Sanırım kayış sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sanırım kayış sesi

İleti AG7 » 08 Arl 2014, 20:15

Arkadaşlar mrb az önce trafikte farkettim. Rolantide 'fıtı fıtı fıtı' gibi ses geldi. Hatta indim kaputu actim kayisin ordan geliyordu. Yani bu kayistir dimi? Dun yoktu mesela. Ama asiri yağmur vardi. Nemden falan mi yaptı ki? Daha doğrusu bu kayis sesidir dimi

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 08 Arl 2014, 21:15

"fıtı fıtı fıtı" diye bi kayış sesi hiç duymadım :)
genelde "cıyak cıyak cıyak" diye tepki verir :)
kayıştır o kayıştır ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti KorsanKedi » 08 Arl 2014, 22:46

Kayış bir bölümünden kopma yapıp açıldıysa, o parça bir yere çarpıp o sesi yapabilir.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti AG7 » 08 Arl 2014, 23:23

Aynen abi fıtı fıtı gibi :-D saolun, yenisi bagajda idi. Kendim değiştirebilir miyim bilmiyorum ama, bakalim artik. Tskler ;)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 08 Arl 2014, 23:51

Kendin değiştirebilirsin tabiyki. Ne varki. Kurbacık benzeri bi anahtar bile işini görür. birde gerdirmek için levye benzeri bişi lazım. Uzun bi demir olabilir ince keser sapı gibi bişi yada güçlüyseniz elinizle kanırtıp sıkarsınız vidayı ;)
Bu arada geçen benimde fıtı fıtıladı kayış daha doğrusu cıyak cıyakladı. Biraz yımışamış, gerdirdim düzeldi. Sizinkide yımışamış olabilir. İllaki değiştirceniz diye bişi yok yani ;)
fıtı fıtı süperdi yaw ;)
DİP NOT: Galiba bu kayış hava şartlarından etkileniyor. Yaz kış gerginliği değişiyo gibi gözlemledim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti AG7 » 09 Arl 2014, 01:11

Evet abi büyük ihtimal hava sartlari etkiliyor. Her zaman yapsa anlarim. Kafasi esince yapiyo :D beni taniyo ya artik bu favo. Herşeyi yaptiriyo bana :) en ufak bi ses gelse hemen sanayi deyim. Allah'tan gide gele buradan sizlerden öğrendikçe kendimde birşeyler yapmaya basladim. Tam 13 ay oldu araci alali 2500 masraf yapmisimdir. Ama artik istediğim kivama geldi :D
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir