Selamın aleyküm aranıza yeni katıldım 93 favorit prime

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Selamın aleyküm aranıza yeni katıldım 93 favorit prime

İleti Harunnnnn » 23 Oca 2015, 15:27

Oncelikle arkadaşlar
kısa farlar yanarken silecekler calistiginda farlar tamamen sönüyor nedeni ne olabilir.?
Aracı benzine aldığım zaman yarım pedala kadar çok sert sonrada koklendigim zaman gaza araba yigilma yapıyor ?
Arabanın on sağ ve sol tarafından 1 2 ve 3 vites kadar ve gaza basıp bıraktığım zaman (debriyaj da aynı şekilde) genelde on sağ olmak üzere demirin demire vurması gibi cat cat ses yapiyor.
Yardim ve tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız memnun olurum.

Eklentiler
195149903zbt.jpg
Favo Prime
195149903zbt.jpg (25.65 KiB) 358 defa görüntülendi
195149903j44.jpg
Favorit prime
195149903j44.jpg (38.82 KiB) 358 defa görüntülendi
Harunnnnn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Harun özdemir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit

İleti sainz » 23 Oca 2015, 16:41

İyi günlerde kullanın aracınızı.
Harunnnnn yazdı:....kısa farlar yanarken silecekler calistiginda farlar tamamen sönüyor nedeni ne olabilir....

Sigorta tablosu ve elektrik tesisatı titizlikle kontrol edilmeli.
Harunnnnn yazdı:....Aracı benzine aldığım zaman yarım pedala kadar çok sert sonrada koklendigim zaman gaza araba yigilma yapıyor....

Ani gaz vermelerde Favorit' in motoru maalesef gazı anında yiyecek bir yapıda değil. Normalden daha fazla bir yığılma oluyorsa da karbüratör ve ateşleme elemanlarının bakım, onarım ve değişimi yoluna gidilebilir.
Harunnnnn yazdı:....Arabanın on sağ ve sol tarafından 1 2 ve 3 vites kadar ve gaza basıp bıraktığım zaman (debriyaj da aynı şekilde) genelde on sağ olmak üzere demirin demire vurması gibi cat cat ses yapiyor....

Salıncak burçları, amortisör takozları, rot başları, rotiller, motoru şaseye sabitleyen tüm kulakların kontrolü ve gerekiyorsa kaliteli olan parçalarla değişimi şart.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Harunnnnn » 23 Oca 2015, 22:20

Çok sağol hocam rot balans ustasina gösterdim bana on soL motor kulağı ve alt şanzıman takoz u dedi ama ses alttan değil sağ on kapının oradan geliyor.
Harunnnnn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Harun özdemir
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir