Favorit ile 70km/h ile öküz gibi tümseğe...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit ile 70km/h ile öküz gibi tümseğe...

İleti loveskoda » 30 Eyl 2007, 20:57

Arkadaşlar Geçtiğimiz yıllarda Favorit ile yaşadığımız anılardan birini paylaşayım.....

Bir akşam bi geziden dönerken akrabaları almak zorunda kaldık.

Arabaya 6 kişi zor bela bindikten sonra bastık gidiyoruz(o zaman arabayı annem kullanıyor) Avcılar istikametinde giderken tam o göl ile deniz arasındaki yan yolda görünmeyen iki tümsek.......

Hız 90km/h     AZ SONRANuke

Yol karanlık ve arkası arkasına çok büyük iki tümsek.

Tam gördüğümüzde ciyak bi fren ardından ŞLAAAK yukarıThumbs%20Up (tabi o arada yere sürttü) ardından aşağıThumbs%20Down PAAAAAT VEYA BOOM.....!Confused

Ve ikincisi: ŞLAAAKThumbs%20Up VE BOOOMThumbs%20Down ..... Sonra dedik abi bi inelim bakalım tampon ve lastikler ordamı diye.....

İNANAMAYACAKSINIZ AMA MOTOR BİLE İSTOP ETMEDİ, HER ŞEY YERİNDE...........

FAVORİT TAŞ GİBİ SAĞLAM, KORUYUCU BİRAZ YAMULMUŞ.

Sizin de böyle bi anınız varsa paylaşın..........Wink

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hhakan » 30 Eyl 2007, 21:38

İstemeden dayanıklılık testine sokmuşsunz favoyu :))) Ama geçmiş tabee favolar taş taşş :)))

hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 30 Eyl 2007, 21:39

favomuz olmadı hiç :(
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti silverlinemania » 30 Eyl 2007, 21:43

olmaz mı kardeşim bende bi gün gece saat 1 1.30 uları bu edirnekapının harap olduğu zamanlar daha tramway hattı falan yeni döşeniyo yol tarladanda beter belki bilirsiniz yolda kimse yoktu arkadaşı evine götürüyorum fatihe ışık falan aydınlatma namına hiç birşey yok yolda sadece arabanın farları ama onlarda bi yere kadar neyse hız 60 km falandı yol düzeldi meğerse ben yolun tam ortasından gidiyomuşum ve tabi yol düz diye bastım 80 km hıza çıktı bir anda önüme kaldırım çıktı refüjmüş meğerse bam güm diye tabi üstünden atladı araba ve o zamanda  o olaydan 3 4 gün önce amortisörleri 0 lamıştık neyse tabi ben indim baktım hiç bişey olmamış ve araba bu arada hala çalışıyo altına eğildim baktım karter koruyucunun ızgarasında toprak çimenler falan sıkışmış yani karter koruyucu vurmuş ama hiç eğrilme ezilme hatta deforme bile yoktu halada öyle ama şimdi 1 kulağı kopuk kazadan kaldı o da zaten hafif bi yamukluk var Thumbs%20Up ama hakkaten çok sağlam araba skodaya teşekkürler LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 01 Ekm 2007, 00:10

ya bende nekadar çukur varsa kaçırma girerim allahtanmıdır nedir kaçayım diyorum giriyorum neseki bişe olmuyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti PERTT » 01 Ekm 2007, 01:59

PUHAHAHAHA benım oktay olsaydıı tampon kalırdı ordaa :):):):)
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKODA ATEŞİ » 01 Ekm 2007, 12:08

harbiden acayip sağlam bizde de FORMAN vardı ankarada dümdz yol bu yol üzerinde okul vardı ama hiç kasis yoktu senelerce belediyenin aklına gelmiş kasis yapmak yağmurda yağıyo yol siyah kasiste asfaltla aynı olmuş basıyoz 100-120  ama yol çok geniş bi girdim kasise babamda yanımdaydı arama babamın arabanın 4 tekeri ketilsi yerden uçtuk resmen alt koruma çarptı falan neyse durduk baktık korumada az bişey yamukluk vardı eğer o hızla şahinle aynı şeyi yapsak 4 tekerde çikardı herhalde amortisörler patlardı  HELAL OLSUN SKODA YA Clap
SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 03 Ekm 2007, 16:39

[quote="mygokhan"]favomuz olmadı hiç :( [/QUOTE]

Yaşıyorum deme o zaman.LOLLOLLOL
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti iris_mavi » 10 Ekm 2007, 23:00

Daha 3 gün oluyo U dönüsü yapılması yasak yerden dönerken hehehe (!)Embarrassed Karşı taraftan kendine göre sola dönmeye çalışan bi kartalla kafa kafaya geldik yolun ortasında .

Ben duruyorum adamda duruyo sen gidecen geri ben gidecem derken kızdım tam burun buruna duruyoz az bişey debriyajı bıraktım tık etti kartalın tampon lak diye girdi içine adam tabi arkamdan bildiği ne kadar dua varsa okudu(!) Approve

Ulan senin diye başladı neyse tabi durarmıyım kaçtım hemen evin oraya gittim merakla baktım acaba bisimkisi ne oldu diye

Şans mıdır sağlamlık mıdır anlamadım ? Ç İ Z İ K B İ L E Y O K bizim teyyarede LOLBig%20smile
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 11 Ekm 2007, 21:25

Bakın bu da dün oldu
Arabaya gaz almaya gidiyoruz ben kullanıyorum yol üstündeki lambalar yanmıyo arabanın camlarıda kirli karşıdan arabaların farıda vurunca yol gözükmüyo yaklaşık 3 km lik yolu öküz gibi çukurlardan tümseklerden atlaya atlaya gittim benzinliğe sonra arabayı yıkattım bu seferde camlar buhar yaptı gene 1 metrelik çukurlara dala dala geldim ama son bir çukura girdim yanlışlıkla akıllara zarar çukurdan çıkarken nasıl oldutsa araba şaha kalktı gibi bişey bu gün bizim komşuya gösterdim arabaya bişe olmuşmu diye durumu anlattım adam şahinini satmaya karar verdi LOL

Yazık ya herşeyin sonucu şahinlere patlıyo nedir bu şahinlerin skodadan çektikleri LOL
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 11 Ekm 2007, 22:48

[quote="iris_mavi"]Bakın bu da dün oldu
Arabaya gaz almaya gidiyoruz ben kullanıyorum yol üstündeki lambalar yanmıyo arabanın camlarıda kirli karşıdan arabaların farıda vurunca yol gözükmüyo yaklaşık 3 km lik yolu öküz gibi çukurlardan tümseklerden atlaya atlaya gittim benzinliğe sonra arabayı yıkattım bu seferde camlar buhar yaptı gene 1 metrelik çukurlara dala dala geldim ama son bir çukura girdim yanlışlıkla akıllara zarar çukurdan çıkarken nasıl oldutsa araba şaha kalktı gibi bişey bu gün bizim komşuya gösterdim arabaya bişe olmuşmu diye durumu anlattım adam şahinini satmaya karar verdi LOL

Yazık ya herşeyin sonucu şahinlere patlıyo nedir bu şahinlerin skodadan çektikleri LOL
[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 13 Ekm 2007, 03:49

bende favoyu ilk aldığım gün hatta ilk direksiyona geçip 100 mt. gitmeden önümü bir motosikletli 12-13 yaşlarında bir çocuk çıkmış ve ona vurmamak için bir bahçe duvarına çarpmışıştım .duvar biriketti ama arkası 2,5 mt. çukurmuş.arabanın önü aşşağıda arkası yukarıda yere tam paralel olarak kaldı.dönüp yanımdaki arkadaşa baktığımda adam şahadet getiriyor korkudan.neyse uzatmayım favoyu arkadan bir kamyonetle çektirdik.arkadaş sanayide usta , bana "yandın sen ön darmadağım olmuştur şimdi" diyor .ama arabayı çektirip baktığımızda sadece ön sol farın dağıldığını ve başka hiçbişey olmadığını gördük.adım o ararlar avsunluya çıkmıştı.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir