distrübötür değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

distrübötür değişimi

İleti AG7 » 16 Kas 2014, 16:27

skoda-severler mrb. 95 model favorit aracımda teklemeler meydana gelmeye başlamıştı.. ve distrübütör tarafından özellikle motor soğukken, çıt çıt diye sesler gelmeye başladı. ama ara ara yapıyordu.. neyse dün gittim distrübütörü komple yeniledim. usta dedi ki öncekinden daha seri olur dikkat et dedi. doğru da sanayiden bi çıktım. gaza dokunmam yetiyodu. zaptedilmez bi hal aldı. hatta benim oynak devir saatim bile ip gibi oldu. bi alaka kuramadım ama o bile düzeldi. 2000 ile 3000 devirin arasında oynayıp duruyodu. fakat bugün farkettim. dip gaz yapınca özellikle 1. viteste kalkarken 2ye atmadan önce araçta gaz ayarı kısık gibi, belli bi devire gelene kadar herhalde motor kendini frenLiyo. bunu 1.viteste farkediyorum birazda 2de, 3 4 5 çok farketmiyorum bu arada araç daha 3500 kmde motor falanda yeni yapıldı komple sıfırladım.. yani sormak istediğim şu.. "Distrübütörü yeniledikten sonra gaz ayarı gerekiyor mu?" öyle bi duyum aldım da. Sizlere sormak istedim.. herşey için saolun

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti phenomx3 » 16 Kas 2014, 18:28

ateşlemeyle ilgili herhangi bir parçanın değişmesi gaz ayarını gerektirir bence. avans ve gaz ayarını yaptırın .
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AG7 » 17 Kas 2014, 08:27

teşekkürler... avans ayarını yapmıştı usta. distrübütörü sağa sola çevirerek ayarladı. eski distrübütör varken gaz ayarını yaptırmıştım. yenisi takılınca yeni istiyo dimi haklısınız. yeniden teşekkürler
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti favorit55 » 17 Kas 2014, 08:49

avansını avans tabancasıyla ayarlarsa daha sağlıklı olur. sonrasında gaz ayarı muhakkah gerekli
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti AG7 » 17 Kas 2014, 11:16

favorit55 yazdı:avansını avans tabancasıyla ayarlarsa daha sağlıklı olur. sonrasında gaz ayarı muhakkak gerekli

o avans tabancasını bilmiyordum. haftasonu onu kesinlikle ayarlatırım. ardından gaz ayarı. çok saolun..
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 18 Kas 2014, 23:40

değişmişken keşke beynide değiştirseydin genelde tekleme sorunu beyinden kaynaklanır bende hataya düştüm distrübitör kolay kolay bozulmuyo temizleyip tekrar kullanılabilir ...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti meczup » 19 Kas 2014, 08:56

Selamunaleyküm arkadaşlar bende tekleme sorunları vardı hatta baya bir ilerledi pat pat sesler gelmeye başlamıştı distribütör'ü yağla dediler yağladım ama değişen hic birşey olmadı tamirciye gittim gazciya yolladı gazcı bunun tamirlik işi var dedi sonra başka bir tamirci sonuç hüsran bende kizdim tevzi makarasini Değistirdim simdi çok şükür hem arabanın çalışması bayaa bir rahatladı hem de tekleme itekleme diye birşey kalmadı
meczup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: firat karakelle
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit glx

İleti AG7 » 21 Kas 2014, 12:17

Onur yazdı:değişmişken keşke beynide değiştirseydin genelde tekleme sorunu beyinden kaynaklanır bende hataya düştüm distrübitör kolay kolay bozulmuyo temizleyip tekrar kullanılabilir ...

beyin derken lpg beyni dimi? değişeli 2-3 ay gibi bişey oldu. diyafram bozulmuştu. deiştirdim onu...
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 22 Kas 2014, 15:24

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.. gerek sizler gerekse geçmişteki forumlardan yararlanarak sorunu çözdük arkadaşlar.. favorit-forman/acayip-bir-sorun-t6910.html adresindeki konuyu açan arkadaşın çözdüğü yöntemden yola çıkarak aracımın gaz yememe sorunu ortadan kalkmıştır..
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 22 Kas 2014, 15:28

bu arada araç soğukken gayet iyi fakat motor ısınınca gaz yemiyordu.. hava filtresinin borusuna ek olarak yangın hortumu geçirip farın altına sallamıştım. bunu yapmamın sebebi doğan slx fanı taktığımızdan dolayı fan çalışınca oluşturduğu fazla havadan dolayı motoru boğup stop ettiriyordu. şimdi ise o yangın hortumunu iptal edip eski düzenine getirdim. yarısını bantla kapatıp farın altından soğuk hava yerine, motorun sıcak havasını almasını sağladık. önceden eski distribütörde yapmıyodu bunu yeniyi takınca demek ki bişeyler değişti. eski haline geri döndürdük. şimdi ALLAH'a şükür gayet iyi...
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir