FAVO-FORMAN FANI KONTAĞA BAĞLAMAK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVO-FORMAN FANI KONTAĞA BAĞLAMAK

İleti SKDFORMAN » 26 Kas 2014, 01:28

Mrb. arkadaşlar;

Benim fan direk aküye bağlı çoğu favoda olduğu gibi. Bugün aracın fanı çalışırken stop edip terkettiğimde fan durmamış. Muhtemelen fan müşürü açık kalmış. Dolayısıyla aküyü bitirmiş.
Fan müşürü mekanik olduğu için bu tür problemleri doğal karşılamakla birlikte böyle bir sorunla bidaha karşılaşmamak için fanı kontağa bağlamak istiyorum.
Size sorum kontak elektriğini motorda en rahat nerde bulabilirim. Bildiğim kadarıyla bobinde felan var ama daha kolay biyer varsa, aydınlatırsanız yararlı olacaktır.

Değerli bilgileriniz için şimdiden tşkler...

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 26 Kas 2014, 05:00

sa gecmıs olsun mustafa abı. aynı sıkıntı gecen sene kısın benımde basıma geldı contam yanıkken stop etmeme ragmen fan calısıyodu. conta degıstırdıkten sonra sordum ben yapmadım dedı usta ama nası olduysa kontaga baglı stop edınce fan kesıyo calıstırınca calısıyo sadece. bı faydasını gormuyorum fanın zararıda yok bence ıptal et cok sıkısırsa kalorıferı ac hararet anında dıbı buluyo. bu arada benımde bı sıkıntım var arac suyunu bosaltıp duruyo manıfottan dedıler gercektende kacak yok sadece o manıfolt dedıklerı yerdekı contalardan sapır sapır akıyo sıktılar bıraz bıdaha gel kacagı kotrol edıp dedıler bakacaz bı cozumun varsa gıtmeden soylersen cok ıyı olur abı saygılar
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 26 Kas 2014, 13:31

Geçmiş olsun kardeşim. Senin işine yarayabilecek bir şey paylaşıyorum. Buradan yola çıkarak en ideal yeri tespit edebilirsin. Bunu bir A3'e yazdırarak daha iyi hale getirebilirsin :)

http://img223.imageshack.us/img223/1215 ... acenk5.jpg
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 26 Kas 2014, 15:09

Kürşad çok saol kardeşim. Gönderdiğin şemada müşür 4 nolu sigortaya bağlı. Benimkinde ise direk alternatöre bağlamışlar (direk +). Eğerki 4 nolu sigorta gücünü kontaktan alıyorsa oraya bağlamak en doğrusu. Ama direk aküye bağlıysa oda olmaz. Bakalım belki diğer arkadaşlar bi yorumda bulunur.

Ahmet kardeşim, fanın kontağa bağlı olması en güzeli. Yoksa açık kalıyo işte. Fanın bi işe yaramadığı söylemine kısmen katılıyorum ;) Dün fan açık gidip geldim hararet yine yükseldi ve yine kalorifer sıcak üfledi. Yaz aylarında umarım işe yarıyordur :)
Şimdi bi arkadaş "fan bi işe yaramıyor, niye takmışlar bu zımbırtıyı" dediğimizi düşünüp yorum yaparsa senden bilirim ;)
Abi su kaçağına manifoltun contaları var bildiğim kadarıyla onların değişmesi gerekebilir. Contalar iyiyse sıkınca kesecektir.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 27 Kas 2014, 14:47

Değerli forum kullanıcıları. Bu kadar basit bir soruya bile cvp bulamıyoruz. Bütün favo-forman kullanıcılarının fanı aküye direkmi bağlı.
Bana göre cok basit bir soru ve yorum almıyor.
Yanlışmıyım.
Forum yılbaşında kapanmasın. Ölü çünkü ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erender » 27 Kas 2014, 23:00

Geçen gün fanı söküp temizlesemmi diye kuracalarken dikkat etmiştim bağlantıya. Benimki artyı direk alternatörden alıp fan müşürü üzerinden geçiriyor.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti İstop » 28 Kas 2014, 16:07

Abı kızma yav sen foto alma dedın dıye bende sogukta bakamadım baksamda anlamıyom ah anlasam daha fanı kım kontaga aldı onu bıle bulamadım yemınle kımse ben ellemedım dıyo :) ya toplarlarken baska bı yerın baglantısını fana bagladılar yada cınler yaptı gerckten bılmıyom bı bılsem yardımcı olurum :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir