Conta yanık mı değilmi anlamadım yardim lutfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta yanık mı değilmi anlamadım yardim lutfen

İleti muhsintekin » 28 May 2014, 20:38

Arkadaşlar mrhabalar aracım 93 model forman lx aracı alalı 1 sene oldu ve çok memnunum bana bir kere masraf açmadı ama aracı aldığım ilk haftalar pinpirikli olduğum için ustaya 2günde bir gidiyordum yok subab ayari gaz ayari bujiler derken usta genlesme kabina bakarak contanin yanik oldugunu soylemisti ve o gun bugundur aklimdan cikmiyor aracta gram yag eksiltme yok gram su eksiltme yok egzostan su atmiyor beyaz duman yok elim yatkin oldugu icin forumdanda faydalanarak aracima bakiyorum lakin adamin bana soyledigi hala aklimda ve 1 senedir bindim bisey yok yalniz arac hararet gostergesi alt cizgiyi gecmiyor hic seyir halindeyken ama alt cizgiyi hafif gecsin fan aciyor hararet problemi gostermiyo sicak havada dik rampalarda yuklu ise aciyor fanı ama gostergem hep alt cizginin altinda seyrediyor simdi gosterge müşürü yeni ama komsu usta soyle dedi aracta termostat yok dedi simdi aklimda sunlar var araci satan adam bana conta yanikmi satti bunun anlasilmamasi icin sogutma suyu devamli dongu icinde olsun fan müşünü de düşük takalim satalım diyemi yaptı yoksa yazin almistim araci yaz moduna mi soktu bundan supheliyim birde ama sunu belirteyim kışın aracı kalorifer hamam gibi yapiyordu...simdi araci calistiriyom hala saat gibi genlesme kabina bakiyorum kabin ust tahliyesinden su geri kaba donuyor bu normalmi buda devir dayimin çalistiginin gostergesi diye dusunuyorum gaza yuklenince ust bolumden kaba donen su artiyor daha debili akiyor suda eksilme yok ama suda debili akmadan dolayi kaynaklanan kopuk var simdi bu suya kompresor mu yapiyor conta yanikmi ..birde 3. 4. Ve 5 viteslerde 80. 100....120 hizlarda inleme gibi cok rahatsizlik veren bir ses degil ama sanziman dislilerinden motor tarflarindan geliyor gibi ses var bu suzin araclarda da varmi ...normalmi...lutfen yardim...tesekkurler....

Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin tekin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN LX 1.3

İleti AhmetH » 28 May 2014, 20:44

araç okunana göre sağlam kafaya takmayın.

conta yanık araç elbet yağından suyundan belli eder.

bunlar ıslak gömlek motorlar olduğundan gömlekler falan içi çok küfleniyor antifrizde yoksa soğutma suyunun rengi ne idüğü belli olmayan bir renge kıvama geliyor takmayın kafanıza.

gaza basınca kaba dönen suyun artması devir daimin yüksek hızla dönmesinden oluyor. düşük devirde az yüksek devirde yüksek dolandırıyor suyu kayışla motora bağlı çünkü
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti muhsintekin » 28 May 2014, 20:47

Kardes tesekkurler yorum icin peki sonradan bir soru ekledim tekrar bakarsan o konuda ne dusunuyorsun ses hakkinda
Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin tekin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN LX 1.3

İleti İstop » 28 May 2014, 20:56

Ahmet usta dogru soylemıs conta yanıgından muzdarıp bırı olarak alet edevadın varsa butun kontrollerı yapabılırsın ıcın rahat olur oncelıkle aracı calıstırmadan en az 12 saat motor sogukken bı bujılerı sok bak eger contanda yanık varsa bujılerını ıslatır yada yaglar ıkıncısı sılındırın ustundekı kapagı ac ıcıne bı bak yag konulan kapak varya cok asırı köpuk gıbı mayonezımsı tabaka olusmussa yanıktır yada yaga su karıstıran bı yer vardır hararetıne gelınce usta termostat olmadıgından ılk cızgıde acar fanı bendede yok ama kısın olmaz dıyo ustalar haklılarda sese gelınce nacızane bılgım dahılınde yorum yapıyım teker rulmanından somonlardan da gelebılır bı bılye kırılmıs olabılır bunlarda basıma geldıgı ıcın dıyorum eger tıtreme yapıyosa yuksek hızda balans da ısteyebılır bılyeler harıcınde gerısının bı masrafı yok 5-10 lıraya yaptırabılırsın bıde gecen bende senın gıbı bu devırdaımden sıkayetcıydım v kayısına bı bak derım benımkı baya bı gevsekmıs o yuzden devır daım de sacmalıyomus neysekı contayı yakmadan farkedıp gereklı mudahaleyı yaptık :D belkı senınkıde oyle bı sıkıntıdır ıyı surusler
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir