ARKADAŞLAR Bİ ZAHMET YARDIMINIZ LAZIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR Bİ ZAHMET YARDIMINIZ LAZIM

İleti kamyoncutanzer » 07 Ağu 2014, 15:15

alt kapağın olduğu yerin sanırım bir milim üstün de blokta küçük bir çatlak var aracım yağ kaçırıyor...stop leak diye bir ürün var bu işi çözüyormuş sanırım.....lütfen yardımcı olun......aracı parkettiğimde marş kapalı iken kaçak başlıyor....bu işi çözmem lazım...yardımlarınızı bekliyorum

kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne
Arabanız: skoda forman

İleti İstop » 07 Ağu 2014, 15:35

:) abı sinirden gülüyorum gecmıs olsun sonuc alırsan burda paylas bende kullanıyım bende suda eksılıyo 50km de bır 3 lıtre kadar şaka gıbı :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti skodaizm » 07 Ağu 2014, 17:46

kamyoncutanzer yazdı:alt kapağın olduğu yerin sanırım bir milim üstün de blokta küçük bir çatlak var aracım yağ kaçırıyor...stop leak diye bir ürün var bu işi çözüyormuş sanırım.....lütfen yardımcı olun......aracı parkettiğimde marş kapalı iken kaçak başlıyor....bu işi çözmem lazım...yardımlarınızı bekliyorum

Bu tür ürünler geçici bir süre belki çözüm sağlar. Eğer çatlak müdahale edilip kaynak ile doldurulmaz ise daha da büyür. Tavsiyem: Bu çatlağı bir an önce kaynakla kapattırmanız. Yan yüzeylerde ise taşlamaya bile ihtiyaç kalmayabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti kamyoncutanzer » 07 Ağu 2014, 22:06

istop anladığım kadarıyla satamamışsın arabayı...:(...biz nerden bulaştık zaten bu skoda işine arkadaş ya...merkezi kilit yptırdım bu arada arabaya...kapılar bozulmasın diye.....ucuza maloldu....bence senin kesinlikle contan yanık aynısı bende olmuştu
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti favorit55 » 08 Ağu 2014, 07:32

bence kotü araçlar değil sıkıntı dilinden anlayan birisiyle almadığımız için arabaları masrafsız değil sadece oyleymiş gibi gösterilmiş arablar aldığımızdan sürekli masraf ediyoruz ben şimdi aracı satsam 1000 lira kaportaya masrafı var alan adam başkada masraf yapmaz çünkü ben yaptırdım hepsini binerim gözüyle baktığımdan. Ama toplayana kadar 1,5 senede 3000 param gitti motoru-ateşlemesi-lastiği bide orjinal olsun dedik.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti blues84 » 08 Ağu 2014, 10:08

15-20 hatta daha fazla yaşlı arabalardan hangisi masrafsız ki?
Sıfır olsa bile bakımlarda servis gene alıyor, gene alıyor...
8-10 yıllık arabaların daha fazla masrafı olur çünkü hem parçaları pahalı hem de o yaşlarda ağır bakımları çıkıyor.
Bizim ise parça fiyatları ucuuuuz..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Favorit 135 L

İleti İstop » 08 Ağu 2014, 13:44

hic sorma tanzer abı dun ustayla konustum ılk conta degısımınde kaynak yapmamıstınız gerek duymamıstınız dedım abı yamukluk varsa ondanda yapar dedı Dogrusunu Allah bılır son bı defa su sıkısık durumda bırakcam arabayı salı gunune yetıstırırım ıns dedı bası kalabalıkmıs aksam bırakıcam dıycem bu zıkkımın kaynaklanacak taslanacak en ufak bı cızık yer dahı bırakma dıye bıde sıgorta kutusunu yaptırabılırsem ıyı olurbakacaz hayırlısı. abı aslına bakarsan boyle b.kluk cıkarmasa araba gercekten rahat ve ekonomık ınan kı ben bu sıkıntılar olmasa cebımde paramda olsa yıne bunu kullanırım lakın fatıhın de dedıgı gıbı ıstedıgımız gıbı yapmıyolar. ustamda ıyı nıyetlı ve ısının ehlı ama ıste boyle bı hata yapmasına anlam veremıyorum ıns aynı sorunlar olmaz bu seferde bakalım kafadan bı besyuz lıra daha ıteledı bu ıstop bana hayırlısı :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 08 Ağu 2014, 23:42

blues84 yazdı:15-20 hatta daha fazla yaşlı arabalardan hangisi masrafsız ki?
Sıfır olsa bile bakımlarda servis gene alıyor, gene alıyor...
8-10 yıllık arabaların daha fazla masrafı olur çünkü hem parçaları pahalı hem de o yaşlarda ağır bakımları çıkıyor.
Bizim ise parça fiyatları ucuuuuz..

+1
Senelerdir bu yaşlarda renolardan tofaşlardan ne çektim bi ben bilirim. Japon-Alman iyi deniyor evet iyi. Ama arkadaşın dediği gibi en ufak bi masrafı can yakıyor. Ayrıca ben bu araçlardan ekonomik araç görmedim. Uzun yol tüketimine bazen inanamıyorum.
Bakımlı araç herzaman iyidir. Bakımsız araç sanayide çevreniz yoksa, iyi bir ustaya düşemesseniz baş ağrıtır. Tamamen toplansada düzen tutmaz.
20 yıl üstünde araçtan bahsediyoruz. Teknolojisi 20 yıl önce. Afedersiniz ama 2010 model araçlardan bile ne problemler duyuyoruz.
Ben şahsen aracımdan cok memnunum. şükür olsun. Üstelik bu benim ikinci formanim. Kötü olsa şoförlükte milyon km devirmiş biri olarak tekrar bu aracı tercih edermiydim sizce...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 09 Ağu 2014, 00:20

Herkese benden +1 :)
araya lımon sıkıyım bende ..
sanayıdeydım bugun contam yanmamıs yav mustafa abının dedıgı gıbı saglam su benzın otomatıgının bı takozu var o kırılmıs contalarıda erımıs resmen yag kacagı ordanmıs hallettık. mustafayada fatıhede katılıyorum yalnız sızın elınız anahtar tutuyo abı ve oldugunuz yerde ıs goren ustalar var. bak bugun ustam saolsun erınmedı aksam vaktı ta merzıfona gıttık su 10 lıralık takozu bulmak ıcın aksam 10 da geldım eve araba 6 dan berı lıfte kurcalamadıgımız yer kalmadı. sozun kısası usta olsa parca olmuyo parca olsa usta olmuyo ıkısı de olsa bu sefer para olmuyo :) bırazda bu yuzden can sıkılıyo tanzer abımede fazla yuklenmeyek essekten dusenın halınden essekten dusen anlar tanzer abıye +1 :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kamyoncutanzer » 10 Ağu 2014, 17:07

arkadaşlar benim yağ kaçırma olayına bi çözüm sunabilecek yada daha önce blok çatlağı gibi birşeyle uğraşan varmı
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 10 Ağu 2014, 18:55

kamyoncutanzer yazdı:arkadaşlar benim yağ kaçırma olayına bi çözüm sunabilecek yada daha önce blok çatlağı gibi birşeyle uğraşan varmı

Cevap verdik ama okuyan olmamış....

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ubabubab » 10 Ağu 2014, 21:15

görünür yerde ise radyatör tamircisinde aliminyum kaynağı yapılır oksijen ile ama her yerde varmı bilmem kendim birebir gördüm yapılırken kolay gelsin
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti kamyoncutanzer » 12 Ağu 2014, 00:06

arkadaşlar yarın yada öbür gün aracımı değiştireceğim sanırım...seçimim ya lada vega yada 92 model bir hyundai exelden yana olacak bana bu araçlarla ilgili fikirlerinizi söylermisiniz lütfen...
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 12 Ağu 2014, 13:41

kamyoncutanzer yazdı:arkadaşlar yarın yada öbür gün aracımı değiştireceğim sanırım...seçimim ya lada vega yada 92 model bir hyundai exelden yana olacak bana bu araçlarla ilgili fikirlerinizi söylermisiniz lütfen...

Lada Vega: LPG uyumsuz deniyor. Seneler önce almayı düşündüğümüzde tüm lpg cilerden bu araca ne sıralı sistem ne normal sistem uyum sağlıyor. LPGnin uyum sağlamadığı sayılı araçlardan denmişti. Yıl 2014 şimdi ne durumda bilemiyorum. araç formane göre biraz dardır. eğerki bakımsızına düşerseniz sizin araçtan çok daha fazla üzer sizi.

hyundai exel: bu araç için pek fazla bişi söleyemiycem aslında. kalbiratörlü modeli kasdediyorsunuz bildiğim kadarıyla. parçası bizim araçlara göre biraz tuzludur. 92 model araç. iyi incelemek lazım. en ufak amortisör arızası, ön takım arızaları vs. cok fazla tutuyor. bakımlıysa tavsiye ederim. bakımsızsa şimdiki aracınızı aratır. birde ikinci eli biraz nazlıdır.

diye düşünüyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir