ANi DURUŞLARDA STOP ETME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ANi DURUŞLARDA STOP ETME

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 11:47

Arkadaslar, abiler araç hareket halindeyken bir sorun yok, normal rolantide çalışırkende 800-900 devir gösteriyo saat, ama ışıklara gelip durduğumda rölanti düşüyor ve stop ediyor, gaz takmadan önce böle bi durum yoktu, gaz taktıralı daha 400 km yol yaptım, 120 km de iken bir kez gittim ayar için yaptı ama çok sürmedi, araba gaza alışması lazım falan diyorlar, gazda rolantı yükseltme nereden yapılyor yardımcı olursanız sevinirim. gaz atiker marka

İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ismail kaçar
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT

İleti SKDFORMAN » 09 Arl 2014, 13:20

İsmail abi forumu takip etmiyorsunuz galiba. rolanti ayarı cok basit bir işlemdir. Forumda da epeyce bilgi var bu konuda.
Sizin için bir kez daha yazalım, Kalbiratörden ayarı öneririm bu durumda. Kalbiratörün arka tarafın 1-1,5cm cıkıntılı bir vida var. Gaz telinin hemen yanında. O vidayı yarım tur veya tam tur sağa çevirerek rolantinizi arttırabilirsiniz.
(rolantiniz normalde stabil 800-900 devirde duruyor ani frenlerde düşüyorsa fren ana merkez hava kaçırıyor olabilir. Araç çalışırken durduğu yerde frene basın. tısss diye ses geliyomu bi inceleyin, motor ve iç taraftan)
Diğer açtığın kapak altı köpürmede yeni tartışılmış bir konuydu. O konuda da forumu incelersen yakın zamandaki yorumları görebilirsin.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 14:09

kkkk945 yazdı:İsmail abi forumu takip etmiyorsunuz galiba. rolanti ayarı cok basit bir işlemdir. Forumda da epeyce bilgi var bu konuda.
Sizin için bir kez daha yazalım, Kalbiratörden ayarı öneririm bu durumda. Kalbiratörün arka tarafın 1-1,5cm cıkıntılı bir vida var. Gaz telinin hemen yanında. O vidayı yarım tur veya tam tur sağa çevirerek rolantinizi arttırabilirsiniz.
(rolantiniz normalde stabil 800-900 devirde duruyor ani frenlerde düşüyorsa fren ana merkez hava kaçırıyor olabilir. Araç çalışırken durduğu yerde frene basın. tısss diye ses geliyomu bi inceleyin, motor ve iç taraftan)
Diğer açtığın kapak altı köpürmede yeni tartışılmış bir konuydu. O konuda da forumu incelersen yakın zamandaki yorumları görebilirsin.

Mustafa bey, aracı yeni aldığım için aracı tam olarak tanımıyorum, çalışma saatleri dışında da hava karardığı için pek kurcalama şansım olmuyor,

Fren konusuna gelince tam 12 den vurdunuz, yazdığınız tıss tıss sesi geliyor ve frrenlerde o kadar sağlam tutmuyor :( ne yapmam gerekir_?
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 09 Arl 2014, 14:14

Bir frenciye gösterin aracı en yakın zamanda. Frende hava kaçırma olduğundan rölantiniz düşüyor. Arızanın durumuna göre maliyetiniz değişecektir. Şanslısınız ki istanbuldasınız. Forumda gördüğüm kadarıyla orada değerli ustalar mevcut. Forumu biraz incelerseniz mutlaka bulursunuz adreslerini.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 14:19

teşekkür ederim,,
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti Onur » 09 Arl 2014, 14:39

fren merkezinin westinghouse bağlantı yerinde bi conta var muhtemelen ordan kaçırıyordur aynısı bende de oldu frenler zayırfladı ve motor çalışınca ses geliyordu rolanti düşüyordu çok maliyetli bişe değil conta 5 10 lira işçilikle birlikte 20 liraya hallederler ...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Arabanız: Skoda Fabia

İleti İSMAİL67 » 09 Arl 2014, 14:54

Onur yazdı:fren merkezinin westinghouse bağlantı yerinde bi conta var muhtemelen ordan kaçırıyordur aynısı bende de oldu frenler zayırfladı ve motor çalışınca ses geliyordu rolanti düşüyordu çok maliyetli bişe değil conta 5 10 lira işçilikle birlikte 20 liraya hallederler ...

Anadolu yakasındasınız galiba nerede yaptırdınız acaba_?
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 09 Arl 2014, 16:45

Onur yazdı:fren merkezinin westinghouse bağlantı yerinde bi conta var muhtemelen ordan kaçırıyordur aynısı bende de oldu frenler zayırfladı ve motor çalışınca ses geliyordu rolanti düşüyordu çok maliyetli bişe değil conta 5 10 lira işçilikle birlikte 20 liraya hallederler ...

Ah ankara dada böyle biyer bulsam. Benim araçtada var aynı sıkıntı. Frene şiddetli basınca iç taraftan tıss sesi geliyor. Kendim kontrol ettim. Fren pedalının altında dediğiniz gibi bi conta var. Parçacıda bu contayı bulamadık. Ana merkez komple değişecek diyorlar. 50işçilik 80parça 130 fiyat aldım bi kaç yerden.
Onur kardeş senin dediğin contada iç kısımda pedalın altındaki contamı. Ben elimle kurcaladım bayağ bi kestim kaçağı. Şuan için problem yok ama yaptıracağım illaki. Elim anahtar tutuyor kendimde değiştirebilirim.
Bu problem yakıtı ve çekişide etkiler.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti Onur » 10 Arl 2014, 21:28

benim ustada sizin dediğinizi dedi başka ustaya gitsen westinghouse ve merkezi değişirler aslında iş bi contada dedi benim dedim motor kısmında kaputu aç mekezle westinghous arasında kalıyor başka ustaya git bence
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Arabanız: Skoda Fabia

İleti İSMAİL67 » 14 Arl 2014, 13:45

merhaba arkadaşlar. çok şükür sorunum çözüldü, perşembe günü pendik sanayiye gittim, orada frenciye gösterdim dediniz gibi vestinghause değişecek dedi, parçacılara sorum 125-110 iki türlüsü varmış, ondan sonra velibaba daki LİDER OTOMOTİV musa ustayı aradım derdimi anlattım bi gel bakalım dedi, gitti önce dıştan kaçak kontrolü yaptı kaçak yok içine bakalım dedi, içine gicen vidanın ucundaki conta yamulmuş onu değiştirdi, sağolsun para falanda almadı, şimdi bir sıkıntı yok çok şükür,,,
İSMAİL67
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 14 Arl 2014, 15:57

Usta var usta var..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AG7 » 14 Arl 2014, 18:24

Abi zaten usta diye geçinen adamlardan cekiyoruz ne çekersek.
Araba ellerinde rezil oluyor resmen. bide sanki bize para gokten yagiyormus gibi at 50 at 100 uyuz oluyorum
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti blauzahn » 14 Arl 2014, 18:33

Sorma kardeşim frenleri ayarla diyorsun gidip çırağa bırakıyorlar. Çırak ne bilsin frenlerin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunu.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir