İç aydınlatma lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İç aydınlatma lambası

İleti Nuh_52 » 08 Kas 2014, 17:31

Merhaba forumdaşlar.
Aracımın ön kapı menteşeleri bölümünde olan öüşürleri temizledim kopan kablo vardı onları onardım. Fakat kontak kapalı iken iç lambanın yanmadığını farkettim. Bu lamba normalde kontak kapalı iken yanardı ki normal olan bu. Bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardım

Skoda Favorit lx. *1994*58.000 KM *
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nuh Özcanlı
Nereden: Ordu
Arabanız: Favorit 94 lx

İleti Onur » 08 Kas 2014, 21:45

hocam kapıda açıldığı zaman bi mandal var orda bi temassızlık vardır kapttığında içeri giriyor kapı açıkken dışarda duruyor gergi kolunun biraz alt tarafında
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti Onur » 08 Kas 2014, 21:46

hocam kapıda açıldığı zaman bi mandal var orda bi temassızlık vardır kapttığında içeri giriyor kapı açıkken dışarda duruyor gergi kolunun biraz alt tarafında
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti Nuh_52 » 08 Kas 2014, 22:54

Onur yazdı:hocam kapıda açıldığı zaman bi mandal var orda bi temassızlık vardır kapttığında içeri giriyor kapı açıkken dışarda duruyor gergi kolunun biraz alt tarafında
evet biliyorum onu. Onu onarırken farkettim. Asıl sorun kontak kapalı iken hiç yanmıyor. Kontak açınca yanıyor. Nereden düzelir acaba
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 09 Kas 2014, 16:04

Lamba ile oynamadınız ise kopan kabloyu yanlış yere bağlamışsınızdır...
Aküden direk hat tavan lambasının bir ucuna geliyor. Diğer ucu lamba üzerindeki anahtarla şase yapılırsa kapı kapalıyken ve sürekli yanar. Kapı pervazındaki sviç üzerinden şase olursa da kapı açıkken yanar..
Lambadaki en sağdaki uç (+) direk akü ye bağlı olduğunu kontrol edin..
Anahtarın içindeki uzun metal parçanın doğru şekilde yerine oturduğundan emin olun..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Nuh_52 » 10 Kas 2014, 19:02

blues84 yazdı:Lamba ile oynamadınız ise kopan kabloyu yanlış yere bağlamışsınızdır...
Aküden direk hat tavan lambasının bir ucuna geliyor. Diğer ucu lamba üzerindeki anahtarla şase yapılırsa kapı kapalıyken ve sürekli yanar. Kapı pervazındaki sviç üzerinden şase olursa da kapı açıkken yanar..
Lambadaki en sağdaki uç (+) direk akü ye bağlı olduğunu kontrol edin..
Anahtarın içindeki uzun metal parçanın doğru şekilde yerine oturduğundan emin olun..

Uzun zamandır kontak kapalı iken yanmıyor lamba. Evet dediğiniz gibi kırmızı kablo enerji. Bu kablo nereye bağlı bilginiz varmı yani sigortayamı yoksa baska akü bağlantı yerimi var ?
Kullanıcı avatarı
Nuh_52
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 10 Kas 2014, 19:17

Öndeki yolcu koltuğu ayakucundaki sigorta kutusundan enerji alıyordur..
Teyp veya alarm vesaire bağlantı yapılırken de KAZAYA uğramış olabilir..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti erender » 11 Kas 2014, 23:14

Başlığı yakalamışken hemen paylaşayım, :) arkadaşlar şöyle bir ürün var iç aydınlatma için, kare beyaz led.

Bizim iç aydınlatmanın ampul yerine uygun soketiyle çok rahat takılıyor. İçerinin karanlık olması sıkıntıydı bu şekilde eskisinin 3-4 katı daha aydınlık oldu. Ürünü bir arkadaşım çinden getirtmiş fazla olanıda bana verdi. Alibaba gibi çin sitelerinde bulunan bir ürün.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir