karbiratör

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karbiratör

İleti ilhankakan » 31 Ekm 2014, 11:25

sevgili arkadaşlar ben yeni üye oldum umarım burda bana da yardım cı olunur benim 1990 model 1993 de tafiğe çıkmış bir 136l var aracı 2 ay oldu alalı genel söylenirse aracımdan mem nunum temiz motoru iyi hararet sorunu omıyan lpg li sorum şu arkadaşlar benim aracım lpg takılı fakat aracım lpg de sorun suz çalışıyor fakat benzine geçtiğinde kesinlikle çalışmıyor fakat aracı ben zinde ken iterek çalıştırıyoruz araç o şekilde gidiyor gazdan ayağımı çekince hemen stop ediyor neden dir acaba bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim...

ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilhan kakan
Nereden: Bursa
Arabanız: 136l

İleti SKDFORMAN » 31 Ekm 2014, 17:24

Uzun süre benzinde kullanılmayan araçta bu tür sonuçlar olabiliyor. Bu durumun bi cok nedeni olabilir.
Benzin deposundaki erezyon nedeniyle benzin hortumlarınız tıkanmış olabilir.
Benzin otomatiğiniz benzinsiz çalışmaktan dolayı bozulmuş olabilir.
Kalbiratörde problemler olmuş olabilir.
Gaz-Benzin geçiş düğmeniz arızalı veya yanlış kullanım olmuş olabilir.
Ve daha vs. vs. bi çok nedeni olabilir.
Ayağınızı gazdan çekince benzinde stop ediyor olmasıda şöyle. LPG li araçlarımızda hava girişleriyle oynanıyor. Dolayısıyla benzinde ayarsızlık doğaldır diye düşünüyorum. Örn. benzine aldığınızda araç cok fazla yakar.
Bu arada benimde benzinde ayağımı gazdan çekince stop ediyordu. tabiyki benzinde çalışırken aracım. Şuan benimkide çalışmıyor. benzin otomatiğim iptal çünkü ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ilhankakan » 31 Ekm 2014, 17:32

teşekür yazdıkların mantıklı fakat aracın benzinle ilgili herşeyi çalışıyor yani bensin otamatiği falan herşey var benzin geliyor sanırım uzun zaman dır ben zinde çalışmadığından uzun yola çık dığımda 100 150 km benzinde gitsem sanırım düzelir gibi geliyor
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 31 Ekm 2014, 18:31

ilhankakan yazdı:teşekür yazdıkların mantıklı fakat aracın benzinle ilgili herşeyi çalışıyor yani bensin otamatiği falan herşey var benzin geliyor sanırım uzun zaman dır ben zinde çalışmadığından uzun yola çık dığımda 100 150 km benzinde gitsem sanırım düzelir gibi geliyor

Araç LPG ye göre ayarlandığından 100-150km benzinde gitmek size çok pahalıya patlar diye düşünüyorum. Belki 15-20km.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blues84 » 31 Ekm 2014, 19:16

Sizin gene iyi; ayağınızı çekince duruyor..
:)
Benim geçende denediğimde ayağımı yarıya kadar bastığım halde de istop etti çoğu kez.
Ondan sonra gürrrr 2000 devir...
:(

Yolda kalmayacak kadar benzin alın, onunla kısa mesafelerde kuytu yerlerde, düşük vitesde benzinde ara ara kullanın..
Gaz bitince kullanın..
Kışın çok soğuk görüyorsa, park etmeden önce benzine alın, ilk çalıştırmada rahatça çalıştırıp ısınınca gaza geçin..

Yapılan ayarlar hava sıcaklığına göre değişiyor, aslında tüplü sistemde hava ve rölantiyi de düzenleyen ekstra mekanizmalar olmalı bence ama ustaya para verilsin SİSTEM UCUZ olsun denerek bunlar eksik olmuş..
Bir de araç modelleri çok çeşitli... Birine uydursan ötekine uymaz..
O yüzden araç sahipleri bizler rölanti ve hava ayarını kendimiz bilip havaya veya keyfimize göre kendimiz ayarlamalıyız.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti SKDFORMAN » 31 Ekm 2014, 19:41

blues84 yazdı:O yüzden araç sahipleri bizler rölanti ve hava ayarını kendimiz bilip havaya veya keyfimize göre kendimiz ayarlamalıyız.

Aynen katılıyorum. Ben ve forumdan bi kaç arkadaş kendimiz ayarladık. Şuan kendi adıma yakıt tüketiminden ve çekişten oldukça memnunum. Bu nedenden benzine aldığımızda problemin ne olduğunu biliyoruz.
Araçlarımız LPG li ve kalbiratörlü. Bu nedenden benzindeki problemlere fazla takılmamak gerekir. Çalışsın yeter.
Diye düşünüyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilhankakan » 01 Kas 2014, 15:29

en son yaptığım şey aracın karbiratör kapağını iyice elimde var olan aliminyum yapıştırıcıyla güzelcene ava almıcak şekilde yapıştırdım ön borusunuda tamamen yapıştırdım sonra kalemle 5 adet deldim şimdi ise araç çıldırdı çekişi falan müthiş oldu sadece sorunum ben zinde çalışmaması diğer yazılanlarda okuduğum kadarıyla istop ederken benzinde bıraksam acaba çalışırmı şimdi onu denicem yada karbiratörcüye götürmem gerekiyormu yada bu tür sorun genel olarak her sigotada oluyormu boşuna para vermiyeyim karbiratörcüye
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir