Merhaba 1993 favorit ile aranızdayım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Merhaba 1993 favorit ile aranızdayım

İleti toyota » 15 Şub 2015, 21:43

Evet günlük bu gün motor alt takozu değiştirildi 17 ve 19 yıldız anahtar yardımı ile önce aracı krikoya alıp sağ ön tekerlek söküldü ve daha sonra cezve şeklindeli takozu söktüm sökmeden önce vidaları ve somunları wd 40 ile geçtim 20 dk sonra söktüm biraz zor oldu motor koruma sacı olduğu için ama hallettim.Artık araç vitesteyken gaza basıp bırakınca vites kolu langur lungur oynamıyor ve en önemlisi 2. vitese geçiş çok çok rahatladı takoz koptuğu için motor ve şanzuman kasıntıda kalıyordu. Ayriyetten toyota aracımın da debriyaj ve fren hidroliğini skoda da kazandığım tecrübeler ile değiştirdim.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=65671.0

Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti erender » 16 Şub 2015, 23:25

toyota yazdı:.El freni müşirim çalışmıyordu toz ve pislikten iletmez hale gelmiş temizledim aynısı sağ ön kapı müşiri içinde uyguladım.

Tolga abi bu el freni müşürünü nasıl temizledin, benimkide kırılmış üzerindeki plastiği. bu meret kapıdakilerle aynı gibi geldi bana. el frenini sökmeden değiştirme olanağımız var mı?
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti toyota » 16 Şub 2015, 23:39

erender yazdı:
toyota yazdı:.El freni müşirim çalışmıyordu toz ve pislikten iletmez hale gelmiş temizledim aynısı sağ ön kapı müşiri içinde uyguladım.

Tolga abi bu el freni müşürünü nasıl temizledin, benimkide kırılmış üzerindeki plastiği. bu meret kapıdakilerle aynı gibi geldi bana. el frenini sökmeden değiştirme olanağımız var mı?

El freninin sökmeden değiştirebilirsin tabi kapılardaki siviçler ile aynı.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti toyota » 21 Şub 2015, 10:56

Yeni kargomuz da geldi kapı bantları sağ dış dikiz ayna camı radyatör fanı kömürleri yedek aks körükleri ve yedek yağ filitrem.Subap kapağı contam.
http://i.hizliresim.com/gkWJBQ.jpg
http://i.hizliresim.com/9VdPOO.jpg
http://i.hizliresim.com/q4WZrV.jpg
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bugra » 21 Şub 2015, 16:33

merakla montajlanmış halinin resimlerini bekliyorum hadi :)
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti exe » 23 Şub 2015, 09:15

hayırlı olsun 93 ve sonrası alman oluyordu bildiğim kadarıyla daha eski model favoritlere göre daha iyi her türlü konuda. yakıt tüketimi ve ucuz bakımları sayesinde benim gibi ilk araç sahibi kişilere, az araç kullanacak ya da ekonomik bir araç isteyen kişilerin tercih etmesi en uygun araba.

tüplü favolar 15 ile 20 krş arası yakmakta (bu tabii aracın bakımına ve kullanım şekline göre değişiklik göstermekte) bu özelliği sayesinde rakipsiz bence. aynı fiyat aralığındaki diğer araçlarda bu kadar düşük yakan araç yoktur.
exe
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit glx

İleti toyota » 01 Mar 2015, 09:46

exe yazdı:hayırlı olsun 93 ve sonrası alman oluyordu bildiğim kadarıyla daha eski model favoritlere göre daha iyi her türlü konuda. yakıt tüketimi ve ucuz bakımları sayesinde benim gibi ilk araç sahibi kişilere, az araç kullanacak ya da ekonomik bir araç isteyen kişilerin tercih etmesi en uygun araba.

tüplü favolar 15 ile 20 krş arası yakmakta (bu tabii aracın bakımına ve kullanım şekline göre değişiklik göstermekte) bu özelliği sayesinde rakipsiz bence. aynı fiyat aralığındaki diğer araçlarda bu kadar düşük yakan araç yoktur.

Ben benzinli kullanıyorum 2. araç olduğu için.
Artık bu başlık adı altında arabaya yapıcak pek bir şey kalmadı :( Acaba bunu satıp bir tane daha favo mu alsam :)
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erender » 01 Mar 2015, 11:15

toyota yazdı:
exe yazdı:hayırlı olsun 93 ve sonrası alman oluyordu bildiğim kadarıyla daha eski model favoritlere göre daha iyi her türlü konuda. yakıt tüketimi ve ucuz bakımları sayesinde benim gibi ilk araç sahibi kişilere, az araç kullanacak ya da ekonomik bir araç isteyen kişilerin tercih etmesi en uygun araba.

Artık bu başlık adı altında arabaya yapıcak pek bir şey kalmadı :( Acaba bunu satıp bir tane daha favo mu alsam :)

Bu topladığını biraz karla satıp emeğinin karşılığını alabileceksen dediğin çok mantıklı. Bu kadar beceriyi, emeği aldığın keyifle birlikte birazda kazanca dönüştürmek daha da tatlı olur gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti toyota » 01 Mar 2015, 21:14

erender yazdı:
toyota yazdı:

Bu topladığını biraz karla satıp emeğinin karşılığını alabileceksen dediğin çok mantıklı. Bu kadar beceriyi, emeği aldığın keyifle birlikte birazda kazanca dönüştürmek daha da tatlı olur gibi geliyor.

Sanırım verdiğim emek bu aracı parayla satmaktan daha üstün basıcaktır.En iyisi ben kaportaya yöneleyim :)
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir