Favorit !!! Distribütör kırdı.... Zincir sardı.....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit !!! Distribütör kırdı.... Zincir sardı.....

İleti denizkavraal » 27 Ekm 2014, 00:21

Evet arkadaşlar forumda yeniyim herkese öncelikle Merhaba... 94 model favomla Kayseriden Çankırıya geldim 4. gün geri dönüş için Çankırıdan çıktım ve 70 km sonra patırdamayla stop ettik ve distribütör sanki bıçakla kesilmiş gibi kırılmış kaldıkmı Ankara akyurt ilçesinde... akyurt sanayi sitesine ite kaka getirdim içinde annem ve kız kardeşimle birlikte onları bi başkasının yardımıyla ankaradan bindrdim gittiler lakin yeni distr. vs pazar pazar bulduğum halde ordan oraya o dolmuş bu otobüs bin in çalışmadı dist. altı bile açılmadı zincir sarmış ve şu an o sanayi sitesinde ( site dediysemde toplam 5 dükkan falan var) yarım motor açılıp dist. zincir seti vs değişecek ve Allah izin verirse salı günü teslim alıp kayseriye döneceğim. Ustalar iyi gibi duruyor x5 şanzımanı vs yapıyorlardı kendininde daha önceden favoriti varmış zincirini vs değişmiş bakalım 600 civarı hesap çıkar dedi hayırlısı olsun... Saygılar

denizkavraal
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Deniz
Nereden: Kayseri
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 27 Ekm 2014, 00:29

hobaaaaa....

Gelişmeleri merakla bekliyoruz. Çok geçmiş olsun. Neden olmuş, niçin olmuş ayrıntıları paylaşırsanız biz skoda kullanıcılarına faydası olur. yağsızmı kalmış, zincirin bağlı olduğu dişlimi boşa çıkmış. Cidden çok merak ettim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti denizkavraal » 27 Ekm 2014, 00:39

kkkk945 yazdı:hobaaaaa....

Gelişmeleri merakla bekliyoruz. Çok geçmiş olsun. Neden olmuş, niçin olmuş ayrıntıları paylaşırsanız biz skoda kullanıcılarına faydası olur. yağsızmı kalmış, zincirin bağlı olduğu dişlimi boşa çıkmış. Cidden çok merak ettim.

Aracın yağı suyu antifirizi vs hepsi tamam gelmeden önce tüm bakımlarını yaptırdım fakat bu sorunun zamanla olacağını zincirin zamanla o şakırtı sesinin tehlike çanına dönmesiyle başlıyormuş ve zincir avansı sıkıştırmış avansı kıramayacağı içinde distr.ü kırar bu yani zamanla olan birşey burda yapmasa normal bindiğin süre içinde yine 300-400 km sonra bu başına gelecekti ama burda geldi oda şansına dedi usta,olay bugün başıma geldi araç sanayide inşallah yarın görüşüp tekrar bilgi veririm salı günü teslim alırsın ded, lakin korkum inşallah sibopları vs eğmemiştir,sizce eğilme şansı varmıdır ?
denizkavraal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKDFORMAN » 27 Ekm 2014, 01:01

Zincir kopmadığı için sbopların eğilmesi vs. olacağı ihtimali düşük diye düşünüyorum.
Peki zincir avansı nasıl sıkıştırmış onu anlamadım. Avans bozuluyor zincir boşalınca. Eee kopmamışta. Yine kötünün iyisi gelmiş başınıza. bununla geçmiş olsun.
Ustanıza sorarmısınız böle bir olayın başımıza gelmemesi için nelere bakmalıyız. Nelere dikkat etmeliyiz. Örn. distiribitördeki boşluğamı. yani zincirin avansı sıkıştırmaya ve zorlamaya başladığını nereden anlayabiliriz. Şanssamı gidiyoruz yoksa.
Gerçekten ilk defa duydum. Şok oldum. tekrar çok geçmiş olsun.
Forumda arayın böle bi olay bulamassınız. Ben şahsen görmedim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti denizkavraal » 27 Ekm 2014, 01:08

kkkk945 yazdı:Zincir kopmadığı için sbopların eğilmesi vs. olacağı ihtimali düşük diye düşünüyorum.
Peki zincir avansı nasıl sıkıştırmış onu anlamadım. Avans bozuluyor zincir boşalınca. Eee kopmamışta. Yine kötünün iyisi gelmiş başınıza. bununla geçmiş olsun.
Ustanıza sorarmısınız böle bir olayın başımıza gelmemesi için nelere bakmalıyız. Nelere dikkat etmeliyiz. Örn. distiribitördeki boşluğamı. yani zincirin avansı sıkıştırmaya ve zorlamaya başladığını nereden anlayabiliriz. Şanssamı gidiyoruz yoksa.
Gerçekten ilk defa duydum. Şok oldum. tekrar çok geçmiş olsun.
Forumda arayın böle bi olay bulamassınız. Ben şahsen görmedim.

Salı günü aracı teslim aldığımda inşallah hepsini didik didik edip soracağım ve sizlerle ilk molada paylaşacağım, bu arada bırakın forumu ben internette saatlerce aradım taradım böyle bi olay yaşayan yok yada paylaşan yok#bence yaşayan olmamış gibi geliyor
denizkavraal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti blauzahn » 27 Ekm 2014, 08:40

Büyük geçmiş olsun. Haberleri merakla bekliyoruz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir