FAVO SU ALMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVO SU ALMASI

İleti AG7 » 15 Oca 2015, 12:34

arkadaşlar mrb.. resimde işaretlediğim küçük yuvarlakların ordan su alıyor. bu garanti.tam birleşim noktalarından orda küçük bi açıklık var bilirsiniz. parmak kalınlığında. normal yağmurlarda almadı. çünkü BÜYÜK yuvarlaklarla işaretlediğim akünün arka taraflarını ve karşı tarafa silikon çektim. açıkları kapadım. sol taraftan su alıp sigorta kutusunun ordan akıyodu. sağ taraftan su alıp kaputu açtığımız zımpırtının ordan ayağıma akıyodu. almıyo kestim diye seviniyodum. ama 2 gün önceki FIRTINALI yağmurda yine aldı her iki tarafta.. şimdi sorum şu. aküyü söküp, kaloriferi ve kaloriferin hava filtresini söküp oraları zımparalayıp yağlı boya mı sürsem, yoksa kırmızı ile boyadığım yerlerede mi fitil taksam.. yani kaputun içine hiçbir şekilde yağmur suyu girmesini engelleyemez miyim?

Eklentiler
favo.jpg
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti AG7 » 15 Oca 2015, 12:35

ARAÇ TEMSİLİDİR :) direk resimlerini çekip koysam iyiydi ama. malum işten güçten vaktim olmadı.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 15 Oca 2015, 15:02

Eminmisiniz oradan aldigine genelde favolar cam fitili altindan aliyor si sileceklerin altinda bulunan cam etrafini donen contaya silikon surun boydan boya benim arac oradan aliyordu ayni sekilde simdi kesildi.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti AG7 » 15 Oca 2015, 16:56

anladım abi.. fakat ben eminim. %100 kesinlikle cam fitili değil. çünkü suyu görüyorum yani. kanalın birleştiği yerden, o resimdeki küçük kırmızı ile çizdiğim yerlerden kaput içine damlıyo. akünün arka kısımlarında kaportanın üzerinde birikiyo. oralar biraz çürümüş zaten. ordan arabanın içine damlatıyo.. komple fitil mi çeksem diyorum işte. öyle bi sistem yapmalıyım ki, yağmur ne kadar şiddetli olursa olsun. kaputun içine su girdirtmemeliyim.. onun derdindeyim... :|
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 15 Oca 2015, 18:44

O zaman çamurluk yanlarına yani resimlerde kırmızı ile işaretli uzun yerlere şu aşağıdaki tarzda bir fitil çek.Fitil çok yüksek olmasın kaput kapanmıyabilir belki.
http://www.otoerdoganshop.com/corolla-b ... sw-pmu4679

Ayrıca su alan ve yere de boşluk çok fazla değilse 2 kat
http://www.boyassi.com/urun/terotex-spr ... ?CatId=274
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti AG7 » 16 Oca 2015, 00:16

Tamam abi. Dediğin gibi fitili çekip, ardından o spreyden alıp yapıcam. Sanırım daha da girmez su.Teşekkürler
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti aslan_1960 » 16 Oca 2015, 00:32

Toprağım,aynı sorun bendede var ve kesemedim uyuz oldum.Bende kaput üstünde bulunan kalorifer havalandırmasının ordan fanın bulunduğu hazneye akan su ordan içeriye gelyordu, orayı çözdüm ama senin dediğin gibi akünün ordan değilde yan taraftaki kaloriferin ordan alıyor gibi geliyor.Sökmeyi gözüm yemedi doğrusu.Bakalım napacağız?
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti AG7 » 16 Oca 2015, 09:49

abi sürekli sanayiye gitsek,20-30-50 ya biz parayı yerden toplamıyoz ki.. :( ayrıca mesela dün benim kilit bozuldu. zaten bozuktu. şöför kısmının arkasındaki kapı açılmıyodu. içerden kilitlediğimiz damak içine göçmüştü. kapı açılmıyodu. neyse dedim kullanmıyodum. dün nasıl oldu ise kapı açılır oldu. ee kilitleyemiyorum da.. gece saat 12. söktüm artık kapıyı. daha hayatımda kapı sökmemişim. baktım orda bi damak var. ordan çıkmış. nihayetinde yaptık şükür. böyle böyle de öğreniyoruz işte :) kaportacıya gitsem 15 dklık işlem için alcak bana 50 lira.. ama bu su işini de çözmemiz lazım ;)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 16 Oca 2015, 09:54

aslan_1960 yazdı:Toprağım,aynı sorun bendede var ve kesemedim uyuz oldum.Bende kaput üstünde bulunan kalorifer havalandırmasının ordan fanın bulunduğu hazneye akan su ordan içeriye gelyordu, orayı çözdüm ama senin dediğin gibi akünün ordan değilde yan taraftaki kaloriferin ordan alıyor gibi geliyor.Sökmeyi gözüm yemedi doğrusu.Bakalım napacağız?

yukarda toyota abiminde dediği gibi boşluk doldurucu sprey veyahut yağlı boya gibi şeylerle, o akünün arka kısımlarının kaloriferin oraları güzel bi zımparalayıp doldurmamız lazım abi. en ufak bi su gördümü hemen içeriye veriyor. değilse mümkün değil kurtulamayız. içerisi ile temasını kesmemiz lazım.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 25 Oca 2015, 17:09

Arkadaşlar dun camcıya gittim. Kaput fitilini biraz uzattim.
Yukarıdaki ilk iletim de gösterdiğim şekilde. Ama bi yerden
Daha aalıyormuş. Sileceklerin takildigi yerler varya, işte oradan.
O alt kısımdaki plastik yerlerden. O parçada alınıyodur herhalde dimi :)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir