favo'ma bişeyler oldu :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favo'ma bişeyler oldu :(

İleti jambuzz » 24 May 2014, 20:24

arkadaşlar aracım motor suyunu eksiltiyordu ve bende siteden çözüm aradım bir başlığın altında radyatör kaçağı önleğici diye birşey gördüm netten sipariş verdim ve motorda ki bütün suyu boşaltıp tamamına antifiriz koydum üzerine de bu maddeyi koydum(kum benzeri bişeydi)
yaklaşık olarak 40 km yaptım kontrol amaçlı baktığımda su deposunda ve çevresinde olduğu gibi köpük olduğunu gördüm ben şimdi ne yapacağım yaa
kaş yapalım derken göz mü çıkardık acaba :(

jambuzz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FERHAT BALDAN
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT

İleti favorit55 » 25 May 2014, 00:30

Benim bildiğim kadarıyla komple antifiriz koyulmamasi gerekiyor.bkonuya hakim olan arkadaşlar yardimci olucaklardir
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti ozantavsan » 25 May 2014, 01:48

Genelde çoğu araçta antifiriz koyma sonrası akma görülebilir.Radyatör akıtabilir ,delinebilir.Sebebi antifiriz sudan farklıdır.Geçtiği yerde küfü pası alır ve o esnaya kadar sızdırmayan bölüm açılır ve antifiriz akar.
Sırf antifiriz uygulaması yanlış olmuş.Kullandığınız radyatör kaçak önleyici sistemde iğne deliği kadarda olsa bir açıklık varsa kapatmak içindir.Antifiriz ise bu yolları açar ,delik varsa dahada açabilir.

Yani antifirizinize ve kaçak önleyici maddenize yazık oldu.Normalde yarı yarıya antifiriz koyacaksak bile sitemin tüm suyu boşaltılmalı.Sonra bir bidonda , damacanada misal 3 litre su ile 3 litre antifiriz karıştırılmalı.Sonra soğutma sistemine koyulmalı.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi