dügme ile arac calıstırma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dügme ile arac calıstırma

İleti DEDİM » 31 Oca 2015, 14:28

dügmeyle calısan kontak anahtarsız skodam www.facebook.com/video.php?v=9175924549 ... 6987395529

DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti AG7 » 31 Oca 2015, 15:15

aslında ne kadar gerekli bu tartışılır ama elbette zevk ve farklılık meselesi neden yapılmasın ki. bizim favoların yeni modellerden neyi eksik :) hemen bi araştırma yapayım o zaman
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti blauzahn » 31 Oca 2015, 15:33

Güzel çalışma..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti blues84 » 31 Oca 2015, 15:43

Veri nays.. Çok hoş olmuş...
Kontak anahtarı sadece direksiyon kilidi :)
Gösterge paneline de maske yapmışsınız gözümüzden kaçmadı.
Ben o düğmeye ön sis farlarını yapacaktım, otomatik cam butonu için sonra lazım olur diye oraya girmedim...
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti toyota » 31 Oca 2015, 18:41

Güzel bir çalışma ama ne kadar emniyetli bilemiyorum çoluk çocuk biniyor bazen arabaya karıştırıyor fark etmeden basar filan.Bir diğer soru aracın aküsü biterse nasıl çalıştırıcaz vurdurarak.Kontak anahtarı yine aktif olmalı. Bence favorit en büyük eksikleri merkezi kilit ve kumanda en azından ön camlar otomatik olmalı.Bir de klima ile hidrolik direksiyon olsa tadından yenmez sonra ABS ile Airbag te isteriz :)
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti SKDFORMAN » 31 Oca 2015, 18:58

toyota yazdı:Güzel bir çalışma ama ne kadar emniyetli bilemiyorum çoluk çocuk biniyor bazen arabaya karıştırıyor fark etmeden basar filan.Bir diğer soru aracın aküsü biterse nasıl çalıştırıcaz vurdurarak.Kontak anahtarı yine aktif olmalı. Bence favorit en büyük eksikleri merkezi kilit ve kumanda en azından ön camlar otomatik olmalı.Bir de klima ile hidrolik direksiyon olsa tadından yenmez sonra ABS ile Airbag te isteriz :)

birde en az 90 bg olmalı :) çünkü bu şekilde abs airbag gereksiz olur diye düşünüyorum ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti blauzahn » 31 Oca 2015, 19:41

Düğme sanki iki kademeli. İlk kademe kontağı açmış görev görüyor gibi geldi bana.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti DEDİM » 01 Şub 2015, 09:00

yok iki kademelı degil bilgimiz far anahtarı ben içinı söktum sadece basınca ıletıme gececek sekılde taktım.kilitleme sistemını ıptal ettim ani.evet 1 basmamda acc on konumuna gelmiş oluyor.2 basmamda marsı calıstırıyor.stop etmek ıcınde 3.kez basmam yetıyor.merkezi kilitten acıp aracıma bındıgımdekı hazzı anlatamam.kontak anahtarımı ıptal etmedım yine devrede istersem dugmeyle istersem kontak anahtarımla aracımı calıstırıyorum.ön sis farları ıcın ayrı bır dugme yapmanıza gerek yok orta konsolda dörtlulerın oldugu yerde sis anahtarı mevcuttur.merkezi kilit 3 ay oldu taktıralı.oda gusel bır ozellik.ön camlarımı otomatik yapmayı cok istiyorum.unıversal kıtlerden alıp montajınıda kendım yapacagım.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

İleti blues84 » 01 Şub 2015, 09:39

Cam otomatiklerini beraber yapalım, para değil... Bi de kışın çok ıslak havalarda, karda yan camı kavşakta filan illa açmak gerekebiliyor..
Konsoldaki sis farı anahtarı sadece arkaları açıyordu, ön sis için tesisat vardı ama anahtar ve lambalar yoktu.. Sigorta kutusunda RÖLE de yoktu. Röleyi yerine takınca bir türlü devreye sokamadım, arkalarla beraber yanıyor sanıyordum ama ayrıymış. Diyot atıp arkalarla beraber kullandım bir süre ama memnun olmadım. Orta panelde kör anahtar yeri ön sis için ayrılmış, soket bırakmışlar. Tabii sis anahtarı piyasada yok, park anahtarını uyarlayıp takmak gerekiyor...

Sizin anahtarlı start/stop da çok güzel fakat emniyet için STOP müşüründen veya DEBRİYAJA basılmadan marş motorunu çalıştırmayacak şekilde bir düzenleme yaparsanız iyi olur... Daha sonra bir adım daha ileriye giderek debriyaja basarak da tekrar çalıştırma sağlanabilir..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti DEDİM » 01 Şub 2015, 10:08

Cam otomatiklerini beraber yapalım, para değil... Bi de kışın çok ıslak havalarda, karda yan camı kavşakta filan illa açmak gerekebiliyor..
Konsoldaki sis farı anahtarı sadece arkaları açıyordu, ön sis için tesisat vardı ama anahtar ve lambalar yoktu.. Sigorta kutusunda RÖLE de yoktu. Röleyi yerine takınca bir türlü devreye sokamadım, arkalarla beraber yanıyor sanıyordum ama ayrıymış. Diyot atıp arkalarla beraber kullandım bir süre ama memnun olmadım. Orta panelde kör anahtar yeri ön sis için ayrılmış, soket bırakmışlar. Tabii sis anahtarı piyasada yok, park anahtarını uyarlayıp takmak gerekiyor...

Sizin anahtarlı start/stop da çok güzel fakat emniyet için STOP müşüründen veya DEBRİYAJA basılmadan marş motorunu çalıştırmayacak şekilde bir düzenleme yaparsanız iyi olur... Daha sonra bir adım daha ileriye giderek debriyaja basarak da tekrar çalıştırma sağlanabilir..

bende ugrasmıstım ama devreye sokamadım iç tesısattan gelen kabloları bulup ayrı bır röle atıp duzenleyebılırim ama buna su an ıcın zamanım yok.sis farları ıcınde normal far dugmelerınden de koyabılırsın.

stop musuru skoda favorit lerde varmı varsa yerı nerde ben bılmıyordum böyle bır musur oldugunu.debrıyaja basınca calısan bır mars motoru gusel bir fikir dediginizi uygulayabılırım.emnıyet acısındanda gusel olur tabıkıde.daha sonrakı adımım şifreli bir keypad paneli koymak mesela benım far yukseklık ayar mekanızmam calısmıyor oraya göre bır kutu ve kutunun ıcınede elektronık kartı yapıp şifreyle devreye alınacak debrıyaj pedalına basıp marsı o sekılde cevırecek bır güvenlik sistemı pek halende uygulanabılınır.verdigin bilgi için tesekkür ederim.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

İleti herhangi » 05 Tem 2015, 20:40

far anahtarina yapmissiniz, peki oto elektrikçi bir arkadasa götürsek kolay yapılabilecek bir iş mi? ugrastiracak yada işçiliği cok olacak bisey mi? far anahtarına her usta bunu yapabilir mi?

sormamim sebebi su; bugun kontak anahtari icinde kirildi. cikartamiyorum. calisir vaziyette kaldim. akuden stop ettim araci. simdi kontak anahtarini komple iptal edip. sizin gibi düğme ile calisir hale mi getirtsem diyorum.
Kullanıcı avatarı
herhangi
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Muğla
Arabanız: Favorit 135 - 1992

İleti cetins » 10 Tem 2015, 10:02

benimde aracımda kontak problemli 93 favo

2 kere muadil ile değiştirdim gene bozuldu,
orijinal 260 tl dediler.
düğme yaptırmanın maliyeti nedir . kolaymıdır.
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti DEDİM » 10 Tem 2015, 11:35

cetins bey özelden mesaj attım.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

İleti kenaneben » 12 Tem 2015, 17:17

Merhaba çok güzel bi çalışma olmuş. Düğme bağlantısını nasıl bu şekilde yaptığınızı tarif edebilirmisiniz.
kenaneben
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kenan EBEN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti herhangi » 30 Ağu 2015, 11:35

merhaba ben kontakta anahtarım kırıldığı için yaptırmayı düşündüğüm,

start / stop kontak düğmesini yaptırdım. gerçekten cok memnun kaldım.

araci aldıgımda iki defa marş motoru yanmıştı ve niye oldugunu bulamamışlardi

meger benim araci aldıgım kişi de aynı sorunu yaşamış

kontak çevirince takılı kalıyormuş ve marş motorunu yakıyormuş.

şimdi Allah'a çok şükür anahtarsız sorunsuz.

tavsiye ederim. ben muğla'da 100 TL yaptırdım herşey dahil.

bilginize. resimde eklerim.
Kullanıcı avatarı
herhangi
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Muğla
Arabanız: Favorit 135 - 1992

İleti ahmetsahin80 » 03 Kas 2015, 20:17

Tebrik ederim emeğine sağlık.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC