arka silecek ve muayne

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arka silecek ve muayne

İleti favorit55 » 22 Kas 2014, 17:23

Merhaba
Arka silecek motoru sileceğin takılı kalmasından ötürü yandı. yerinden söktüm silecegin kabortadaki yerini kapattım. Yanlız muaynede silecek sorun oluyormu? veya çalışmaz vaziyette yerine taksammı bilgisi olan var mı

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti Onur » 22 Kas 2014, 17:48

çalışmasında fayda var bence bi motor uydur çıkma yada sıfır hafif kusurlu olarak muayeneden geçiyo die biliyorum..
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti kurtoğlu11 » 22 Kas 2014, 18:45

benim arka silecek ve geri vites ışıkları çalışmıyordu hafif kusur olarak geçti
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti aslan_1960 » 23 Kas 2014, 00:25

Selamınaleyküm,benim formanı aldığımda arka silecek sökülmüş yeri kaynakla kapatılmıştı.Muayenede hiç bir sorun çıkmadı.Ama seninkinde sorun çıkarırlarmı bilemem?
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti İstop » 23 Kas 2014, 00:40

fatıh arka sılecek bende ıptal bakmadılar bıle. ama eger muayeneye gırdıysen arka sılecek calısmıyo dıye bıraktılarsa yaptırman gerekır keske gırmeden kapatsaydın ama neye ne kusur yazacakları bellı degıl.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti favorit55 » 23 Kas 2014, 09:26

Nette buldum 120 lira Vika marka ne kadar calisir oda belli değil belki muayenede sikinti olmazsa almam diyiyordum ama kesin değilse almakta fayda var
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favorit55 » 23 Kas 2014, 09:27

İstop yazdı:fatıh arka sılecek bende ıptal bakmadılar bıle. ama eger muayeneye gırdıysen arka sılecek calısmıyo dıye bıraktılarsa yaptırman gerekır keske gırmeden kapatsaydın ama neye ne kusur yazacakları bellı degıl.

Muayeneye görmedim şubatta giricem o yüzden sordum
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 23 Kas 2014, 13:12

fatıh orda nasıl bılmıyorumda benım arka ıptal sılecek kolunun bosluguna bı plastık tıpa koymuslar benden oncekı sahıbı hıc adam sıleceklerı calıstırıyo ama arka marka demedı hafıf bıkac kusurum var onlarda farın bırı fazla ısık salıyomus bıde aku kutup basının koruma kapagı yokmus mus :) bence 120 bıraz gereksız bı gır madem arkayı ıptal edıp kapatıp bı tıpayla falan sıkıntı olursa bır ay vaktın oluyo oyle al madem ha bıde hıc ses etme muayenede dedıklerı yere bırak gec bekle
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 23 Kas 2014, 16:48

İstop yazdı:fatıh orda nasıl bılmıyorumda benım arka ıptal sılecek kolunun bosluguna bı plastık tıpa koymuslar benden oncekı sahıbı hıc adam sıleceklerı calıstırıyo ama arka marka demedı hafıf bıkac kusurum var onlarda farın bırı fazla ısık salıyomus bıde aku kutup basının koruma kapagı yokmus mus :) bence 120 bıraz gereksız bı gır madem arkayı ıptal edıp kapatıp bı tıpayla falan sıkıntı olursa bır ay vaktın oluyo oyle al madem ha bıde hıc ses etme muayenede dedıklerı yere bırak gec bekle

Ahmet abiye +1
bencede gereksiz. İptal en iyisi.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Onur » 23 Kas 2014, 22:49

Valla kardeşim gereksiz demeyin yamurlu havalarda ben sadece arka camı kullınıyorum yandaki aynalardan bi şe gözükmüyor arka danda güzükmeyince baya sıkıntı olur yani elindekini tamir edebilirsin çıkma vs bişeler uydur çok para verme ama tamammende iptal etme bence muayene fln hikaye onu dert etme kendi sürüş rahatlığını sağlığını düşün derim geçici olarak tıpa tak ama fırsatın ve durumun olunca faal hale getir bence...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKDFORMAN » 23 Kas 2014, 23:26

Onur yazdı:Valla kardeşim gereksiz demeyin yamurlu havalarda ben sadece arka camı kullınıyorum yandaki aynalardan bi şe gözükmüyor arka danda güzükmeyince baya sıkıntı olur yani elindekini tamir edebilirsin çıkma vs bişeler uydur çok para verme ama tamammende iptal etme bence muayene fln hikaye onu dert etme kendi sürüş rahatlığını sağlığını düşün derim geçici olarak tıpa tak ama fırsatın ve durumun olunca faal hale getir bence...

Onur kardeşim yorumu tam okumadın veya yanlış anladın galiba. Forumda sileceğe gereksiz diyen biri yoktur. Keşke hepimizinki sorunsuz çalışsada kullansak. "Gereksiz" kelimesi başka bişi için söylenmiştir ve halen katılıyorum. Bence gereksiz +2
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti paranoia » 23 Kas 2014, 23:43

http://www.tuvturk.com.tr/adim-adim-mua ... ncesi.aspx

Merhaba TuvTürk'ün kendi resmi sitesinden yaptığım alıntıda Madde 14 şöyle diyor :

"14. Aracınızın ön ve varsa arka cam yıkama sistemleri çalışır durumda, aynaları
ise eksiksiz olmalıdır. "

Ben o zaman sizin durumunuz için şunu anlıyorum. Ya orayı orada hiç olmadığını gösterecek şekilde kapatacaksınız ve sorarlarsa arkada silecek yok diyeceksiniz , ya da tamir ettireceksiniz. Var ve çalışmıyor ise arkadaşların da belirttiği gibi hafif kusurlu geçecektir diye düşünüyorum. Umarım yardımı olmuştur :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti İstop » 24 Kas 2014, 00:03

Ben silecege gereksız demedım hatta arka sılecege helede bu aylarda benım kadar kımsenın ıhtıyacı olamaz benım gereksız dedıgım 120 tl verılmesı. cunkı gecen fıyat sordum sılecgı motoruyla beraber 50ye takarız dedıler. marka onemlı degıl nasılsa o zıkkım motor bı sure sonra yanıyor.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 24 Kas 2014, 20:42

bende lada samara arka silecek motoru var. aracı aldığım zaman motor çalışmıyordu. samaranın motorunu adapte edip bağladık. en az 6 yıldır sorun yok.
fiyatı da favorit motorunun neredeyse yarı fiyatına idi.
bi araştırın derim.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti serkanyavru » 24 Kas 2014, 21:27

arkadaşlar benim favoritin arka silecek durduk yere çalışmadı çocuklarmı oynadı naptı saçma sapan dönüyo camın dışına fırlıyo cama koyuyorum sanki zorlanıyor yine dışarı fırlıyo camdan kaldırıyorum sanki düzgün çalışıyo ama dişli atması gibi ses çıkıyor anlamadım motoru yakmadan bişeyler yapıp tamir etmem gerekiyor
Kullanıcı avatarı
serkanyavru
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan yavru
Arabanız: SKODA FAVORİT 1.3 GLX 94

İleti favorit55 » 24 Kas 2014, 22:31

jawacı yazdı:bende lada samara arka silecek motoru var. aracı aldığım zaman motor çalışmıyordu. samaranın motorunu adapte edip bağladık. en az 6 yıldır sorun yok.
fiyatı da favorit motorunun neredeyse yarı fiyatına idi.
bi araştırın derim.

Fiyatina baktim gerçekten yari fiyatina da yerine uydurma işlemi zor mu nasil uydurdunuz
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 24 Kas 2014, 22:59

Delikleri hafif kaçık geliyor ama hiç sorun değil. Biraz eğeleyince yerine oturuyor.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti hakan48 » 24 Kas 2014, 23:19

Bu ürünü lada samara olarakta takabilirsiniz, fakat biraz ağır devirli oluyor. Lada samara 57 tl skoda 120 tl fiyatla
Skodayedekparca.sanalpazar.com adresinden alabilirsiniz. Lada samara orjinal 57 tl ama bu üründe vika kadar sağlam olmuyor.
Vika silecek motorlarında sıkıntı yok sorunsuz ürün. Skoda Diğer İthal Markalarda Sorun Var.
www.otoyedekparcacim.net
www.otoyedekparcacim.com.tr

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir