DEVİRDAİM MOTORU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEVİRDAİM MOTORU

İleti İstop » 01 Haz 2014, 22:18

sa arkadaslar yenı bı sıkıntı mevcut gecen malumunuz uzere sılındır ust kapagını degıstırdım ve ogun altta bı kacak oldugunu tespıt ettım ustam hararetten hortum gırıslerınden atmıstır demıstı ama bugun resmen su depom mbosalmıs ALlahtan gozum hararet te sureklı hemen durdurup baktım su ekledım ve oylece bıraktım ustam geldı baktı sagolsun bana kacak degılde devırdaımden dolayı dedı yarın kaldırıp bakacaz ıns bıkac sorum olacak devırdaım arızasıysa bunun tamırı contası falan degısmeyle mumkunmu mumkun degılse hangı markayı onerırsınız bıkac marka baktım vıka ve nova 70 tl cıvarında bunlar uygunmu degıstırmelımıyım yoksa tamırınemı gırısmelıyım benı bı bılgılendırırsenız sevınırım bugun resmen contayı motoru yakmadan farkettım cok sukur onerılerınızı beklıyorum. bunuda yaptırınca neresınden patlak verecek onuda gorecez artık zamanla

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti kurtoğlu11 » 02 Haz 2014, 20:18

devirdaimle bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar orada kaçak gördü ustan herhalde contası belki yıpranmıştır
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti İstop » 02 Haz 2014, 20:22

Ins dedıgın gıbı ufak bı arızadır dun cok korktum conta yaktım dıye depoyu bos gorunce zaten kacak hararet arttıgı zaman yukselıyo orda basınctanmı ne atıyosa artık bılemedım saolasın kardes
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 02 Haz 2014, 20:29

arabnın altına kuru motorun büyüklüğünde bir karton koy geceden su kaçağının nerden olduğunu böylece sabah bakınca görebilrsin ıslanan yere bakarak kaçağıbulabilrsin
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 02 Haz 2014, 20:33

eger kacaksa bılıyorum yerını cunkı dun arabanın altına egılıp baktım bana gore hortumdan akıyo ustama gore buyuk ıhtımal evır daımden cunkı eger kacak olsa sıcakkende sogukkende akar dıyo usta aslında mantıklı benım arac motor sıcakken hararetteyken kapatsamda calıstırsamda damla damla atıyo suyu
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 02 Haz 2014, 20:41

devirdaimin ordaki boru demir değilmiydi
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 02 Haz 2014, 20:52

kardes hanı altta bı boru varya aracın sol tarafında bı su borusu hah ıste o borunun aracın altındakı demır borularla baglandıgı bı kısım var oradan bıyerden pıtır pıtır damlatıyo bazen hararete gore sarıl sarıl akıyo ustam devırdaımden dıyo ısrarla yarın kalrıp bakacaz bakalım burda parcasıda sıkıntı ustasıda benı bıraz endıselendırende o aslında
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti judgeof_06 » 02 Haz 2014, 21:00

dediğiniz yerden akiyorsa devirdaim den olması cok zor çünkü devirdaim motorun sağ tarafında bulunur. ayrıca devirdaimi değiştirirsen veorjinal.almazsan motor kulağını orjinal al devirdaime taktır yoksa motor kulağında sıkıntı olur...
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti İstop » 02 Haz 2014, 22:11

kardes soyle onden bakınca sol yanı devırdaımın yanı v kayısının altından gecen borudan akıyo usta devırdaım dıyo ben borudan oldugu dusuncesındeyım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 03 Haz 2014, 08:38

İstop yazdı:kardes soyle onden bakınca sol yanı devırdaımın yanı v kayısının altından gecen borudan akıyo usta devırdaım dıyo ben borudan oldugu dusuncesındeyım

Devir daimden kaçırıp boruyu yalayarak, borudan sızıyormuş izlenimi verebilir. Eğer hiç değişmediyse, o alttan geçen metal boruyu da değiştirin. Bu zamana kadar çürümediyse bile iç çapı tortulardan iyice daralmıştır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 03 Haz 2014, 12:36

Adı üzerinde devir daim.yani suyu bir sonraki noktaya taşıyamıyorsa su borudan ilerleyemeyecek.Bu da sızdırmaya sebep olabilir.

Bir kaç yıl önce aynısı başıma geldiğinden değiştirmiştim.Orjinal devir daimi 110 Tl'ye almıştım.Demir boruda sorun olmadığı için değiştirmedik.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti İstop » 03 Haz 2014, 12:55

tesekkurler arkadaslar lıfe kaldırıp baktık demır boruya takılan bı agzı genıs bı agzı dar olan kucuk boru delınmıs şişmiş içide haşat haldeydı onu kilitleriyle beraber değiştirdık hararet dıye gıttım baya bısey cıktı benım vıtes degısmelerde ses gelıyodu bıde aracı surerken motor sesı sandıgım bı ses vardı altını teker rulmanı gevsemıs bırde o yaylı olan kısımda gevseklık vardı onu hallettık alttakı koruma karterınden cok ufak bı yag sızıntısı vardı yag fıltresının orda bı vıda var o gevsemıs onu saglamlastırdık yag akısını kestık bırde dıstrıbıtorun ıcını 1-2 damla yagla yagladı ustalar baskada gorunen bısey yoktu zaten gecenlerde ust kapak contasını yagını fıltresını degıstırmıstım neyse aracı calıstırdık hararet yaptırdık bıraz zorladık kaçak falan yok sımdı geldım eve yaklasık 25 km kadar yol surdu actım kaputu yıne kacak yok cok sukur bu vesıleyle bazı kafama takılan aksaklıklarıda halletmıs oldum cok sukur tekerın durumu bıraz kotuydu baya bı sallanıyodu ona cok sevındım hıc haberım bıle yoktu neyse Allah baska sıkıntı gostermesın ıns bıdaha uzun bı sure bana sıkıntı cıkarmaz melet. yardımlarınız ıcın tesekkur ederım
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir