sıcak kalorifer sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sıcak kalorifer sorunu

İleti aşkın38 » 25 Arl 2015, 18:32

arkadaslar simdi bisey yazicam iyi okuyup oyle cvp vermenizi rica ediyorum 93 favoriytim var 10 km gidiyorum arabanin icin daha yeni yeni ilik oliyor termostatdan diyecekseniz deneyin yanilmiyorsam 88 lik termostat taktirdim 1 ay okdu faal calisiyor petek diyecekseniz demeyin temizlettim sifir gibi oldu geriye ne kaldi bilmiyorum kaloriferin 3 uncu ayarini hic acamiyorum 1.ve 2 de ilik uglerken 3 e aldigim.zaman resmen buzdolabi cvp bekliyorum tskler

aşkın38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: askin yuksel
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda favorit

İleti SKDFORMAN » 25 Arl 2015, 19:58

aşkın38 yazdı:arkadaslar simdi bisey yazicam iyi okuyup oyle cvp vermenizi rica ediyorum 93 favoriytim var 10 km gidiyorum arabanin icin daha yeni yeni ilik oliyor termostatdan diyecekseniz deneyin yanilmiyorsam 88 lik termostat taktirdim 1 ay okdu faal calisiyor petek diyecekseniz demeyin temizlettim sifir gibi oldu geriye ne kaldi bilmiyorum kaloriferin 3 uncu ayarini hic acamiyorum 1.ve 2 de ilik uglerken 3 e aldigim.zaman resmen buzdolabi cvp bekliyorum tskler

Kardeşim bu şartlarda hararet göstergenin durumunu öğrenmemiz gerekiyor. Bu şartlarda hararetiniz 85-90C gibi seyretmesi gerekiyor. Eğer bu değerden düşük seyrediyorsa termostatınız arızalı. (yenide taksanız termostat arızalı olabiliyor)
Eğerki 85-90C gibi seyrediyorsa o zaman kalorifer peteğine giden borularda tıkanıklık olabilir.
Zaten başkada ihtimal kalmıyor.
Ayrıca peteği neden temizlettiniz ki. Keşke sıfırını alsaydınız. Oldukça uzun bi parça..

Sistemin havasını aldığınızı umuyor ve hatırlatmıyorum. bide peteğin musluğu açıktır muhtemelen dimi
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti yasinacikyer » 28 Arl 2015, 13:23

aşkın38 yazdı:arkadaslar simdi bisey yazicam iyi okuyup oyle cvp vermenizi rica ediyorum 93 favoriytim var 10 km gidiyorum arabanin icin daha yeni yeni ilik oliyor termostatdan diyecekseniz deneyin yanilmiyorsam 88 lik termostat taktirdim 1 ay okdu faal calisiyor petek diyecekseniz demeyin temizlettim sifir gibi oldu geriye ne kaldi bilmiyorum kaloriferin 3 uncu ayarini hic acamiyorum 1.ve 2 de ilik uglerken 3 e aldigim.zaman resmen buzdolabi cvp bekliyorum tskler

AYNI PROBLEMİ BENDE YAŞADIM BENİM ELİMDE 2 ADET PETEK VARDI ESKİSİNİN SICAKTAN SOĞUGA GEÇİŞ VANASI OLMADIĞI İÇİN ÇOK ÇOK İYİ ISITMASINA RAĞMEN ÇIKARDIM. YENİSİNİ TAKTIM.ANCAK ISINMA PROBLEMİ YAŞADIK VE TEKRAR ESKİSİNİ TAKIP YENİYİ TEMİZLEDİM BU ARADA ESKİSİ HALA İYİ ISITIYOR. TEMİZLEDİKTEN SONRA YENİYİ TEKRAR TAKTIM AMA YİNE ISITAMADIM BENDE NEYSE DEDİM ESKİSİNİ Bİ TEMİZLEYEYİMDE ONUNLA DEVAM EDEYİM YAZA KADAR SONUÇ: ESKİSİNİN PERFORMANSIDA DÜŞTÜ VE ŞİMDİ YENİ PETEK ALMAK DURUMUNDA KALICAM ÖZETLE BİZİM PETEKLER TEMİZLENMİYO SANIRIM TEMİZLENSEDE RANDIMAN VERMİYO ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ EN GÜZELİ YENİSİNİ TAKMAK. TABİ BAŞKA Bİ SIKINTISI YOKSA.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Arabanız: favorit 136L

İleti kdr7 » 31 Arl 2015, 15:33

Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var galiba. şimdi bu başlığı okuyunca anladım. kalorifer hiç sıcak üflemiyor sadece bazen ılık üflüyordu o da çok az. bende bu kadar herhalde dedim ama şimdi kaloriferin çok iyi olması gerektiğini okuyunca anladım ki bende de bir sıkıntı var. bana da yardımcı olabilir mi biri?
"94 Favorit GLX"
Konya - Şanlıurfa

Kullanıcı avatarı
kdr7
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kadir Karadağ
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Favorit

İleti Gencebay » 03 Oca 2016, 00:51

kdr7 yazdı:Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var galiba. şimdi bu başlığı okuyunca anladım. kalorifer hiç sıcak üflemiyor sadece bazen ılık üflüyordu o da çok az. bende bu kadar herhalde dedim ama şimdi kaloriferin çok iyi olması gerektiğini okuyunca anladım ki bende de bir sıkıntı var. bana da yardımcı olabilir mi biri?

Sırf bu başlıklar birleşse dünya bir yazı olur forumda. Araştırmadan soruyoruz birazda konular dağılıyor. Bir coğumuzun sorunu bu arkadaşlar.. Bu seferde cevap verecek vatandaş genemi aynı soru deyip es geçiyor beni,bizi sizi..
Forum biraz değiştirilse iyi olur. Mesela FAVORİT Ana konusu altında ALT FORUM olacak Örnek; Elektrik Sistemi, Motor Bölümü, Boya gibi olsaydı konular bence dağınık olmazdı. birde güzel bir Tema siteye :) Admin usta duyrulur.
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Y.KAYA
Nereden: Kayseri
Arabanız: Favorit LX 1995

İleti SKDFORMAN » 03 Oca 2016, 16:37

Gencebay yazdı:
Sırf bu başlıklar birleşse dünya bir yazı olur forumda. Araştırmadan soruyoruz birazda konular dağılıyor. Bir coğumuzun sorunu bu arkadaşlar.. Bu seferde cevap verecek vatandaş genemi aynı soru deyip es geçiyor beni,bizi sizi..
Forum biraz değiştirilse iyi olur. Mesela FAVORİT Ana konusu altında ALT FORUM olacak Örnek; Elektrik Sistemi, Motor Bölümü, Boya gibi olsaydı konular bence dağınık olmazdı. birde güzel bir Tema siteye :) Admin usta duyrulur.

Son günlerde gördüğüm en iyi yorum. +10.000 veriyorum

Yani bu ve buna benzer başlıkta sorusuna cvp arayan arkadaşlar forumu biraz dolaşsa bu konuda prof olur çıkarlar aslında.

Ama ben kendi adıma dayanamıyorum yinede cvp yazmaya calışıyorum. Uzun zaman bırakmıştım forumu aslında. Çünkü tekrar tekrar aynı konular ve aynı sorular. Zaten bütün soru ve konular mevcut forumda.
Ama işte iyi niyetli biri cıkıp bi soru soruncada bazen dayanamayıp yorumluyoruz napalım. Ama yakın zamanda komple bırakacağım bende.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kdr7 » 03 Oca 2016, 18:34

ben araştırdım forumda sürekli dolaşıyorum takip ediyorum arıyorum ama bilmediğim bazı noktalar oluyor o yüzden yazıyorum yoksa araştırmadan gereksiz yorum yapan birisi değilimdir.
"94 Favorit GLX"
Konya - Şanlıurfa

Kullanıcı avatarı
kdr7
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 03 Oca 2016, 23:13

kadir abi senin için yazmadık.
Sen ne yaptın bakabildin mi kolarifer işine.
Bide çalıştırma işinde sorun yaşıosan onuda sor bildiğimiz kadarıyla yanıtlayalım.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kdr7 » 04 Oca 2016, 16:03

Mustafa abi ben sökmeye çalıştım fakat gerekli anahtarları bulamadım o yüzden askıya aldım. kar yağıyor 2 3 gündür Urfaya. kar bitsin yapacam inşAllah ilgin için sağol abi. aküye takviye attıktan sonra bir daha sıkıntı olmadı şükür. :)
"94 Favorit GLX"
Konya - Şanlıurfa

Kullanıcı avatarı
kdr7
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga06 » 04 Oca 2016, 16:33

abi bende bıktım bu kaloriferden ya. termostat dediler termostat aldım ılık üflüyo olmadı. petek dediler petek aldım takmasıyla birlikte 120 tl verdim yine aynı geride veremedim peteği almadılar . yokmu buna care çok para harcadım yaaa
tolga06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolga ünal

İleti SKDFORMAN » 04 Oca 2016, 17:12

Tolga kardeşim maaşallah elli yere yazmışsın. Forumu biraz araştırsan zaten ulaşırsın tüm bilgiye.

Aracına gereken herşeyi yaptın, peteğin sıfır ve sıcaksa bunlara rağmen sıcaklık alamadıysan kalorifer sıcak soğuk kumandan-anahtarın arızalı olabilir. Başkada ihtimal yok zaten dediklerinin dışında.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga06 » 04 Oca 2016, 17:39

SKDFORMAN yazdı:Tolga kardeşim maaşallah elli yere yazmışsın. Forumu biraz araştırsan zaten ulaşırsın tüm bilgiye.

Aracına gereken herşeyi yaptın, peteğin sıfır ve sıcaksa bunlara rağmen sıcaklık alamadıysan kalorifer sıcak soğuk kumandan-anahtarın arızalı olabilir. Başkada ihtimal yok zaten dediklerinin dışında.

yok kardesim ya sogukta soguk sicakta ilik geliyo oda calisiyor yani
tolga06
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 04 Oca 2016, 17:55

Kardeşim bak resimde sarıyla işaretlediğim peteğe giden borular. Bu borulara motor sıcakken elle kontrol et. İkiside sıcak olması lazım. Peteği yeni değiştirdiğin için sıcak olması lazım. Bu borular sıcaksa başka ihtimal kalmıyo kumanda anahtarlarında sorun vardır.
Ha eğer motor sıcakken petek soğuksa petekte bi problem olabilir veya peteğe giden borularda da tıkanıklık olabilir.
Hararet durumun ne durumda. 90C mi su motor ısınınca. 70C civarıylsa ılık üfler bu soğukta.
Eklentiler
P_20151231_154827.jpg
P_20151231_154827.jpg (96.98 KiB) 3521 defa görüntülendi
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga06 » 04 Oca 2016, 18:34

SKDFORMAN yazdı:Kardeşim bak resimde sarıyla işaretlediğim peteğe giden borular. Bu borulara motor sıcakken elle kontrol et. İkiside sıcak olması lazım. Peteği yeni değiştirdiğin için sıcak olması lazım. Bu borular sıcaksa başka ihtimal kalmıyo kumanda anahtarlarında sorun vardır.
Ha eğer motor sıcakken petek soğuksa petekte bi problem olabilir veya peteğe giden borularda da tıkanıklık olabilir.
Hararet durumun ne durumda. 90C mi su motor ısınınca. 70C civarıylsa ılık üfler bu soğukta.

kardesim borular sicak hararette yarimin biraz ustunde
tolga06
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga06 » 04 Oca 2016, 18:36

tolga06 yazdı:
SKDFORMAN yazdı:Kardeşim bak resimde sarıyla işaretlediğim peteğe giden borular. Bu borulara motor sıcakken elle kontrol et. İkiside sıcak olması lazım. Peteği yeni değiştirdiğin için sıcak olması lazım. Bu borular sıcaksa başka ihtimal kalmıyo kumanda anahtarlarında sorun vardır.

kardesim borular sicak ama el yakacak kadar degil hararette yarimin biraz ustunde
tolga06
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 05 Oca 2016, 00:52

tolga06 yazdı:

O zaman benim diyeceğim başka bişey yok. Borular ve petek sıcaksa içerdeki kumanda-anahtar mekanizmanı kontrol et.
Tecrübeli diğer arkadaşlar boruların sıcak olduğu halde neden içeri yansımadığını yorumlarlar umarım.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 05 Oca 2016, 11:27

SKDFORMAN yazdı:
tolga06 yazdı:

O zaman benim diyeceğim başka bişey yok. Borular ve petek sıcaksa içerdeki kumanda-anahtar mekanizmanı kontrol et.
Tecrübeli diğer arkadaşlar boruların sıcak olduğu halde neden içeri yansımadığını yorumlarlar umarım.

Sanırım sıcak-soğuk ayarlayan musluk kapalı ya da az bir şey açık. Başka da bir şey gelmiyor aklıma.
Ha bir de komple sistemin havası alındı değil mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 05 Oca 2016, 16:40

Diğer başlıkta bişey farkettik resimi ekliyorum.
Benim LPG su bağlantısı resimde kırmızı ok ile işaretlediğim şekilde. Yani kalorifer peteğiyle bi bağlantısı yok. Ama resimde sarı ile bağlanmış olan LPG su sistemi kalorifer peteğinden çekilmiş galiba.
Isınamamanın nedeni bu olabilir. Bunu bi kontol edin.
Eklentiler
20160104_141916.jpg
20160104_141916.jpg (92.34 KiB) 3454 defa görüntülendi
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi