radyotör donması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyotör donması

İleti kurtoğlu11 » 17 Oca 2015, 20:56

ARKADAŞLAR BENİM FAVO SU İLE YAĞI BİRBİRİNE KARIŞTIRMIŞ BURDA PAYLAŞMIŞTIM BUGÜN İTİBARİYLE DEĞİŞTİRİLDİ FİYAT I YAZAYIM İŞÇİLİK 150 PARÇACI +YAĞCI 85 KAPAK TAŞLAMA 70 TOPLAM 305 TL TUTTU BASKI BALATAYI DAHA ÖNCE DEĞİTİRMİŞTİM İNŞALLAH BAŞKA MASRAF ÇIKMAZ YETTİ ARTIK :x

kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti İstop » 17 Oca 2015, 22:06

gecmıs olsun. sanırım bende contayı yedım bıkac gundur gecenkı hararet vakasından berıdır 150 km kadar s.ıcı dısı karısık kullandım su eksıltme yok ama hararet anlamadıgım sekılde normalın bıraz ustunde bu soguga ragmen hayırlısı. bızım arabalar boyle yapacak bısey yok
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 18 Oca 2015, 00:28

İstop yazdı:gecmıs olsun. sanırım bende contayı yedım bıkac gundur gecenkı hararet vakasından berıdır 150 km kadar s.ıcı dısı karısık kullandım su eksıltme yok ama hararet anlamadıgım sekılde normalın bıraz ustunde bu soguga ragmen hayırlısı. bızım arabalar boyle yapacak bısey yok

abi bari sen yapma yaw ;) arabaya antifiriz koyma, donmuş araçla yola cık sonra bizim araçlar böyle de ;)
Her arabada olur bu sorun. hatta coğu arabada motor indirmeye kadar gider. Bu neden den bizim araçlara şükür.
İnş. motorda bi problem yoktur. Donmadan kaynaklı devirdaim motoru bozulmuş olabilir dediğin kadarıyla. Contayı yediğini sanmam. Ama daha başka problemler olmuş olabilir.
Seni seviyoruz Ahmet abi, Geçmiş olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 18 Oca 2015, 15:00

:) saolasın mustafa abı duygular karsılıklı Allah razı olsun :) abı bızım arabalar boyle derken en azından bı ladaya nazaran bıraz dıkkatlı kullanacan onu kastettım bıde burda parca sıkıntısı falan yasıyorum o yuzden kendı acımla gordum olayı yoksa haklısın. butun motoru donmasına ragmen ıkıncı marsta aldı -15 kusur derecede :) lafım yok. vala abı anlamadım sımdı ıse yıne arabayla gıdecem test amaclı kullanıyorum.eksıltme yok tekleme yok herhangı bı sıkıntı yok cok sukur ama dedıgım gıbı hararet bu sogukta normalınden bıraz erken canlanıyo :) bılmıyorum belkıde benzınde o sıkıntıyı yasadıgım gunlerde fazla kullandım motorun ısınması dahamı erken oluyo hanı su benzınde kullandıktan sonra aracın açılması olayını konusmustukya ne bılıyım belkıde normaldır. devır daıme gelınce anladıgım kadarıyla devır daım yapıyo abı cunkı ben genlesme kabını max sevıyede doldurdum antıfırızle o gun. calıstırmadan bıraktım ertesı gun yada sonrakı gun neyse baktım max sevıyede sonra bıraz kullandım min cızgısıne ınmıs ve bıkacgundur kullanıyorum sevıye aynı sanırsam devırdaım yapmıs ıcerdekı havanın yerıne su gırmıs ben bunu anladım. bıraz uzun oldu kafa sısırmıyım ıns bı sıkıntı cıkmaz. ogun hararetın tek + yanı kapagı acıp havasını alırken ellerım ısındı donmustum -15 den fazlaydı hava :) :)
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 18 Oca 2015, 15:52

Ahmet kardeşim hararetin erken yükseliyor ve devir daimde sıkıntı yoksa termostatında sıkıntı olabilir. Belki geç açıyordur. Termostatın bu şekilde sıkıntı yaratması çok bilinen bir durum. Senin conta değişiminde termostat filan yenilenmiş miydi? Termostatta sıkıntı yok ve hararet hala sıkıntı yaratıyorsa üst kapak miadını dolduruyor olabilir. Nerede okuduğumu hatırlayamıyorum ama taşlama da bir yere kadar sonrasında hararet sorunu baş göstermeye devam ediyorsa üst kapağın yenilenmesi düşünülür diyordu. Dediğim gibi eğer hararet herşey normal olduğu halde hala devam ediyorsa termostat ve müşürü bir kademe düşürebilirsin. 74 veya 80 derece termostat ve 68-82 hararet müşürü kullanmayı deneyebilirsin. Şu duruma bakarak yaz ayında mecburen bunu kullanman gerekecek yoksa contaya zarar verebilirsin. Bana göre şu an contanda bir problem yok. Suyu ve yağı birbirine karışmasını takip etmen yeterli şu aşamada.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir