Egzosttan çıkan aşırı beyaz duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egzosttan çıkan aşırı beyaz duman

İleti SKDFORMAN » 17 Ekm 2014, 14:21

erender yazdı:Selamlar arkadaşlar. Geçenlerde favorit aracımın aniden frenleri boşaldı. Fren pedalnın sonuna kadar basınca anca biraz yavaşladı. Aracı kenara çekip tekrar çalıştırdığımda frenlerde hiçbir sıkıntı yoktu. Hemen olayın akşamına ustaya götürüp baktırdım sıkıntı olmadığını söyledi. Bende kendi acemiliğime verip genede aracı temkinli bir şekilde kullanmaya devam ettim. Fren boşalmasından ertesi akşam 40-50 km yolu frenleri yoklayarak temkinli bir şekilde alırken aynı olay yine oldu ve frenler aniden boşaldı fren pedalını biraz pompalayınca düzeldi. Yol boyunca frenlerim boşaldı ben pompaladım o düzeldi. Tam evin önünue geldim derken aracın egzosundan beyaz bir duman çıkmaya başladı ama bildiğiniz bulut oldu o kadar yoğun. aracı stop edip hemen kaputu açtım motor kısmında herhangi bir duman yoktu. yol boyunca hararetim hiç yükselmedi. zaten duman çıktıktan sonra suyu hemen kontrol ettim ne aşırı bir ısınma ne de su eksiltme mevcut. Bu akşam aracı tekrar çalıştırdım boşta gaz vererek egzosu gözledim hafif ıslaklık olduğu ve su damladığı dikkatimi çekti. ama işin ilginci suda da bir eksilme yok. frenlerin ve bu beyaz dumanın birbirini izlemesi ne gibi bir soruna delalettir ? Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşın konusu üzerine yorum yazmışsınız. keşke yeni başlık açsaydınız.
aracın frendeki problemle beyaz duman arasında bir bağ kuramadım. Bana göre ikiside ayrı birer problem.
frenlerle ilgili buradan birşey söylememiz cok zor. Dediğiniz arıza bir çok nedenden olabilir. Buna sadece frenci ler karar verir. Motor ustası ile frenciyi karıştırmayın. Herkesin branşı ve uzmanlık alanı farklıdır.

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir