Buji Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Buji Hk.

İleti blauzahn » 25 Ekm 2014, 14:35

Arkadaşlar merhaba, favorit ve karbüratörlü felicia grubu ile uyumlu olan aşağıda bilgilerini verdiğim bosch buji hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim? Bujilerimi bununla değiştirmeyi düşünüyorum. 0.6 elektrot aralığı bana cazip geldi. Sizce nasıl?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti hakan48 » 25 Ekm 2014, 16:06

yukarıdaki fr7dp buji felicia 1.3 MPİ ve Fabia 1.4 Mpi Araçlar İçin UYumlu Bujidir.
Aracınız Karbüratörlü İse Aracınızda İstediğiniz Performansı Alamama İhtimaliniz Yüksek.

Bu Bujiyi Daha Önce Champion ve Bosch Olarak Sattık
1.3 MPİ İçin Çok Güzel Bir Buji Ama Karbüratörlü Favorit Forman Felicia İçin UYumlu Değil.

İnternet Sitelerimizde Satışa Açık Değil Stoklarımızda Mevcut. Dilerseniz Bizden Temin Edebilirsiniz.
www.otoyedekparcacim.com.tr
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti blauzahn » 25 Ekm 2014, 18:17

Bir çok sitede bu bujinin karbüratörlü araçlara uyumlu olduğu bilgisi mevcut. Hatta favorit için de uyumlu olduğu bilgisi var. Uyumsuz olduğu ile ilgili kaynak gösterebilir misiniz? Bir de fiyat bilgisini pm olarak gönderebilir misiniz?

Edit: Ben şurada uyumlu olduğu bilgisini görüyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 25 Ekm 2014, 19:51

101000049AF OEM Numarası Felicia Bujisidir. Fakat Bosch un Referans Olarak Gösterdiği OEM Numarasının Felicia İle Alakası Yoktur. OEM Numaralarını Sorgularsanız Alt Kısımda Göreceksiniz. Genel Olarak Bosch Bu Tür Uyabilir. Kanısıyla Bir Sürü Araca Referans Gösteriyor. Opelde Uyabilir Diye Verdiği Platinium Bujiler Sürekli Olarak Bobin Yakıyor. :) defalarca başımıza geldi bu , yakıt yükselme gibi olaylardan dolayı bazı ustalar bosch bujiyi takmayıp ngk takıyor. Bujide Normalde NGK En İyisi , Skodada İse Brisk den Şaşmamak Gerek Eğer Bosch Takacaksanız Skodanın Önerdiğini Kullanmanızı Tavsiye Ederim. Tecdoc Gibi Uluslararası Kataloglara Bakıldığında Skoda OEM Numarasını Karşılayan Sadece Brisk Var.Bu da Skoda ya Göre Felicia ya Eşdeğer Buji Brisk Harici Yok.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti blauzahn » 25 Ekm 2014, 20:18

Anlıyorum Hakan Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. O zaman en son sizden aldığım bujileri kullanmaya devam edeceğim :) Peki bir sorum daha olacak size; km olarak fazla yol yapmıyorum. Bujileri en son sizden geçen sene bu zamanlar almıştım. Verimlilik açısından temizleme işlemi mi yapmalıyım ve nasıl? ya da değişim yoluna mı gitmeliyim?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 27 Ekm 2014, 00:20

http://www.otostart.com/index.php?optio ... 1-BOSCH-92

Bu sitedeki bosch 3 tırnaklı buji için de favoritlere uyumlu yazıyor. Ben de kararsız kalıp almamıştım. Buna yorumunuz nedir??
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti blauzahn » 27 Ekm 2014, 08:37

Şu anda yeni nesil araçlar için satılan lpg bujileri dahi tek tırnaklı olarak satılıyor. Bence bizim araçlara hele ki lpg takılıysa tek tırnak harici buji yaramaz diye düşünüyorum.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir