Amortisör seçimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Amortisör seçimi

İleti favorit55 » 18 Ağu 2014, 07:54

Merhaba,
Önden bozuk yollarda cok fazla ses geliyor usta ön amortisörlerin değişmesi gerektiğini sesin amortisör ve direksiyon kutusundaki boşluktan geldiğini söyledi. Amortisör tak tuk ses yaparmı? Ayrıca değişsem hangi markayı önerirsiniz yan sanayilerinden hayır gelmiyormuş heralde, Birde amortisör değişimi zor bir işlem mi işçiliği ne kadardır?

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti favorit55 » 19 Ağu 2014, 07:48

federal power diye bir marka var 2 yıl garantili nasıldır bilgisi olan varmı?
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 19 Ağu 2014, 10:17

Biraz araştırınca bahsettiğiniz markanın çin malı olduğunu paylaşanlar gördüm. Yerli olsun diyorsanız Maysan diye bir marka vermişler ama sanırım fiyatı Monroe kadar var.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti murat öner » 19 Ağu 2014, 12:44

monreo..baska ugrasma
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti favorit55 » 19 Ağu 2014, 12:46

eski yazılanlarıda okudum monreo tavsiye ediyorlar,
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 25 Ağu 2014, 06:53

ben monreo taktırdım. başka önermediler.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti favorit55 » 25 Ağu 2014, 09:00

duruşta kalkışta sert vites geçişlerinde bozuk yolda lok lok diye vuruntu sesi geliyor amortisörden dediler sizcede amortisör olabilir sanki bir yerde gevşek bir yer kalmış gibi vuruntu yapıyor.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 25 Ağu 2014, 11:04

Ses sürekli mi oluyor? Benim de bir lok sesi vardı, ustama son gittiğimde yola çıktık (sesin sağ arkadan geldiğini düşünüyordum) ses vites kolundan geliyor dedi. Vites örneğin 1 de iken kolu kendinize doğru hafif çekip serbest kalmamasını sağlayın kalkış yapın. Ses kesiliyor mu dinleyin. Benimkinde sıkıntı oradaydı.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 25 Ağu 2014, 12:33

blauzahn yazdı:Ses sürekli mi oluyor? Benim de bir lok sesi vardı, ustama son gittiğimde yola çıktık (sesin sağ arkadan geldiğini düşünüyordum) ses vites kolundan geliyor dedi. Vites örneğin 1 de iken kolu kendinize doğru hafif çekip serbest kalmamasını sağlayın kalkış yapın. Ses kesiliyor mu dinleyin. Benimkinde sıkıntı oradaydı.

Ses sürekli olmuyor ustayla test ederken düz yolda hiç yapmadı duruşta kalkışta o yüzden alt takımdada sıkıntı olmadığından amortisöre kaldı ihale. Dediğinizi deniyecem yanlız benim ses önden geliyor arkadan değil.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 25 Ağu 2014, 15:29

Amortisörler değişirken mutlaka ama mutlaka amortisör takozlarını da değiştirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti blauzahn » 25 Ağu 2014, 15:37

favorit55 yazdı:
blauzahn yazdı:Ses sürekli mi oluyor? Benim de bir lok sesi vardı, ustama son gittiğimde yola çıktık (sesin sağ arkadan geldiğini düşünüyordum) ses vites kolundan geliyor dedi. Vites örneğin 1 de iken kolu kendinize doğru hafif çekip serbest kalmamasını sağlayın kalkış yapın. Ses kesiliyor mu dinleyin. Benimkinde sıkıntı oradaydı.

Ses sürekli olmuyor ustayla test ederken düz yolda hiç yapmadı duruşta kalkışta o yüzden alt takımdada sıkıntı olmadığından amortisöre kaldı ihale. Dediğinizi deniyecem yanlız benim ses önden geliyor arkadan değil.

Bana ses arkadan gibi geliyordu ama benden başka herkese önden gibiydi :) Usta hiç birinden değil ortadan geliyor deyince dumur olmuştum :P Parça nedir adı nedir hatırlayamıyorum ama ben değiştirmemiştim. Çok önemli bir şey değil demişti. Conta, lastik vb. gibi birşeylerden bahsetmişti ama geçmiş zaman...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir