Distributore vakum yapinca hareket yok

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Distributore vakum yapinca hareket yok

İleti cebi » 19 Kas 2014, 15:10

Arkadaslar, bende distributoru soktum, ama tevzi makarasi elle cevirince epey bi hareket ediyo 3-5 cm kadar, bide karbiratordeki hortumu sokup vakum yaptigimda paso hava geliyo ama distributorde oyma olmuyo, bi eksiklik var cunku hava cektigimde surekli geliyo belli bi yerde zorlama falanda yapmiyo sanki hortum delik ama kontol ettim saglam, videolarda gordugum vakum yapinca oynayan parcayi el ile oynattigim zaman yarim cm oynuyo ve birakinca eski yerine donuyo, distributor omrunumu tamamlamistir acaba

cebi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinc Çebi
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Favorit BlackLine

İleti SKDFORMAN » 19 Kas 2014, 19:25

Dist. vakum tertibatında bir vida var. Hortumun girdiği yerde, dış tarafta 14lük olması lazım. O vidayı sökün içinde bir yay var. Yayı sökmüş olabilirler. Veya vidanın yanından hava kaçırıyor olabilir. Ayıca hortumda veya dist. giriş tarafında kırık çatlak kaçak olabilir. Bu problemde dist. miyadını doldurmuş diyemeyiz. Dist. kolay kolay arızalanan bi parça değildir.
Dist. elle oynayınca 3-5cm kadar oynamaması lazım aslında. 3-5 santim demek neredeyse yarım tur gibi anlıyorum ben. Bu pekte doğru bişey değil sanki. Tam emin olmamakla birlikte ustanıza danışmanızı öneririm.
Benimki max. yarım cm oynuyordu tabiki zorlamadan...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti cebi » 20 Kas 2014, 10:04

tamamdır sorun dedıgınız gıbı yayda, cok sertti degıstırdım oldu saolun :)
cebi
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 20 Kas 2014, 14:13

Peki yayı değiştirince araçta ne tür değişiklikler oldu. Gözlemlerinizi paylaşırmısınız. Bende daha dirençsiz bir yay takma ve deneme düşüncesindeyim. Görüşlerinizi paylaşırsanız yararlı olacaktır.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti cebi » 20 Kas 2014, 18:24

Eski yayda ne kadar vakum yaparsam yapayim ne distributorde nede aracta bi hareket olmuyodu, daha bi yumusak yayla degisince vakum yapinca dist. Hareket ediyo ve araba devri yukseliyor. Yani vakum yaptikca gaza basarmis gibi oluyo sesi yukseliyo, ama oyle fazla degil. Gidisatinda iyilesme oldu ama oyle cok farkli degil, benim sibop ayarlarimdada sikinti var belki ondan kaynaklaniyodur sehir icinde denedim en fazla 4. Videse atabildim sehir ici oldugu icin ondada 100u gordum
cebi
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir