1993 LX FORMAN'IMI SATTIM, 1994 GLX ALDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1993 LX FORMAN'IMI SATTIM, 1994 GLX ALDIM

İleti phenomx3 » 22 Arl 2014, 01:52

Eski aracımın masrafları olduğu ve daha önce konusunu açtığım ön takımdaki çözemediğim sıkıntısından dolayı soğuduğum için sattım ve yüksek model alamayacağım için de 94 glx aldım.

Eski aracımın LPG 7,5 senelikti,lastikleri ve aküsü 4 senelikti, sol ön kapı altında marşpiyelde sürtme ezilme, sağ kapıda park halindeyken birinin tampon sürtmesinden ezilme, arka cam altında çürük vs. kaporta masrafı, fren hortumları, frene basınca sol önden gelen cik cik ses gibi masrafları vardı. 2015 temmuzda muayenesi vardı ve en önemlisi sol aks kafasını 2 sefer değişmeme, direksiyon kutusunu, salıncakları değişmeme rağmen hala sola dönüşte tak tak tak sesin kesilmemesinden, direksiyonun sola çok rahat sağa zorlanarak dönmesinden artık soğudum ve daha iyi durumda olduğunu düşündüğüm bu aracı aldım. Diğerine yapacağım masraflar yerine böyle bir karar aldım.

Bu aracın değişeni yok çürük yok muayene 2016 ekimde akü yeni lastikler yeni sayılır direksiyonu çok hafif(diğerine göre) LPG 4 senelik. tabii ufak tefek sıkıntıları yok değil ama soğudum bir kere sizce iyi mi yaptım. 5500 e ancak satabildim 6750 ye aldım.

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti blauzahn » 22 Arl 2014, 09:26

Allah eski aracınızın yeni sahibine kolaylık versin. Yeni aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti blues84 » 22 Arl 2014, 10:39

Özellikle soğuk havalarda benim favo da yapıyordu sola dönüşte tak-tak.. Özellikle hafif yokuş yukarı veya yük bindiğinde.. Sağa dönüşlerde tamamen normaldi..
Bazen de hiç yapmıyordu..
Sonra işyerinden bir gece acele gel diye çağırdılar, tangur tungur çukurlara gire çıka vardım işyerine ki..
Sağ taraftan trak-truk etmeye başladı, direksiyon sağa çekmeye başladı vs vs..
Ertesi günü zor döndüm ve SAĞ AKS kafası değişti düzeldi.. :) 180 liraya mal oldu.. Artık rahatım..

Kaportada keyfe keder göçüklerim ve az paslı yerlerim var fakat değiştirmeyi hiç düşünmüyorum.
Sorunsuz ise iyi almışsınız, diğerini de iyi satmışsınız; ben 5000 liraya aldım.. Lastik-tüp-akü-şarj dinamosu vs 1700 lira daha masraf ettim.
Yaza KRİZ patlamazsa boya - kaporta düzeltip bununla devam edicem..
Siz de kazasız belasız sürüşler dilerim.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti phenomx3 » 23 Arl 2014, 01:34

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE