sıcak kalorifer sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sıcak kalorifer sorunu

İleti abdLh » 05 Oca 2016, 20:11

SKDFORMAN yazdı:Diğer başlıkta bişey farkettik resimi ekliyorum.
Benim LPG su bağlantısı resimde kırmızı ok ile işaretlediğim şekilde. Yani kalorifer peteğiyle bi bağlantısı yok. Ama resimde sarı ile bağlanmış olan LPG su sistemi kalorifer peteğinden çekilmiş galiba.
Isınamamanın nedeni bu olabilir. Bunu bi kontol edin.

benim bağlantı şu şekilde altta boşaltma borusunun oralardan boru çıkıyor kalorifer peteğine giriyor ordan çıkıp beyine gidiyor beyinden çıkanda tekrar motora giriyor diğer resimleri yarın yüklerim benim birde hararet göstergesi çizgide, fan ise çizgi ile kırmızının ortasında açıyor araba baya bi çalıştıktan sonra sıcaklık iyi oluyor birde ben bunu söküp takayımmı diğer bağlantı yerine sorun olmaz dimi ve sadece antifiriz kullanıyorum hiç su koymadan devamlı onun zararı olmaz dimi ısınmaya

abdLh
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdullah
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: favorit 135lx 94

İleti yasinacikyer » 06 Oca 2016, 11:18

SADECE ANTİFİRİZ KOYMANIN ZARARI DEĞİL FAYDASI OLUR . BİRDE NACİZANE KALORİFER SİSTEMİNİ DEFALARCA SÖKMÜŞ TAKMIŞ BİRİ OLARAK. BAĞLANTI BORULARINDAN BİRİNİ SÖKÜN (ANTİFİRİZ DEĞİŞİMİ YAPILIRKEN Kİ GİBİ) ANTİFİRİZ EKLEDİĞİNİZ YERİN KAPAĞINI AÇIN VE BİDONDAN DOĞRU SİSTEME HAVA VERİN BEN ÜFLEMİŞTİM. ÜFLEDİĞİNİZDE HAVA SUYLA BERABER RAHAT ÇIKMALI ÇIKMIYORSA SIKINTI VAR DEMEKTİR FARKLI BORULARI ÇIKARIP HAVA VERİRSENİZ BÜTÜN BÖLÜMLERİ TEST ETMİŞ OLURSUNUZ BEN DENEDİM 2-3 SEFER DOLDURUP BOŞALTTIM ÜFLEYEREK VE EPEYCE KÜF ÇIKTI İÇİNDEN. EN KÖTÜ İHTİMALLE KALORİFER DÜZELMESE BİLE SİSTEMDEKİ PASI KİRİ TEMİZLEMİŞ OLURSUNUZ. UMARIM SİZEDE FAYDA SAĞLAR.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 136L

İleti SKDFORMAN » 06 Oca 2016, 16:52

Yüzde 50 antifiriz yüzde 50 su (kireçsiz) öneriyorlar bizim araçlar için. Yani yarı yarıya. Aksi takdirde contanız daha cabuk yıpranır diyorlar. Bende senelerdir buna uyuyorum.
Yüzde yüz antifrizden kendi adıma kesinlikle kaçınırım. (bizim araçlar için)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Gencebay » 09 Oca 2016, 19:16

SKDFORMAN yazdı:Yüzde 50 antifiriz yüzde 50 su (kireçsiz) öneriyorlar bizim araçlar için. Yani yarı yarıya. Aksi takdirde contanız daha cabuk yıpranır diyorlar. Bende senelerdir buna uyuyorum.
Yüzde yüz antifrizden kendi adıma kesinlikle kaçınırım. (bizim araçlar için)

Aynı soruyu bende sordum ustaya ama o tamamen antifiriz koydu. Antifiriz suya göre çok ince olduğu için daha iyi olur dedi. Tamamen katkısız ? 10 gündür de bi sıkıntı olmadı. Umarım olmaz. Tek korktuğum termostat değişti kışlık taktırdım(88derece). Yazın bunu söktürüp yazlığa gerimi döneceğim yoksa böylemi kalacak. Sık sık fan açılırmış yazın ama hararet yaparsa oda sakat bir durum.
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Y.KAYA
Nereden: Kayseri
Arabanız: Favorit LX 1995

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir