favorit marşı zor alıyor viteste yokuş inerken tekliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit marşı zor alıyor viteste yokuş inerken tekliyor

İleti hsnalpr » 19 Tem 2014, 22:29

Merhaba. 93 favorit kullaniyorum.marş çok zor geç aliyor.uzun süre marş bastiktan ve gazı pompaladiktan sonra ancaı alıyor. Bir de viteste yokuş inerken tekler gibi sarsma yapiyor. Neden kaynaklaniyor olabilir?Aracı yeni aldım çok tanimiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

hsnalpr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135LX

İleti felicia_3437 » 20 Tem 2014, 01:11

ateşleme sistemşiini kontorl eterin kare beyınden yada dıstırı bütörden yapıyor ola bılır bujılerden kaplalardan falan
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti aspendos10 » 28 Ağu 2014, 22:05

Sorunun bircok yerden olabilir.distribitor buji vs....sana tavsiyem kontagi actigin gibi hic beklemeden marsa bas egerki calisirsa gaz ayarin cok yuksektir.arac boguldigu icin gec çalışır.hicbirsey degismezse yine gec calisirsa kontagi ac bekle tik sesi gelene kadar daha sonra beklemeden tekrar kontagi kapat ac yine 3 saniye kadar bekle tik sesi geldigi anda mars bas cabuk calisirsa gaz ayarin cok dusuk demektir.eger yine degisen birsey yoksa atesleme sistemini kontrol et.tekleme yapiyorsa avans ayari ve buji kablolarindan denemeye basla
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

İleti mehmetbilecen » 05 Eyl 2014, 08:48

Ayni sorun benim arabamdada var 93 model favorit.buji buji kablolarini değistirdim.sadece 2. buji sıkıştı çıkmadı gaza basıp yol aldığımda tekleme yapıyor sanki biri tutup bırakiyor arabayi.boyle bi sorunun varsa önce buji buji kablolarindan başla.diyeceksinizki sendeki sorun gitmemis nereden bileceksin.2004 getz vardi tekleme ve geç calisma söz konusuydu enjeksyonlu olmasina rağmen buji buji kablosunu değistirdim sorun ortadan kalktı.suan bekliyorum 2. bujinin yerinden fırlamasini onuda değisyirdiğimde sorun ortadan kalkacaktir sie tahmin ediyorum.devam ederse akü ölcümü distribitör sonra marş dinamosu gibi sorunlarin giderilmesini sirayla deniyecem.kisacasi bu arabayi adam edecem
mehmetbilecen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmetbilecen
Arabanız: skoda favorit lx

İleti hsnalpr » 30 Kas 2014, 21:37

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. sırasıyla hepsini deneyeceğim. Keyifli sürüşler :)
hsnalpr
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Favorit 135LX

İleti blauzahn » 30 Kas 2014, 22:07

Kışa girerken gaz beynindeki elle dönen vidayı (rölanti vidası, benim beyin brc, alyan ile değilde elle çevrilen vida) çok az açarsanız aracınız daha rahat çalışacaktır. Hele sonuna kadar kısılmışsa normal günlerde dahi marş sorunu yapabilir. İlk buna bakın veya baktırın.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti mutluorcun » 30 Arl 2014, 10:36

ilk önce atesleme beynine baktır
mutluorcun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mutlu örcün
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti ilhankakan » 07 Oca 2015, 23:12

benimde favo 93 model soğuk havalarda zor çalışıyor fakat çalıştırdıkdan sonra 10 dakika çalışsın hemen tekmarş alıyor bunu neden yapıyordur ki acaba?
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilhan kakan
Nereden: Bursa
Arabanız: 136l

İleti toyota » 08 Oca 2015, 00:06

Benim araç benzinli hava soğuk olsa dahi tek marşta çalışıyor bujiler yeni buji kablolarım yeni distiribitör kapağını temizledim karbüratörü temizledim kibrit bunlara bir baksanız iyi olur.Bu araçlar açıkçası lpg sevmiyor veya şöyle diyelim sıcağı sevmiyor.Çok aşırı soğuklarda lpg ile çalıştırmak yerine benzin ile çalıştırıp benzin ile stop edin aracınızı.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir