARKA AMORTİSÖRDEN GELEN SES

İleti mustafakoc70 » 22 May 2014, 10:08

Herkese selamlar. Yaklaşık 1.5 yıldır 1992 Skoda forman kullanıcısıyım. Forumu sürekli takip etmeye çalışıyorum ve sayenizde çoğu problemi kendim çözdüm. İşin içinden çıkamadığım bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum.
Arabayı aldığım günden beri kasislerden geçerken sol arkadan metal sürtünmesi gibi gıcırt diye bir ses geliyor.
1. Ustaya gittiğimde "bu sesten birşey olmaz böyle bin" cevabını aldım. (Her ne kadar sorun ney çöz dememe rağmen)
2. Ustamda "amortisör bitmiş değişmesi lazım değişirse de 4'ü birden iyi olur" cevabını aldım.
Arabayı aldığım arkadaşta "o sesi ben kaç kişiye gösterdim, amortisörden değil üst takozdan geliyormuş" diyor.

Kararsız kaldım boşuna 4x80TL masraf yapmak istemiyorum. Yardımlarınızı bekler kazasız sürüşler dilerim.

mustafakoc70
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa koç
Nereden: Karaman
Arabanız: Skoda Forman 135 L

İleti sainz » 22 May 2014, 16:15

mustafakoc70 yazdı:Herkese selamlar. Yaklaşık 1.5 yıldır 1992 Skoda forman kullanıcısıyım. Forumu sürekli takip etmeye çalışıyorum ve sayenizde çoğu problemi kendim çözdüm. İşin içinden çıkamadığım bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum.
Arabayı aldığım günden beri kasislerden geçerken sol arkadan metal sürtünmesi gibi gıcırt diye bir ses geliyor.
1. Ustaya gittiğimde "bu sesten birşey olmaz böyle bin" cevabını aldım. (Her ne kadar sorun ney çöz dememe rağmen)
2. Ustamda "amortisör bitmiş değişmesi lazım değişirse de 4'ü birden iyi olur" cevabını aldım.
Arabayı aldığım arkadaşta "o sesi ben kaç kişiye gösterdim, amortisörden değil üst takozdan geliyormuş" diyor.

Kararsız kaldım boşuna 4x80TL masraf yapmak istemiyorum. Yardımlarınızı bekler kazasız sürüşler dilerim.

Metal sürtmesi gibi değil de gacırtı şeklindeyse lastik aksamdandır diye düşünüyorum. Amortisör üst takozu, Arka dingilin şaseye bağlantılarındaki lastik burçlar, ...vs. titizlikle kontrol edilmeli bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mustafakoc70 » 27 May 2014, 10:00

sainz yazdı:
mustafakoc70 yazdı:Herkese selamlar. Yaklaşık 1.5 yıldır 1992 Skoda forman kullanıcısıyım. Forumu sürekli takip etmeye çalışıyorum ve sayenizde çoğu problemi kendim çözdüm. İşin içinden çıkamadığım bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum.

Metal sürtmesi gibi değil de gacırtı şeklindeyse lastik aksamdandır diye düşünüyorum. Amortisör üst takozu, Arka dingilin şaseye bağlantılarındaki lastik burçlar, ...vs. titizlikle kontrol edilmeli bence.

Uğur Bey cevabınız ve ilginiz için teşekkürler. Bugün içerisinde dediğiniz parçalar için yeni bir ustaya gideceğim.
mustafakoc70
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa koç
Nereden: Karaman
Arabanız: Skoda Forman 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir