yaga antifiriz karismis yardim lutfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yaga antifiriz karismis yardim lutfen

İleti cebi » 29 Kas 2014, 12:33

Ustalar benim favonun yagina su karismis. Dun sabah calistirdim yaklasik 1 km yol gittim bi baktim hararet yariyi gecti, bi sikinti oldugunu anladim saga cetim actim kapotu bide ne goreyim hic su kalmamis suyu eksiltmis, sonra antifiriz aldim 2 litre antifiriz ekledjm normale dondu sonra 30-40 km yol yaptim sikinti yok, bu sabahta yagina suyuna bi bakim dedim yine eksiltmismi diye, genlesme kabinda 2 yada 3 cm kadar su eksiltmis yine, sonra calistirdim ve motora bi goz attim, bide ne gireyim contadan su kaciriyo disari, sonra yagada baktim yaginda renfi gri olmus yagada su kacmis lanet olsun, ustaya goturdum, tahmini fiyat istedim bisey dmedi cunku hersey cikabilir dedi en kotu ihtimal 1000 lira en iyi ihtimalde 100 lira dedi, daha 7 ay önce eski sahibinde conta ve ust kapak degisti araba ne yapcam bilmiyorum. Tekirdagda yada kirklarelinde bildiginiz iyi usta varmi, bu arada araba herseyiyle normal yani hararet falan hep normal yukselme yapmiyo ama yagi bozdu

cebi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinc Çebi
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Favorit BlackLine

İleti Onur » 29 Kas 2014, 13:30

hOCAM BEN MOTORU YENİ YAPTIRDIM KONUDA AÇTIM ORDAN FİYATLARA BAKARAK YAPTIRCAĞIN İŞLERİ AZ ÇOK BİLİYOSAN ÇIKACAK FİYATIDA TAHMİN EDEBİLİRSİN Bİ MOTORUN KAPAĞI AÇILACAKSA SAĞLIKLI OLSUN DİOSAN YAPILACAK İŞLEMLER VE İŞÇİLİK PARASI 500 TL TUTUYOR ONU SÖLİM KAPAK TAŞLAMA CONTA TAKIMI YAĞ VS DERKEN 500 BULUYOR ...

KAPAĞI AÇILIP TAŞLANMIŞSA Kİ ÖNCEKİ SAHİBİ YAPTI DİYOSUN İÇERİDEKİ GRİ OLAN YADA SANAYAĞI GİBİ OLAN YAĞI ESKİ FLİTRELERLE VE ESKİ YAĞLARLA MOTORU ÇALIŞTIRARAK TEMİZLEDİKTEN SONRA YENİ YAĞ VE CONTA TAKIMI + İŞÇİLİK BUDA YAKLAŞIM 250 GİBİ Bİ RAKAMA ÇIKAR BUNLAR TABİ TAHMİN ...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti Berk Aksoy » 29 Kas 2014, 15:40

Tekirdağ Çorlu Bülent usta var yeni sanayide favolardan iyi anlıyor tavsiye ederim.Geçmiş olsun.
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Berk Aksoy
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi

İleti İstop » 29 Kas 2014, 19:41

Sa usta sız sanayıyede bu telaseyle gıtmeyın sadece ıyı bı usta bulup conta kacırıyo kaynagı taslaması ıscılıgı ne tutar dıyın ıyı bı fıyat alıp contanızı degıstırın conta degısımınden sonra da motoru yıkatın yanı benzınle sılındırı yıkama ıslemı cok basıt ve ucuz bı ıslem ondan sonra yagını ekletın. taslamacılar 100 lıra alıyor. 150 ıscılık 100 de malzemeler tutsa en kotu ıhtımallı konusuyorum 350 tl gıbı bı masrafınız cıkacaktır. sakın gereksız ve sacma sapan vede fahıs fıyatlar veren yerlere bırakmayın arabanızı ve ustune basa basa kaynaklanacak taslanacak deyın ustun koru ıs yapmasınlar ve basında durun. gecmıs olsun bu arada 350 tl nın yukarısında fıyat veren olursa bılgınız olsun yenı sılındır sıfırı 400 tl ınternette :) mıs gıbı onu taktırırsınız 100 ıscılık verıp belkıde daha az yarım saatlık ısı var cunkı 500 e taslama yaptır su bu masrafına gırmektense 500 e sıfırıyla degıstırmek en mantıklısı.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti cebi » 30 Kas 2014, 08:27

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Birde bu radyator catlak tikama sulari var onlardan kullansam nasil olur maliyet acisindan :) berk aksoy bulent ustanin dukkani tam olarak nerde dukkaninin ismi nedir
cebi
CLASSIC
CLASSIC

İleti Berk Aksoy » 30 Kas 2014, 15:22

cebi yazdı:Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Birde bu radyator catlak tikama sulari var onlardan kullansam nasil olur maliyet acisindan :) berk aksoy bulent ustanin dukkani tam olarak nerde dukkaninin ismi nedir

Hocam önemli değil.Bülent Usta aracımı sürekli götürdüğüm iyi bir ustadır.Adres olarak Tekirdağ Çorlu Zafer Mah Yeni Sanayi Sitesi Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No2 A8_11 Blok yazıyor kartında.Telefon numarası da 0535 521 65 00
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Berk Aksoy
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi

İleti Onur » 30 Kas 2014, 17:47

Ben kapak değişimi taraftarı değilim bu benim görüşüm piyasada 400 tl ye satılan sıfır kapaklar var ama genelde sıkıntı çıkarıyor ben 400 ona vericeğime 500 tl verip belki tutmaz bile kendi kapağımı taktırıdım kaynak işi çok ise kaynakçı 80 100 lira alıyor bende 40 tl tuttu sadece bi iki yeri vardı sora taşlanıcak ve sıfır gibi olacak oda 50 ila 100 arası tutuyor conta takımı 50 yağ 50 100de usta alsa max 400 gibi gözüküyor karar tabi senin...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti halilibrahim76 » 30 Kas 2014, 21:52

slm kardeş aynı sıkıntı bendede oldu 94 lx var ben konyada yaptırdım 140 parca tutu 185 usta aldı 100 mumkun deyıl cıkmaz motoru actırırsan bence ıyı bı usta sec cunku ben 8 yıldır kullanıyorum 3 sefer pldu kapagı taslımadan sakın taktırma aynısını tekrar yapıyor gecmıs olsun
halilibrahim76
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: halilibrahim
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit LX

İleti cebi » 30 Kas 2014, 22:20

Aldigim adam silindir kapagini yeni almisti oyle diyodu, 5. Ayda conta yakmis ondan sonra almis kapagi yani daha yedi aylik kapak, sinir oldugum taraf heraret falan yaptirmadan boyle oldu acaba usta takamamismida yapti, aldigim adam antifirizin a sini bilmiyo, ben koyunca baska bi yerdenmi sikinti cikardi anlamadim gitti, motora bakinca silindir kapaginin altindaki contadan damla damla disari atiyor, ayni zamanda iceri atip yaga karistiriyor ins. baska bi sikintisi cikmaz musayit bi zamanda gidecem ustasina bakalim ne dicekler.
cebi
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 30 Kas 2014, 23:04

erdınc kardes belkı yamukluk vardır ılle hararetten olur dıye bı kaıde yok bende bıkac kere bu yuzden gıdıp geldıgım ıcın bayada ugrastıgım ıcın dıyorum yanı basıma geldı. sılındırde en ufak bı yamukluk ta buna sebeb olabılır adam kaynaklamadan taslamadan sadece contayı degıstıyse de deforme olan yerler duruyosa ondanda olabılır. hıc antıfırız kullanılmamıs aracsa zannetmıyorum hadı radyatordekı hortumdakı delıklerı actı dıyelım ıcerıye verecegını zannetmıyorum. vardır o sılındırde bı zıkkım ufak bıseydırde emın ol ama ugrasmıyolar ne dıyım :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 01 Arl 2014, 00:06

cebi yazdı:Aldigim adam silindir kapagini yeni almisti oyle diyodu, 5. Ayda conta yakmis ondan sonra almis kapagi yani daha yedi aylik kapak, sinir oldugum taraf heraret falan yaptirmadan boyle oldu acaba usta takamamismida yapti, aldigim adam antifirizin a sini bilmiyo, ben koyunca baska bi yerdenmi sikinti cikardi anlamadim gitti, motora bakinca silindir kapaginin altindaki contadan damla damla disari atiyor, ayni zamanda iceri atip yaga karistiriyor ins. baska bi sikintisi cikmaz musayit bi zamanda gidecem ustasina bakalim ne dicekler.

Kapak takılırken tork anahtarıyla takılması ve belli bir torkla sıkılması lazım. Kapak hatalı sıkılmış olabilir. Dışa su kaçırıyor deyince aklıma direk o geldi. Dışa kolay kolay kaçırmaz çünkü. Heleki yeni ve hararet görmemiş kapak ve conta asla kaçırmaz.
diye düşünüyorum.....
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Ahmet BALKANCI » 03 Arl 2014, 17:39

Tekirdağ 100. yıl sanayi sitesinde Kahraman Oto var. Onlar da Skoda lara bakıyorlar. Üstelik Skoda ların yedek parçaları da var. Çorlu da Bülent Usta da Skodalardan anlayan değerli bir ustadır. Takdir sizin.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir