BENZİN OTOMATİĞİNİN ALTINDAN BENZİN KAÇIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİN OTOMATİĞİNİN ALTINDAN BENZİN KAÇIYOR

İleti SKDFORMAN » 01 Haz 2014, 16:51

Arkadaşlar bir süredir aracımı park ettiğim yerde ıslaklık görüyorum. Bu gün yoğun benzin kokusu alınca inceledim. Benzin otomatiğinin alt tarafından kaçırıyor. Benzin göstergesinede dikkat etmemiştim şuan sıfıra inmiş.
LPG li araçlarda benzin otomatiği kullanılmadığı için bozulabiliyor ama kaçırdığına ilk kez şahit oldum. Alt tarafından kaçırdığı için müdahalede edemedim.
Şuan için benzin hortumunu söküp azını tıpaladım. Bi problem yok.

Şimdi ben benzin otomatiğini sökmek istiyorum. Aslında problemi görünce hemen girişiyordum. Sora birde dikkat ettimki benzin otomatiği motor bloğuna bağlı, yani yağ filtresinin hemen yanında.
Açıkçası motorun yağı komple boşalacak diye tırstım ve bıraktım. Benzin otomatiğininde motora conta aracılığıyla bağlı olduğunu görünce.
Daha önce bir çok aracın benzin otomatiğini söken biri olarak motor yağı engeline hiç rastlamadım. Ama bunda olabilir diye endişelendim.
Daha önce söken söktüren arkadaşlardan öneri bekliyorum.

Acaba distribitör ve endiksiyonu değiştirsem geçermi?

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti blues84 » 01 Haz 2014, 18:31

Distiributör ve indiksiyon bobini silindirde sıkışmış yakıt-hava karışımını ateşleyip yanmayı sağlıyor. Benzin kaçağı ile alakası yok ki??

Otomatik denen bu şey küçük bir pompa mıdır yoksa benzini vakum yoluyla bırakan bir mekanizma mıdır?
Her ne şekilde olursa olsun yapılması gerek, yangına sebep olabilir.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti kamyoncutanzer » 02 Haz 2014, 00:34

arkadaşım o parçayı derhal değiştir benimde başıma geldi zamanla o kokuyu yolda giderken içerde hissedersin...ve çok tehlikeli bir olay....
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti İstop » 02 Haz 2014, 01:04

gecmıs olsun mustafa abı ıns sorunun duzelır bıyerını yapıyon bıyerı patlıyo bu namussuzların senın sıkıntı bıtınce ıns bıde benımkıne el al daha bırkac tanıdık arkadas dısındada konu acmayı yazmayı dusunmuyorum kımse ıplemıyo
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 03 Haz 2014, 00:01

Abi forum gerçekten ölü yaaa. 2 gün önce açtığımız basit bir konu hemen ölüyor. Foruma katılım çok az. Bende artık konu açmamayı düşünüyorum hiç. Gıcık oldum bu işe.

İnternette araştırdım konuyu. Benzin otomatiği değişirken yağı boşaltmaya gerek yok gibi anladım. Üstte kalıyor benzin otomatiği. Bizim araçlarda 3lt yağ olduğu için oraya kdar gelmez deniyor. Fakat yağ filtresininde az üstünde. Yağ filtresini sökünce yağ gelir. Buradanda gelirmi acaba bu araçlarda diye endişeliyim.
Kısacası konu güncel, soru basit: Benzin otomatiğini sökünce motor yağı gelirmi. Yağı boşaltmamız gerekir mi ?
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 03 Haz 2014, 08:33

Benzin otomatiği hareketini eksantrikten alır.
Akşamdan arabayı bırak, yağ iyice kartere süzülsün. Sonra benzin otomatiğini sökebilirsin. Tabii ki bu arada az bir miktar yağ da gelebilir. Benzin otomatiğini tekrar takarken contası var diye hatırlıyorum, onu mutlaka yenile. Bir de ustam "tamirinden hayır gelmiyor" demişti. Yeni ve kaliteli olanını almanı öneririm. Elinden geliyor da tamir edebilirsen daha iyi tabii ki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir