Arkadaşlar Forman'im satıldı Artık Daewoo Nubira cıyım:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar Forman'im satıldı Artık Daewoo Nubira cıyım:)

İleti muhsintekin » 23 Ağu 2014, 20:15

Beni hiç üzmeyen skodam gitti onun yerini daewoo dolduracak artık.

skodaşk

Daewoo - nubira pazartesi satışını alacaz allah izin verirse.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9015/detay

Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin tekin
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FORMAN LX 1.3

İleti 344344 » 23 Ağu 2014, 22:58

Hayırlısı olsun :)
Kullanıcı avatarı
344344
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan TURGUT
Nereden: Trabzon
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Tdi

İleti blauzahn » 24 Ağu 2014, 10:34

Hayırlı olsun, ş.içi 25 krş demişler lakin bu araç daha fazla yakar kanaatindeyim.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti ozantavsan » 24 Ağu 2014, 14:47

Hayırlı olsun diyeyim öncelikle.

Skoda favorit kullanıcısı olarak artık sanayide bilgisayarlı oto arıza tespit ve beyin işlemlerine bakmaya başladığımı belirtmiştim bir süre önce.Bu sebeple bir çok araca bakmak ve onlarla ilgili sorunları daha net görmekteyim.

8 günlük bir süre Daweoo Nubiranın sorunları ile ilgili geçti.Sağlam ve güzel araç fakat parçaları biraz pahalı.Ve sipariş ile getirttik.Normal bakım için gelmişti.Diri bir araçtı.

Alt salıncaklar değişecekti.Alttan ses gelmekteydi.Yağı suyu triger kayışı değişecekti.Bu arada araç 96 model.
Alt salıncaklar 120-130 tl civarıydı.2 tane değişecek 260 tl.Salıncanlar değişti ama alttan gelen ses eskisinden beter oldu.Eskiler takıldı , yeni salıncaklardan kaynaklımı diye.Yine ses var.Yeniler tekrar takıldı.Amortisörlerinde değişimine karar verildi.Sadece önler değişecek tanesi 230 tl - 260.
Amoritsörler değişince ses azaldı ama tam kesilmedi.Arkadan gelen sese çözüm bulunmadı.Egzos orjinali değil biydi.

Parça hariç sorun olmayabilir.İyi düşünmek lazım.Ve bakım çok tuzluya çıktı.

alt salıncaklar 260
Ön amortisörlerler 460 (en düşük fiyat)
triger kayış , yağ vesairede ekleyelim.

Bu 8 günün 5 günü parça beklemekler geçti.Sanayide parça bulunamayıp sipariş verildi.UStam aracı teslim ettiğinde bir ohh çekip , Allaha şükür teslim ettik dedi.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti lestat » 25 Ağu 2014, 20:21

Aynen daewooların öyle bir sıkıntısı var parçaları kolay kolay bulunmuyor. Distributör desteği olmadığı için kardeşim parasıyla değil mi de diyemiyorsun. Mesela 2016da chevrolet de türkiye'den çekilmeyi düşünüyor. Chevrolet sahiplerinin parça sıkıntısıyla karşılaşması olası
Fakat şöyle bir şey var chevroletler opel teklonojisi ile üretildikleri için opel ile uyumlu olmaları yüksek. o yüzden daewoo kadar o sorunu yaşamazlar.
Aynı şekilde daewooya opel parçasının uyduğunu bir kaç yerden duymuştum. Deneyin belki işinize yarar.
Güzel araçlar binilmez değiller kesinlikle fiyatına göre sunduğu donanım ve kalite çok çok iyi. Eksileri ise 2. eli zayıf ve yedek parça
Neyse hayırlı olsun diyelim kazasız belasız sürüşler
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti sainz » 26 Ağu 2014, 12:09

Kazasız belasız İnşaallah.

Daewoo Opel lisansıyla üretim yapıyordu zaten. Son dönemde durumları ne oldu bilmiyorum ama.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti tnt68 » 26 Ağu 2014, 12:21

böyle bir arabanın varlığından yeni haberim oldu desem yeridir.. bence fiyat/performans olarak çok güzel bir araç.. dkeşke parça sıkıntısı çekmeyen araçlarında fiyatı buralarda olsa... sonuç olarak bi opel astra ile aynı gözüküyor ama gel görkü neredeyse iki katı fiyatına satılıyor astralar ama aradaki fark bu iki kat kadar varmı tartışılır.. inşallah hayırlı olur diyelim...
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

İleti muhsintekin » 27 Ağu 2014, 09:14

arkadaşlar çok teşekkürler aracı bir kaç gündür kullanıyorum çok güzel ve seri bir araç çekişi fana çok iyi motor dohc e-tec motor gücünü hissedebiliyorsunuz ayrıca ankarada parça sıkıntısı yaşayacağımıda pek düşünmüyorum çünkü bir kaç yeri gezdim hayati parçalar var... temiz olmak şartı ile tavsiye edebilirim. Yalnız şöyşe bir durumum var satıcı aküyü yeni değiştirmiş radio anti-thief sistemine geçip code istiyor kullanma kılavuzunda kod yazıyor satıcı kodu yanlış girmiş şimdi radio nun ekranı bile gelmiyor bu codu nasıl gireceğiz bilen varmı bir kısayolu bir tuşa basılımı tutulacak bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi... aküyü söktüm taktım resetlenir diye yine gelmedi...
Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

İleti kispest » 28 Ağu 2014, 15:41

Böyle farklı tercihler çok hoşuma gidiyor. Kazasız belasız kullanın inşallah. Zamanlar izlenimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim. İlgimi çekti araç.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti ozantavsan » 28 Ağu 2014, 18:00

Hayırlı olsun , Kasasız belasız sürüşler.

Kod isteyen teyp için :

Teybi yerinden çıkarın.Cinsine göre arka kısmında bir kaç soket kablo vardır.Hepsini çıkartın.10 dakika kadar bekleyin.Bu sırada sigorta panelinde teyp ile ilgili sigorta varsa çıkartın.Kablolar çıkıkken teybi açarmış gibi düğmesine basın.Deşarj olsun enerjisi.

10 dakika sonra kabloları takın.Anten kablosununda takılı olup olmadığını kontrol edin.
Sonra teybi açın.Eneji geldiyse ekran varsa kod isteyecektir.Uygun şekliyle kodu girin ...

Çözemezseniz bu işi yapanlara yaptırmak zorundasınız.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti muhsintekin » 02 Eyl 2014, 11:47

Ozan Bey teşekkürler akü kutup başını söküp 30 dakka bekledikten sonra tekrar takıtığımda kod istedi kodu girip teypi çalıştırdım...Arkadaşlar araç çok iyi çekişi ataklığı yokuşda bayılma falan yapmıyor gaz tepkisi iyi temiz ve 130000 kmlerde bulabilirseniz alabilirsiniz zaten opel motoru var 500000 km garanti 1000000 kadar yolu var parça sıkıntı değil zaten yürüyeni opel vectra parçası diğer muhtelif parçalarıda piyasadan kolaylıkla bulabiliyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
muhsintekin
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 03 Eyl 2014, 08:14

Şimdiki Opel'lerde Fiat motoru varken Chevrelotte opel motoru var demek ne derece doğrudur bilmem..
Chevy bütün avrupada tedavülden kalktı. Detroit (ABD) de olan fabrikalar GM dahil kepenk kapattı, üretim ÇİN'de SHANGAİ de devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir