FAVORİT EL FRENİ iLE HAREKET YAPTIKAN SNRA FRNLR ZAYIfLADI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT EL FRENİ iLE HAREKET YAPTIKAN SNRA FRNLR ZAYIfLADI

İleti ahmtozn » 09 Haz 2014, 19:10

selamın aleyküm abilerim dün araçla gece saatlerinde trafiğe kapalı alanda el freni çekili bir kaç haket yaptım sonrasında frenler aşırı şekilde zayıfladı dibe kadar indirmem gerekiyor pedalı sebebi ne olablir acaba

ahmtozn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Özen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Blackline

İleti sainz » 10 Haz 2014, 07:33

ahmtozn yazdı:selamın aleyküm abilerim dün araçla gece saatlerinde trafiğe kapalı alanda el freni çekili bir kaç haket yaptım sonrasında frenler aşırı şekilde zayıfladı dibe kadar indirmem gerekiyor pedalı sebebi ne olablir acaba

El freni çekik iken ilerlemeye çalıştıysan ve bunu da uzun süreler yaptıysan arka fren merkezlerinde sıkıntı olmuş olabilir, hatta hidrolik kaçağı bile olabilir. Bu süre içerisinde aracını kullanma; kullanacaksan da her zamankinden 5 kat daha dikkatli ol. Naçizane tavsiyem de fren sisteminin baştan aşağıya titizlikle kontrol edilmesidir. Geçmiş olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mustklc » 10 Haz 2014, 13:21

beddua almışsın bence :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ahmtozn » 10 Haz 2014, 13:49

Beddua alma şansım yok çünkü Gaziosmanpaşa Tır garajında bi kaç deneme yaptım bir süre elfreni çekik ilerledim sıfır çizme felan işte ve trafiğe kapalı bir alan kimsenin canını tehlikeye atacak değilim dönüş yolunda fren pedalı iyice boşaldı arabayı yavaşlatmak için yarısından aşağı kadar indirmem gerekiyor büyük ihtimalle balatalardan bitmiş olabilirmi bu arada fren hidroliğine baktım dolu gösteriyor
ahmtozn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Özen
Arabanız: Favorit Blackline

İleti alwaysloser » 10 Haz 2014, 23:48

balata bitmesi öle iki el freni çekmekle olmaz keza ben yıllarca kendi favomda senin gibi kapalı alanlarda bunu çok yaptım yağ kaçağı olmuştur yağını kontrol ettir sistemde havada olabilir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hetepe » 11 Haz 2014, 07:29

Böyle hareketlerle balata, hidrolik falan bitmez...yıllarca mülayim kullanıldıysa sistem pek zora gelmediyse bu gibi bir iki hareket sonrasında boşluklar dolmuş, balata itici pistonlar falan alışmış olabilir...şimdi bir frenciye gidip hidroliğe, iticilere, fren merkezine el freni tertibatına falan bir kontrol, ayar, hava alma gibi işlemler yaptırın...sorun çıktığını sanmıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Nuh_52 » 08 Kas 2014, 00:08

ahmtozn yazdı:selamın aleyküm abilerim dün araçla gece saatlerinde trafiğe kapalı alanda el freni çekili bir kaç haket yaptım sonrasında frenler aşırı şekilde zayıfladı dibe kadar indirmem gerekiyor pedalı sebebi ne olablir acaba
yüksek ihtimalle arka sağ veya sol kampana içi fren merkezlerinde kaçak olabilir. Genelde frenci ayar yapar bir iki hafta verimli çalışır sonra yükün yine ön frenlere bindiği anlaşılır. Bendede benzer sorun olmuştu sağ arka fren merkezinde kaçak vardı değiştirdim sorun çözüldü
Skoda Favorit lx. *1994*58.000 KM *
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nuh Özcanlı
Nereden: Ordu
Arabanız: Favorit 94 lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir