blackline ruzgarlik ve bagzi parcalar ariyorum arkadaslar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

blackline ruzgarlik ve bagzi parcalar ariyorum arkadaslar

İleti cebi » 02 Kas 2014, 19:27

Merhabalar arkadaslar yaklasik 1 ay once favorit black line aldim, artik bende skodaciyim araniza yeni katildim adim erdinc tekirdagdayim. Bu araci tanis bi abimizden aldim, oda bi gurbetci teyzeden almis :) araba cok gunes altinda kalmis ustunde cok gunes yanigi var. Bu araclarda biraz cahilim bir kac bilgi istiyorum yardimci olursaniz sevinirim, araba 70.000 km de sorgulattim en son 4 senelik kayitlar gorunuyor kazasi falan yok km dogru gorunuyo gerci motorda guzel calisiyo, ama yinede merak daha oncesini gorebiliyormuyuz? Diger bir sorum aracla trabzona gidip geldim yaklasik 2500 - 3000 km yaptim hic bir sorun yok ama heraret hic cikmiyor, termostadi baktirdim 74luk varmis cikartirdim 88 lik taktirdim ist trafiginde ve k.eline gidip geldim gostergede sadece 1 cm oynama oldu hep en alt cizgide en alttaki kutucukta duruyor, acaba musurmu bozuk. Bir diger sorum arac lpgden benzine geciyor ama stop edince benzinde calismiyo, sadece benzinde stop edince benzinde calisiyor bunun nedeni nedir. Son sorum gunesden dolayi bagaj ustundeki ruzgarlik kurumus ve yamulmus yenisini alabilecegim bir yer varmi bilrde gostergenin oldugu bolum kabarmis gunesten onunda yenisini bulabilirmiyim, cok soru sorum farkindayim yardim ederseniz sevinirim :)

cebi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinc Çebi
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Favorit BlackLine

İleti SKDFORMAN » 03 Kas 2014, 01:52

Hoşgeldin Erdinç kardeş. Hayırlı uğurlu olsun güzel araba güzel tercih.
Yaşa bağlı deformasyonlar normaldir, hepsinde var ufak tefek.
4 sene öncesini bildiğim kadarıyla göremiyorsun. 70bin de olduğuna aracının temizliğine bakarak karar ver. İçin rahat olsun.
Hararetin hiç çıkmamasına gelince. Eğerki orj. radyatör sistemi ve orj. fan sistemi varsa araçta hararetin hiç oynamaması pekte mümkün değil. Değişik olsa bile hararetin oynaması gerekir. hararet müşürün veya gösterge arızalı olabilir. Siz yinede forumdan orj. fan ve radyatör resimlerine bir bakın. Aracınızla mukayese edin.

Araç LPGden benzine hemen geçer. Ama LPG de stop edip benzinde çalıştırmayı denerseniz zor çalışır. Aynı şey benzinde bırakıp LPG de denersekde geçerli. Bu problem değil. Hepsi böyle. Nasıl çalıştırmak istiyorsanız öyle bırakın.
LPG-Benzin geçiş düğmesini doğru kullandığınıza eminmisiniz. İki geçiştede boş konuma almalısınız.
Bildiğim kadarıyla rüzgarlık parçacılarda var. İnternettede olması lazım.
Göstergenin olduğu bölüm araç yaşı itibariyle hepimizin kötü. Ona forumda çok güzel kaplama yapan arkadaşlar oldu. bi bakın. Bende fırsat bulup bi gün yapacağım inş.
Tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti cebi » 03 Kas 2014, 03:01

Bilgilendirdiginiz icin tsk ederim, temzlikten yana icim rahat ayni araban arkadasta var onun calisma sesiyle benimki arasinda fark var ve en cok sevdigim ve kanarak aldigim tarafta orjinal koltuk ve kapi dosemeleri ilk gunku gibi duruyo hirpalanmamis, herarette oynama oluyo ama fazla degil yani yariya kadar gelmiyo hic cikartamadim o seviyeye, tamirciye gosterdim hararet musurundeki kabloyu cikartip kisa devrw yaptirdi ibre tavan yapti yani ibrede aorun yok, yeni bi musur almam lazim, gostergeyede karbon yapsam daha sonra atarmi diye dusunuyorum
cebi
CLASSIC
CLASSIC

İleti kurtoğlu11 » 04 Kas 2014, 15:53

merhaba kardeş haayırlı olsun harraret göstergesi benimde aynı en alt çizgide fan açıyor önemli olan suyun kanamması (fokurdamaması) trabzona gitmişsin gelmişsin birşey yoksa hiç orasınla burasınla oynama eski araba çünkü oynadıkça eskisi gibi olmuyor . göstergenin orasını bende şu koltukların üstündeki siyah deriyle kaplamışlar gayet güzel sende mobilyacılardan gidip alıp ölçüp kaplayabilrsin
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti cebi » 05 Kas 2014, 09:05

kurtoğlu11 yazdı:merhaba kardeş haayırlı olsun harraret göstergesi benimde aynı en alt çizgide fan açıyor önemli olan suyun kanamması (fokurdamaması) trabzona gitmişsin gelmişsin birşey yoksa hiç orasınla burasınla oynama eski araba çünkü oynadıkça eskisi gibi olmuyor . göstergenin orasını bende şu koltukların üstündeki siyah deriyle kaplamışlar gayet güzel sende mobilyacılardan gidip alıp ölçüp kaplayabilrsin

saolun tsk ederim, dediginiz gibi sikinti yokken motorla ugrasipta sikinti yaratmayayim kendime, suni deri isinede bi bakayim hosuma giderse denerim tekrar saolun
cebi
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir