SİGORTA SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİGORTA SORUNU

İleti İstop » 01 Tem 2014, 01:28

SA arkadaslar gecmıs yıllarda acılan konuları okudum. benım aracta sımdı bı sıgorta sorunu peydah oldu bazen farllar yanmıyo bazen sınyaller coskulu bı sekılde tıktak tıktak yanıyo bazen donuyo gostergeler bı calısıyo bı calımıyo km sayacı desen aynı ısın garıbı bı alakası varmı yokmu bılmıyorumda fanıda salak salak acıyo mesela gosterge ılk calıtırmada calısmıyo bıraz ılerledıkden sonra sıgorta kutusuna ıkı şaplak atınca gostergelerde farlarda fanda calısıyo bu sorunu nası cozerız bı elektırıkcıye goturdum bısey yok dedı saldı basından mumkunse gorsel yardımlarınızı beklıyorum sıgorta kutusunu actım baktım bısey anlamadım :)

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blues84 » 01 Tem 2014, 12:58

1. boş olan da dahil soldan sayın. Sigorta kutusundaki soldan 6. sigorta, 15A.. Sinyal lambaları, kontrol paneli aydınlatma, karburatör manyetik valf uyarı ışıkları..
Bu 6. nolu sigortada..
Sigortayı çıkarıp ayaklarını temizleyin, veya daha iyisi başka bir 15A ile değişin.
Arıza devam ediyorsa kartı söküp, bu 6. sigorta soketi ayaklarındaki lehimleri tazeleyin.

KM sayacın ve km göstergesinin konuyla ilgisi yok, o tamamen mekanik biliyorsunuz.
Ancan devir göstergesi sapıtır. Benzin hararet.. aynı şekilde.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti İstop » 01 Tem 2014, 19:03

pekı hocam bu fan da bu sıgorta kutusuyla alakalımı cunkı gosterge sapıttıgında fanda acmıyo mesela benım fan ılk cızgıde acılır ama gosterge bazen dıpte oluyo ıkıncı calıstırmamda bı anda ortalara cıkıyo yanı normalde oldugu yere cıkıyo ve fan acılıyo sacma sapan seyler oluyo araca gecen gece yola cıkmak zorunda kaldım uzunların bırı yanıyo bırı sonuk kutuya bı vurdum bu sefer tam tersı bı ıkı daha tokatlayınca ıkısıde yandı cok gıcık arızalar verıyo yav oto elektırıkcılerde hıcmı hıc ıplemıyo. o dedıklerını ben yapamam sanırsam gecen actım kutuyu kurcaladım ama becerebılecegımı sanmıyorum napcaz yav yenısıde yok
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Onur » 01 Tem 2014, 21:04

favorit-forman/tepe-lambasi-4-luler-teyp-calismiyor-t32359.html

buraya bi bak istersen sgorta kutusu ile alakalı bende sorun yaşamıştım hangi sigorta hangisinin ne işe yarar ben döküman halinde paylaştım bi çıktı alırsın iki tip sorata kutusu var 93 ve sonrası değişiyor senin sigorta kutusuna bakarasın resimden belli oluyor ztn şeklinden ona göre bi çıktı alıp tektek hangi problem varsa o sigortayı mutlaka değiş ben plaka aydınlatmaları çalışmıyordu sigortayı söktüm sağlam dedim bide değişeyim baktım çalışıyo yani direk müdahele ile hangisinde problem varsa o sigortaya müdahe edebiliyorsun öteki türlü onu sök tak bazen yanlış sigortayı çıkardığım bile oluyordu şimdi sorun kalmadı mutlaka yenisi ile değiştir kafanda en azından orayla alakalı bi sorun kalmaz sorunu başka yerde ararsın .....
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti ahmetim85 » 01 Tem 2014, 21:23

kartı söküp olası oksitlenmelerden temizleyin blue84 arkadaşımızın dediği gibi lehimleri kontrol ediniz akmışı gitmişi varsa temizleyin sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır saygılar.
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti İstop » 08 Tem 2014, 18:42

tesekkurler ustalar tavsıyelerınıze uyarak en kısa zamanda bı usta bulmaya calıscam ıns
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 09 Tem 2014, 14:51

Yasli arabalar en nihayetinde sigorta kutusunun komple sokulup tiner miner biseyle iyice temizlenip yeniden toplanmasi muhtemelen butun sorunlari duzeltecektir. Sok dagit temizle tamir et yeniden topla geri tak isleri artik yavas yavas tarih olmaya basladigindan buna mesayi harcayacak tamirci bulmak bulsada makul fiyat ile halletmek guclesiyor , oysaki sabirve zaman isteyen kucuk bir is. :(
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti İstop » 09 Tem 2014, 18:38

sorma abı aslında anlasam bıraz gırısırımde yav yedegı falan yok bakanıda yok elımde kalır dıye cekınıyorum ıste ınanırmısın parasıyla adam bakmıyo yav :D daha sanzuman yagı eklettıremedım bı Allahın kuluna laf cambazlıgıyla gecıstırıp duruyolar bosluk var dıyom gacur gucur ses gelıyo dıyom bısey yok dıyolar :D cins dolu
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 09 Tem 2014, 20:07

eski arac olduğu icin elimde kalır korkusu var tamircilerde arkadaşım benım komşum var oto elektirikcisi 100 kere söledim bugun yarın halederiz takma dedi
en sonunda söktüm kutuyu dahıtım evde bır baktım icine 3 tane hat oksiten dolayı kopmuş 1.5 milimlik kabloyu ezdim cekcle hatceklinde yaptım götürdüm tv ciyi lehimletim güzelce şimdi canavar gibi oldu calışmayanı kalmadı aracın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ubabubab » 10 Tem 2014, 17:07

MERAKLISANA SATILIR SHBNDN.COM170421587 FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜLDÜ RAMPADA 2İLE ANCA ÇIKAR
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir