MOTOR KAPAĞINDA HAFİF KÖPİKLENME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR KAPAĞINDA HAFİF KÖPİKLENME

İleti İSMAİL67 » 06 Arl 2014, 15:31

Arkadaslar bahsettigim kapakta kopuklenme silindikten sonra hiz kopuk olmadi, lakim kontrol ettigimde kucuk damlaciklar goruyorum,, su tankinda soyle bir olay var bi bakiyorum fulun biraz altinda bi bakiyorum birazustunde, elimde stop leak diye bi urun var catlak tikayici, acaba kullansam? yarari veya zarari olurmu ?

İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ismail kaçar
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT

İleti İSMAİL67 » 06 Arl 2014, 15:41

Arkadaslar bahsettigim kapakta kopuklenme silindikten sonra hiz kopuk olmadi, lakim kontrol ettigimde kucuk damlaciklar goruyorum,, su tankinda soyle bir olay var bi bakiyorum fulun biraz altinda bi bakiyorum birazustunde, elimde stop leak diye bi urun var catlak tikayici, acaba kullansam? yarari veya zarari olurmu ?
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 06 Arl 2014, 16:40

Köpüklenme hemen olmaz. Biraz geçtikten sonra oluşur tekrardan. Zaten köpük şöyle oluşuyor, yağ buharı yoğunlaşıyor kapakta su damlacığı oluşturuyor ve bir süre sonra kremsi tabaka yapmaya başlıyor.

Suya gelince aynı düzlemde mi bu tepkiyi veriyor? Yoksa farklı ortamlarda mı bakıyorsunuz?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İSMAİL67 » 06 Arl 2014, 19:03

valla tam olarak duz bi yer degil biraktigim yerler, farkli acilar olabilir, eger kacsk varsa stop leak ise yararmi tavsiye edermisiniz,
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 06 Arl 2014, 19:19

Hocam kaçak olsa suyun düzenli olarak aşağı düştüğünü gözlemlersiniz. Min.'in altına düşmeden kaçak varmış düşüncesine kapılmayın derim. Olsa bile belki bir kelepçeden çatlak bir hortumdan vb. yerlerden kaçırma ihtimali de var. Kaçak olduğuna emin olduktan sonra kaçağın kaynağını tespit ettirmek daha yararlı olur sizin için. Boşuna kullanmış olabilirsiniz o tarz ürünleri..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 06 Arl 2014, 20:43

İSmaıl kardes sen kürşadı dınle sımdı devırdaım den dolayıda olabılır o ınıs cıkıslar mesela kaçak olsa kursadın dedıgı gıbı gıt gıde azalır su ama kacak yoksa mesela yedek su deposu sabah baktın 1 cızgıde aksam bı bakmısın cızgının ustunde ertesı gun bı bakmısın cızgının bıraz altında olabılır buda devır daımle alakalı dıye dusunuyorum. hanı sıcak su depoya gelırken sen stop ettın dıyelım o arada su kapta kaldı yada tam tersı depodakı suyu cekerken stop ettın cızgının altında kaldı vs vs. o urunlerıde kullanma yanlısı degılım kacak tespıtı yap belkı bı borudandır butun boruları degıstırsen zaten plastıklerı o uygulayacagın zımbırtı kadar masrafı olur sen evhamda benı gectın yav :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti elemsi » 06 Arl 2014, 20:58

Su seviyesi farklı seviyelerde olabilir bu normaldir arkadaşların dediği gibi devamlı azalma varsa sorun vardır.Minumum seviyenin altına düştüyse takviye edin hep takviye etmek gerekiyorsa yine ilaç kullanmayın kacağı arastırın cok basit olabilir
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti İSMAİL67 » 08 Arl 2014, 08:52

İstop yazdı:İSmaıl kardes sen kürşadı dınle sımdı devırdaım den dolayıda olabılır o ınıs cıkıslar mesela kaçak olsa kursadın dedıgı gıbı gıt gıde azalır su ama kacak yoksa mesela yedek su deposu sabah baktın 1 cızgıde aksam bı bakmısın cızgının ustunde ertesı gun bı bakmısın cızgının bıraz altında olabılır buda devır daımle alakalı dıye dusunuyorum. hanı sıcak su depoya gelırken sen stop ettın dıyelım o arada su kapta kaldı yada tam tersı depodakı suyu cekerken stop ettın cızgının altında kaldı vs vs. o urunlerıde kullanma yanlısı degılım kacak tespıtı yap belkı bı borudandır butun boruları degıstırsen zaten plastıklerı o uygulayacagın zımbırtı kadar masrafı olur sen evhamda benı gectın yav :)
Ya dediğin gibi biraz evhamlıyım :( ihmal edip yüksek faturalar ödemek istemiyorum, o yüzden bu evhamım, şimdilik yağ ve su kontrolü ile takip edeceğim inşallah bişi çıkmaz
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 08 Arl 2014, 09:49

Bir arıza gözlemliyorsanız veya şüpheleniyorsanız ustanıza göstermeyip ihmal edersiniz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İSMAİL67 » 08 Arl 2014, 11:17

Kusura bakmayın konu biraz fazla uzadı ama motor kapağının hali bu,,
Eklentiler
Adsız23.png
Adsız23.png (221.64 KiB) 530 defa görüntülendi
Adsız.png
Adsız.png (278.13 KiB) 530 defa görüntülendi
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 11:41

Kapaktaki su damlacıkları normal midir bi yorum yapan olmamış :((
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 09 Arl 2014, 13:27

İSMAİL67 yazdı:Kapaktaki su damlacıkları normal midir bi yorum yapan olmamış :((

Bir sürü yorum yapılmış bu konuda. Yeterli gelmedimi.
Kapağı temizleyin. Kapağın yanındaki ince ve kalın boruyu temizleyin devam edin.
Üstteki yorumlar değerli yorumlar. Onları iyi okuyun.
Evham yapmayın. Üzülür, mutsuz olursunuz diye düşünüyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 14:02

kkkk945 yazdı:
İSMAİL67 yazdı:Kapaktaki su damlacıkları normal midir bi yorum yapan olmamış :((

Bir sürü yorum yapılmış bu konuda. Yeterli gelmedimi.
Kapağı temizleyin. Kapağın yanındaki ince ve kalın boruyu temizleyin devam edin.
Üstteki yorumlar değerli yorumlar. Onları iyi okuyun.
Evham yapmayın. Üzülür, mutsuz olursunuz diye düşünüyorum.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, dediklerinizi yaptım borularda herhangibi bir pislik vs çıkmadı, evham yapıyorum anlaşılan, tekrardan teşekkür ederim,
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir