uzun bir aradan sonra sonra herkese selamlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

uzun bir aradan sonra sonra herkese selamlar

İleti meczup » 21 Haz 2014, 17:42

Forma konu yazmayali epey oldu arkadaslar benim favoda bir ses var hareket halindeyken gelen. Bir ses cok sık olmuyordu ama bu aralar sıklaşdı bu ses metali metale sürter gibi bir ses frene basinca duruyor hareket ettimi basliyor ama surekli degil bazen olmuyor kalkislarda dusuk. Viteste birazdaha fazlaca vites yukseldimi. Ses azaliyor bazande tamamen kesiliyor basina boyle birsey gelen varsa yarsimlarinizi bekliyorum…

meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti SKDFORMAN » 21 Haz 2014, 18:22

meczup yazdı:Forma konu yazmayali epey oldu arkadaslar benim favoda bir ses var hareket halindeyken gelen. Bir ses cok sık olmuyordu ama bu aralar sıklaşdı bu ses metali metale sürter gibi bir ses frene basinca duruyor hareket ettimi basliyor ama surekli degil bazen olmuyor kalkislarda dusuk. Viteste birazdaha fazlaca vites yukseldimi. Ses azaliyor bazande tamamen kesiliyor basina boyle birsey gelen varsa yarsimlarinizi bekliyorum…

O ses bende de var. Sanırım bütün bu tür araç kullanıcıarında var. Abiyane tabirle "vıcı vıcı vıcı" diye bir ses geliyor bazen benimde ön tekerlerden. Bazen sağ bazen soldan :). Ben rulmanlardan şüphelenmiştim ama yok. Rulman arızasında ses uğultu şeklinde olur. Birde rulman arızalı tekerde biraz boşluk olur. Ses gelmeye başladığında frene az bişi dokununca ses gidio. Bi arkadaş fren balatalarından geliyor demişti. Frene basmasanda balatalar bu tür sesler yapabiliyormuş. Lastiği söküp balata temizleyici spreyle temizlemekte ve rurmanlara biraz yağ sıkarsak sorunun çözülebileceğini düşünüyorum. Ben eski aracıma yapmıştım bidaha ses gelmemişti.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti meczup » 21 Haz 2014, 18:50

Bendeki ses gıy gıy diye ama ben senin vermis oldugun bilgileri degerlendiricem bana soyle geldi birsey sıkışıyor gibi bir ses algiliyorum
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti favorit55 » 22 Haz 2014, 07:37

meczup yazdı:Forma konu yazmayali epey oldu arkadaslar benim favoda bir ses var hareket halindeyken gelen. Bir ses cok sık olmuyordu ama bu aralar sıklaşdı bu ses metali metale sürter gibi bir ses frene basinca duruyor hareket ettimi basliyor ama surekli degil bazen olmuyor kalkislarda dusuk. Viteste birazdaha fazlaca vites yukseldimi. Ses azaliyor bazande tamamen kesiliyor basina boyle birsey gelen varsa yarsimlarinizi bekliyorum…

Fren balatasını yeni mi değiştirdin? veya fren balatasını değiştirdikten sonra uzun yol ilk defa mı yaptın? aynı sıkıntı benimde başıma geldi başlık açmıştım hatta fren balatalarını değiştikten yaklaşık 1 ay sonra uzun yaptım o zaman keşfettim sesi ısınınca vede hızlandıkca yapıyor sesi ayrıyetten frene basınınca kesiliyor freni bırakınca ses devam ediyor şuanda ses az ise çoğalıcaktır benim oyle olmuştu. Bazen balatalar hatalı oluyormuş bu yüzden bu tarz sıkıntılar yaşatıyor ben değiştirdikten sonra düzeldi . Şu anda ses filan yok
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti jambuzz » 23 Haz 2014, 07:26

Benzer bir ses bende de mevcuttu baktırmadık yer kalmadı en sonunda km saatinin içinde ki telin yağı gitmiş ve saatte vuruyormuş. 5 liraya hallettiler basit bir işlem zaten
jambuzz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FERHAT BALDAN
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir