favorit- öğrenci uyumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit- öğrenci uyumu

İleti mertgung » 02 Arl 2014, 17:30

öncelikle herkese merhaba.
bundan 5-6 yıl önce favoritimiz vardı ancak model yükseltmek için satmıştık 11 saat aralıksız kullanım vs. görmüştü ancak bana mısın bile dememişti.
bugünse artık bi öğrenci olarak az yakacak, ayağımı yerden kesecek, zaman zaman beni sadece okula, avmye götürüp getirecek bir araç arıyorum.
ucuz olması nedeniyle şu an en büyük aday favorit. zira bir kısmını kendim ödeyeceğim babama destek olma amacıyla.
önerir misisniz yorumlarınızı bekliyorum bakımlı bi favorit işimi görür mü?

mertgung
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mert güngör
Nereden: Ankara

İleti alwaysloser » 02 Arl 2014, 18:19

sorduğun soruya kendin cevap vermişsin kardeşim.
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti mertgung » 02 Arl 2014, 18:27

alwaysloser yazdı:sorduğun soruya kendin cevap vermişsin kardeşim.

gözüm kapalı alayım yani öyle mi diyosun yani hocam :)
mertgung
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 02 Arl 2014, 18:28

şu an durduğun kabahat derim
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti mertgung » 02 Arl 2014, 18:31

mesaj alınmıştır :D
mertgung
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKDFORMAN » 02 Arl 2014, 19:05

Favo-forman üzerine arabamı var. Yakıt tüketimi, kaloriferi, konforu, sağlamlığı 2. defa forman aldığıma kendi adıma çok memnunum. İyikide almışım.
15bin tl civarı araba bakıyordum. Vazgeçtim. Çünkü bunun vergi avantajı, bakım maliyeti, yakıtı vs. göz önüne alındığında 15bin tl ye aldığım araç dezavantaj olacaktı benim için ;)
Bakımlı favo-forman herzaman tavsiye ederim herkese...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti 101hp » 02 Arl 2014, 20:28

valla bende aracı hanımdan alamıyorum o işe gidip gelince ancak pencereden görebiliyorum arabamı :D bende bir favo düşünmüyor değilim ara ara ayağımı yerden kessin yeter
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti mertgung » 02 Arl 2014, 21:31

Valla ben soğuk bakmıştım ilk başta favoya ama zamanla araştırdıkça ısındım bakalım ocak başı gibi almayı düşünüyoruz bi araç o zamana kadar araştırıcam :D
mertgung
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Favocu » 03 Arl 2014, 07:12

Otomobillere meraklıysanız biraz anlıyorsanız tavsiye ederim. Sadece marşa basar yaz kış kullanırım anlamam diyorsanız tavsiye etmem. Bende favoriti 2009 yılında sizinle aynı amaçla kullanmak için almıştım. O zaman 3. sınıftaydım. Sonra okul bitti yüksek lisans yaptıp favoyla gidip gelmeye devam ettim. Yüksek lisans da bitti askere gittim geldim hala favo duruyor. Satıp fabia mı alsam diye düşündüğüm oluyor 5,5 yıllık arkadaştan ayrılamadığım için binmeye devam ediyorum. Favoritler yaş itibariyle artık iyice eskimiştir, piyasadakilerin çoğunluğu da artık iyice yorulmuş araçlardır. Alırsanız Ankaranın soğuğunda sabah çalıştıramayıp otobüse binmek zorunda kalabilirsiniz. Şimdi bir problem yaşamasam da ilk aldığım zamanlarda okulun bahçesinde arkadaşlarla itekleyerek çalıştırmak zorunda kaldığım günlerde oldu. Almayı düşünüyorsanız ya en temizinden almaya çalışın ya da daha üst model araçlara bakın simdilerde bana eski kasa fabialar mantıklı geliyor.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti SKDFORMAN » 03 Arl 2014, 13:16

Favocu yazdı:Otomobillere meraklıysanız biraz anlıyorsanız tavsiye ederim. Sadece marşa basar yaz kış kullanırım anlamam diyorsanız tavsiye etmem. Bende favoriti 2009 yılında sizinle aynı amaçla kullanmak için almıştım. O zaman 3. sınıftaydım. Sonra okul bitti yüksek lisans yaptıp favoyla gidip gelmeye devam ettim. Yüksek lisans da bitti askere gittim geldim hala favo duruyor. Satıp fabia mı alsam diye düşündüğüm oluyor 5,5 yıllık arkadaştan ayrılamadığım için binmeye devam ediyorum. Favoritler yaş itibariyle artık iyice eskimiştir, piyasadakilerin çoğunluğu da artık iyice yorulmuş araçlardır. Alırsanız Ankaranın soğuğunda sabah çalıştıramayıp otobüse binmek zorunda kalabilirsiniz. Şimdi bir problem yaşamasam da ilk aldığım zamanlarda okulun bahçesinde arkadaşlarla itekleyerek çalıştırmak zorunda kaldığım günlerde oldu. Almayı düşünüyorsanız ya en temizinden almaya çalışın ya da daha üst model araçlara bakın simdilerde bana eski kasa fabialar mantıklı geliyor.

Favoritler yaş itibariyle epeyce eskimiştir evet ama bakımlı favo herzaman götürür. Bakımlısını aldığın veya bakım yaptırdığın zaman sıfırdan farkı olmaz. Ayrıca hiçbir problem cıkarmaz. Siz hiç tofaşa, r9 a binmediniz sanırım. Onların yanında bu araçlar mercedes.
Ayrıca fiyatıda iyi değerlendirmek lazım, fabia fiyatına 3 adet bakımlı favo alınır.
Ankara soğuğunda araç çalışmaz mantığıda cok yanlış. Benim araç tek marşta çalışıyor hep. Hemde her hava koşulunda. Yeterki bakımlı olsun. Gaz ayarıda düzgünse 2 kez marş yapmıyacağınızı garanti ederim. Ayrıca bu aracın en büyük artısı otomatik jigle ve elektronik ateşleme oluşudur.
Unutulmamalıdırki bu araçlar çoğunlukla rusyada kullanılmaktadır. Rusyanın soğuğuna göre üretilmişlerdir zaten. Bazen ülkemizde yaz sıcağında hararetin hareketlenmeside bu yüzdendir.
Kısacası bu araç zaten soğuk iklim aracıdır. Yani soğuğa göre üretilmiştir.
Fiyat ve vergi avantajını değerlendirdiğimizde 18bin tl lik 2000 model üstü bi araçla kıyaslamak zaten mantıksızdır.
Syglar...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efekentli » 22 Arl 2014, 11:54

Selamlar.formanı Aydında kullanıyorum.burayı bilmeyenler sadece çok sıcak diye bilirler.halbuki kış aylarında sabah saat 7 gibi her yer buz olur.yani sabahları -10 yada en fazla +5 derecedir .Formanımı akşamdan benzine almadan sabah Lpg de tek marşta (uzun süre marşa basmadan)çalıştırıyorum .yazın ise bazı günlerde gölgede bile +50 dereceye varan bir sıcaklık olabiliyor.Hararet yapan diyen arkadaşlara;o sıcakta 20 km dik yayla yokuşuna çıktım.yolda kalan tofaş ve renoları gördüm,ben devam ettim,hararet yapmadı,sadece fanı manuel açtım,bir ara kapattım kantrol amaçlı.zaten müşir açık oluyor ama hararet yapmıyor.iyi kullanmayı bilmek ve bakımlı olması sanırım püf noktası.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti mertgung » 22 Arl 2014, 21:38

abilerim hepiniz sağolun yavaş yavaş kalkıştık iyice favorit işine ocak ayı içerisinde inşallah bir tanesini altıma çekmiş olacağım 5-6 bin liraya bir tane alıp bin lira da olası masraflarına ilk birkaç sene için ayıracağım... zaten araba bana bi 4-5 sene lazım ardından inşallah sokada fabia ile yoluma devam edeceğim :) hepinize değerli fikirleriniz için teşekkürler.
saygılar
mertgung
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti chemistanbul » 23 Arl 2014, 23:34

bizde ilk arabımızı öğrenciye satmıştık.
1996 yeşil favorit.
gerçi babam "sen gençsin hızlı kullanırsın vebal altına giremem ben.git başka araba al" desede zorla satmıştık :D
chemistanbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Fabia Sedan 1,4 tdi ambiante

İleti SKDFORMAN » 23 Arl 2014, 23:54

chemistanbul yazdı:bizde ilk arabımızı öğrenciye satmıştık.
1996 yeşil favorit.
gerçi babam "sen gençsin hızlı kullanırsın vebal altına giremem ben.git başka araba al" desede zorla satmıştık :D

96 favorit ilk defa duydum. bakalım daha neler duycaz
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti chemistanbul » 24 Arl 2014, 09:22

96 model yok mu.?
ben 96 diye biliyordum.belki yanlış hatırlıyorumdur. yada zaten sağlam kazıklamışlardı, modelden de geçirmiş olabilirler. :D 5000tl ye aracı almıştık . 6000 tl masraf yaptık :D adam edip sattık :D
chemistanbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Fabia Sedan 1,4 tdi ambiante

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir