çalışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çalışma

İleti ilhankakan » 04 Kas 2014, 23:13

arkadaşlar bende de 90 model 93 de trafiğe çıkan bir araçvar 136l benim aracım sabahları ilk çalışmada beni zorluyor 3 veya 4 marş da alıyor tabi sonrasında çalışması güzel neden olabilir bana fikir verirseniz sevinirim
daha öncede burda sorunlarımı dile getirdim sağolsun arkadaşlar ilgilendi umarım yine olur ...

ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilhan kakan
Nereden: Bursa
Arabanız: 136l

İleti İstop » 04 Kas 2014, 23:37

sa hocam anahtarı 1 konuma getır tık sesını duy kontagı tekrar kapat tekrar tık sesını duyunca bas marsa alması lazım havalar soguk o yuzden gazda o problem oluyo aslında olmaması lazım ama bı sekılde o gaz ucuyo bıyerlerden ha soyle bıseyde var aracını aksam park etmeden once benzıne al bırak ıstersen bı hafta beklesın kontagı cevırır cevırmez calısır aracın. hem benzınde ısıtıp surmen soguklarda gaz tasarrufuna hemde aracının cabuk ısınmasını saglar. okadarda kafana takma bu durumu hepımızde var :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 05 Kas 2014, 03:01

ilhankakan yazdı:arkadaşlar bende de 90 model 93 de trafiğe çıkan bir araçvar 136l benim aracım sabahları ilk çalışmada beni zorluyor 3 veya 4 marş da alıyor tabi sonrasında çalışması güzel neden olabilir bana fikir verirseniz sevinirim
daha öncede burda sorunlarımı dile getirdim sağolsun arkadaşlar ilgilendi umarım yine olur ...

Kışın aracın LPG de zor calışması normal. Ayarları yaza göre ayarlı çünkü. Kış ayarı yapmak gerek. Ama yinede zor calışır. Beyin donuyo sonuçta.
Birde çalışmıyor derken nasıl calışmıyor. Mesela tam çalışacak gibi yapıp devamlı stop ediyor. Veya hiçmi çalışacak gibi yapmıyor. Bu sorun tamamiyle gaz ayarıyla alakalı işte. Beynin üstündeki rolanti ayar vidasını yarım tur sola doğru çevirin, duruma göre tam turda olabilir. Sorununuz çözülecektir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ilhankakan » 05 Kas 2014, 11:12

3 veya 4 sefer basıyorum öyle çalışıyor beyin deki vida diyorsun hangisi o dediğin vida
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilhankakan » 05 Kas 2014, 11:41

buraya baktım biraz bilgi aldım http://www.evdeteknik.com/lpg%20ayar%C4%B1.htm
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 05 Kas 2014, 11:47

bence kendın ugrasma bılmıyosan ısının ehlı bı lpg cı bıraz ateslemenı kuvvetlendırecek bı role ve guzel bı gaz rolantı ayarı yapar sorunun hallolur dıye dusunuyorum. bu saydıgım ıslemler 10 lıradan fazla degıl fazla ısteyen yere gırme zaten.50 tane ustayım dıyen adamın berbat edecegı bı ısı ısının ehlı bı usta mukemmel yapıyo bırakıyo bıraz sorusturup yaptırın sorununuzdan kurtulursunuz.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir